FamousWhy.ro Forum: Tunarea Abonamentului Abonamentului - FamousWhy.ro Forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Tunarea Abonamentului Abonamentului

#1 User is offline   Adi Barb Icon

  • Administrator
  • Icon
  • View blog
  • View gallery
  • Group: Admini
  • Posts: 2,445
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Craiova

Posted 05 October 2007 - 06:14 PM


Platesc in momentul de fata 960 000 pe luna si minutele pe care le am concret nu stiu sa le spun... E un balamuc total si daca ma implic sa vad care e treaba cu ele voi scrie probabil 10 ecrane de paragrafe cu optiuni, minute, tarife, sms, zi, noapte, numere favorite... etc.

Problema mea cea mare este ca sunt client fidel orange de 3-4 ani si minutele pe care le am nu imi ajung si nu mai vreau sa am cost suplimentar la factura.

Am intrat pe site-ul lor sa vad cum as putea sa fac insa am inchis rapid cand am ajuns in pagina cu abonamente si optiuni.

Parca sunt la non-stop-ul din cartier la care daca ma duc sa imi iau o sticla de Cola sunt capiat de cele 1000 de produse din vitrina si nu plec doar cu sticla de cola acasa...

Nu stiu ce sa fac si cum sa fac pentru ca si la sediul orange din oras am incercat sa ma duc si tot timpul au fost cozi de 10 persoane la fiecare persoana care se ocupa de clienti.

Vreau sa-mi tunez abonamentul orange !
0

#2 User is offline   daimon Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 289
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Timişoara
  • Idolul Meu:nobody, for now.

Posted 14 October 2007 - 05:24 PM

spune ce vrei, prima data :D
cate minute estimezi ca vorbesti pe luna, in ce retele. si daca te intereseaza sau nu palierele orare.
0

#3 User is offline   Adi Barb Icon

  • Administrator
  • Icon
  • View blog
  • View gallery
  • Group: Admini
  • Posts: 2,445
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Craiova

Posted 14 October 2007 - 06:41 PM

In primul rand m-ar interesa o oferta mult mai buna decat a competitorilor pentru ca de-aia sunt client fidel Orange de 3-4 ani.

In al doilea rand sa ma faca sa cred ca firma Orange nu profita de naivitatea romanilor prin expresii ca "iti poti achita factura Orange folosindu-te de punctele Thank You..."

In legatura cu minutele as vrea sa vorbesc pe luna 1000 minute gratis la orice ora in orice retea... la pretul abonamentului de acum, adica 960 000 lei si consider ca merit aceasta oferta pentru ca 3 ani am vorbit Orange - Orange si Orange - Alte retele, cu 26 de centi in ambele cazuri, avand o valoare medie a facturilor de 1 800 000 lei pe luna.

De ce ma intrebi? Poti tu sa fac ceva in privinta asta?
0

#4 User is offline   daimon Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 289
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Timişoara
  • Idolul Meu:nobody, for now.

Posted 14 October 2007 - 11:53 PM

Deeeci - 1000 de minute in 30 de euro? Adica tarif de 3 centi per minut? Hai sa fim seriosi. Nu-i vina nimanui ca ai platit mai mult ca un cartelar, fara sa te sesizezi.

Pentru 45 euro, par example, poti avea 300 de minute in orice retea. Si nu te vad platind 100 de euro pentru 1000 de minute, desi tariful ar fi absolut normal (10 centi per minut? vrei mai putin?).

Daca dispui de 55 de euro (aprox 180 lei), iei abonament flexibil si vorbesti intre 492 si 711 minute, in functie de destinatia apelurilor tale. Adaugand 7 euro la cei 55, poti activa optiunea pentru ca tarifele tale sa fie la fel si in retea si in afara ei. 711 minute pentru 62 euro. Daca e cineva care vede o varianta mai buna, sa spuna. Eu zic ca poti negocia la sange cu ei, telefonic, si ai putea obtine o reducere a tarifelor pentru un an de zile, avand in vedere ca esti client vechi. Decat cu optiuni si abureli, in care cateodata si ei isi prind urechile, mai bine ceva simplu si clar de la inceput :)
0

#5 User is offline   Adi Barb Icon

  • Administrator
  • Icon
  • View blog
  • View gallery
  • Group: Admini
  • Posts: 2,445
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Craiova

Posted 15 October 2007 - 12:04 AM

View Postdaimon, on Oct 15 2007, 12:53 AM, said:

Nu-i vina nimanui ca ai platit mai mult ca un cartelar, fara sa te sesizezi.


O mica vina o am eu ca nu am dat atentie pentru ca nu am avut timp.

Cea mai mare vina o au ei ca nu stiu sa se comporte cu abonatii si mai ales cu clientii fideli. In momentul in care am vrut sa reziliez abonamentul m-au tinut aproape 1 ora si 30 minute la sediul central de aici din oras si m-au pus in legatura cu un tip de la Bucuresti... si asta pentru ca m-am dus eu acolo si "s-au speriat la propriu ca ar putea pierde un client".

Daca nu eram suparat si nu ma duceam sigur si azi aveam acelasi abonament penibil vechi de 3 ani. Ar trebui sa isi angajeze personal mai mult daca nu fac fata si sa isi schimbe politica fata de clientii vechi sunandu-i din cand in cand si intrebandu-i ce nu le convine.

Sms-uri publicitare de la ei primesc saptamanal... asa am putea sa primim si poll-uri despre firma lor.
0

#6 User is offline   daimon Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 289
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Timişoara
  • Idolul Meu:nobody, for now.

Posted 17 October 2007 - 12:11 AM

Cum se numea topicul?

Dacă vrei să te plângi despre firmă, eşti liber, doar că ai fi un admin offtopic ;) Sau chestia cu tunarea era doar pretextul pentru a te plânge? :)
0

#7 User is offline   Adi Barb Icon

  • Administrator
  • Icon
  • View blog
  • View gallery
  • Group: Admini
  • Posts: 2,445
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Craiova

Posted 17 October 2007 - 08:52 AM

E putin cam in afara subiectului, ai dreptate.

Sa revenim la subiect cu o alta intrebare: Care o fi cel mai folosit tip de abonament Orange? Cel mai avanajos pentru omul de rand din toate punctele de vedere... bani, minute, mesaje etc
0

#8 User is offline   daimon Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 289
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Timişoara
  • Idolul Meu:nobody, for now.

Posted 18 October 2007 - 03:43 PM


Omul de rand? :think:
Pai gandeste-te ca majoritatea isi trag abonament de 3 euro, si eventual folosesc Try pentru a incerca doua luni din an o optiune. Mai rar am vazut oameni cu abonament Flexibil sau cu alte magarii .. in general lumea isi ia ce-i promovat ;)
0

#9 User is offline   addict Icon

  • Membru Avansat
  • Icon
  • Group: Moderatori
  • Posts: 1,174
  • Joined: 09-September 07
  • Gender:Female

Posted 18 October 2007 - 07:04 PM

Eu sunt cu Vodafone dar daca as fi pe Orange, mi-as alege abonamentul de 3 Euro cu optiunea 180 de minute în retea dupa ora 18 si 60 mesaje nationale => 10.5 Euro.

Dar sincera sa fiu, dupa ce m-am chiorat bine prin ofertele celor de la Vodafone, Orange si cosmote, cele mai avantajoase abonamente imi par cele Cosmote... Au minute multe nationale fara limita ca weekend sau dupa nu stiu ce ore, multe mesaje la pret mic si tarif national la fel ca tariful in retea, acelasi ca al Vodafone-ului in retea...
0

#10 User is offline   Thrill Icon

  • Placida
  • Icon
  • View blog
  • View gallery
  • Group: Editor
  • Posts: 1,321
  • Joined: 07-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Departe, departe

Posted 19 October 2007 - 05:51 PM

Dar de ce nu mergi sa le spui pe fata ca vrei sa iti schimbi abonamentul, pt ca asta nu iti ajunge? Si atunci nu se vor mai teme ca pierd un client. Si inca ceva, tu vrei sa ai 1000 de minute gratuite la orice ora, in orice retea numai pt ca esti client fidel? :blink:

Eu vorbesc prin Orange de 7 ani. Am un abonament destul de fainut. Platesc numai 10 euro pe luna si primesc 14 euro de cheltuit. Astia ii pot cheltui cum vreau (sms'uri sau apeluri) iar cand se termina pot continua sa discut pe cost suplimentar cu 14 centi pe minut. Eu zic ca merita. Mi'am facut abonamentul asta cam de un an aproximativ :think:
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users