FamousWhy.ro Forum: Ideea De A Legaliza Prostitutia - FamousWhy.ro Forum

Jump to content

  • (2 Pages)
  • +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Ideea De A Legaliza Prostitutia

#1 User is offline   T Katalin Icon

  • Membru Avansat
  • PipPipPip
  • Group: Membri Avansaţi
  • Posts: 572
  • Joined: 01-April 08
  • Gender:Male
  • Location:Craiova

Posted 07 March 2009 - 01:23 PM


Cum vi se pare ideea de a legaliza prostitutia si de a construi bordeluri in vederea supravegherii acestei activitati, care ar putea aduce bani frumosi statului prin impozitele percepute.
0

#2 User is offline   ioana d'arc Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 353
  • Joined: 07-March 09
  • Gender:Female
  • Location:iasi
  • Interests:desenul.fotbalul,biliardul!

Posted 09 March 2009 - 10:34 AM

mi se pare o tampenie...sa legalizezi ceva imoral
0

#3 User is offline   waltzu' Icon

  • Membru Avansat
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 735
  • Joined: 07-February 08
  • Gender:Female
  • Location:undeva la munte
  • Interests:omul..
  • Idolul Meu:nu am nevoie de asa ceva

Posted 09 March 2009 - 04:14 PM

Dintre 2 rauri, il alegem pe cel mai putin rau.

1 oricum prostitutie va exista pe toate drumurile - macar cei care platesc pt anumite *nevoi* sa mai dea din bani si la stat - care sa mai faca cate ceva pt unele orfelinate, azile de batrani, invatamant etc.

2 micsorarea cazurilor de imbolnavire prin transmitere sexuala, ca de lucrezi intr-un institut - tre' sa ai stampila la zi pe carnetul de sanatate

3 decat sa dea banii pe care ii castiga pe amenzi (ca sa creasca si mai tare burta politailor), si apoi sa mearga fetele iar in strada ca sa lucreze SI MAI MULT o vreme ca sa ii recupereze, mai bine primesc un salaru fix + prime pt 'munca' prestata

4 sa nu mai existe atatea violuri pe lume - speram ameliorarea lor; ca si in alte state deja veterane in domeniu

5 daca statu' ia banu; e pt interesul lui sa lupte mai mult impotriva traficului cu carne vie - si cei din urma o sa cam falimenteze si asa.. - ceea ce bineinteles ca - va scadea si din profitul traficului de droguri (merg mana in mana .. 'pestilor')

6 liber acces la informare despre prostitutia de zi cu zi pt orice domnisorica 'visatoare' - au si prostituatele suflet si eu personal cunosc o prostituata care 'sfatuieste' adolescentele doritoare - sa nu o faca!

Mai sunt ele si alte motive. Va rog, completati_ma s.gif
0

#4 User is offline   T Katalin Icon

  • Membru Avansat
  • PipPipPip
  • Group: Membri Avansaţi
  • Posts: 572
  • Joined: 01-April 08
  • Gender:Male
  • Location:Craiova

Posted 10 March 2009 - 09:35 AM

CITAT(waltzu' @ Mar 9 2009, 04:14 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Dintre 2 rauri, il alegem pe cel mai putin rau.

1 oricum prostitutie va exista pe toate drumurile - macar cei care platesc pt anumite *nevoi* sa mai dea din bani si la stat - care sa mai faca cate ceva pt unele orfelinate, azile de batrani, invatamant etc.

2 micsorarea cazurilor de imbolnavire prin transmitere sexuala, ca de lucrezi intr-un institut - tre' sa ai stampila la zi pe carnetul de sanatate

3 decat sa dea banii pe care ii castiga pe amenzi (ca sa creasca si mai tare burta politailor), si apoi sa mearga fetele iar in strada ca sa lucreze SI MAI MULT o vreme ca sa ii recupereze, mai bine primesc un salaru fix + prime pt 'munca' prestata

4 sa nu mai existe atatea violuri pe lume - speram ameliorarea lor; ca si in alte state deja veterane in domeniu

5 daca statu' ia banu; e pt interesul lui sa lupte mai mult impotriva traficului cu carne vie - si cei din urma o sa cam falimenteze si asa.. - ceea ce bineinteles ca - va scadea si din profitul traficului de droguri (merg mana in mana .. 'pestilor')

6 liber acces la informare despre prostitutia de zi cu zi pt orice domnisorica 'visatoare' - au si prostituatele suflet si eu personal cunosc o prostituata care 'sfatuieste' adolescentele doritoare - sa nu o faca!

Mai sunt ele si alte motive. Va rog, completati_ma s.gif



foarte tare , bravo
0

#5 User is offline   ioana d'arc Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 353
  • Joined: 07-March 09
  • Gender:Female
  • Location:iasi
  • Interests:desenul.fotbalul,biliardul!

Posted 31 March 2009 - 11:18 PM


CITAT(waltzu' @ Mar 9 2009, 05:14 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Dintre 2 rauri, il alegem pe cel mai putin rau.

1 oricum prostitutie va exista pe toate drumurile - macar cei care platesc pt anumite *nevoi* sa mai dea din bani si la stat - care sa mai faca cate ceva pt unele orfelinate, azile de batrani, invatamant etc.

chiar crezi ca vor contribui la asta...o sa fie alti bani bagati in buzunarul statului,o a 8-a masina a ministrului nush'care,a 5-a vila a presedintelui etc!

CITAT(waltzu' @ Mar 9 2009, 05:14 PM) <{POST_SNAPBACK}>
2 micsorarea cazurilor de imbolnavire prin transmitere sexuala, ca de lucrezi intr-un institut - tre' sa ai stampila la zi pe carnetul de sanatate

exist "pestii" care nu vor permite ca prostituatele sa de-a o suma in alta parte pentru nu stiu ce carnet de sanatate...nu ii intereseaza asta....iar prostituatele pe cont propriu nu cred ca vor face nici ele asta!dar merita sa visam!

CITAT(waltzu' @ Mar 9 2009, 05:14 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Dintre 2 rauri, il alegem pe cel mai putin rau.

3 decat sa dea banii pe care ii castiga pe amenzi (ca sa creasca si mai tare burta politailor), si apoi sa mearga fetele iar in strada ca sa lucreze SI MAI MULT o vreme ca sa ii recupereze, mai bine primesc un salaru fix + prime pt 'munca' prestata

salariu pt prostitutie,iarta-ma dar mi se pare o mare tampenie!in majoritatea cazurilor,actele sexuale se termina cu bataie si sa fii platit cu carte de munca sa iei bataie....sa fie cotata tot o munca la fel ca ori care alta,apoi cati oameni muncesc de isi omoara zilele intr-un loc decent cu activitati decente ca sa vina o "naomi" sa ii rada in nas ca ea castiga mai mult pe stat de plata?s.gif)asta-i tare!

CITAT(waltzu' @ Mar 9 2009, 05:14 PM) <{POST_SNAPBACK}>
4 sa nu mai existe atatea violuri pe lume - speram ameliorarea lor; ca si in alte state deja veterane in domeniu

daca se legalizeaza prostitutia nu vor mai fi violuri???nu are sens!

CITAT(waltzu' @ Mar 9 2009, 05:14 PM) <{POST_SNAPBACK}>
5 daca statu' ia banu; e pt interesul lui sa lupte mai mult impotriva traficului cu carne vie - si cei din urma o sa cam falimenteze si asa.. - ceea ce bineinteles ca - va scadea si din profitul traficului de droguri (merg mana in mana .. 'pestilor')

statu ia banu,si nu se baga....si tot fetele vor fi alea nenorocite pe viata de o mafie crunta!

CITAT(waltzu' @ Mar 9 2009, 05:14 PM) <{POST_SNAPBACK}>
6 liber acces la informare despre prostitutia de zi cu zi pt orice domnisorica 'visatoare' - au si prostituatele suflet si eu personal cunosc o prostituata care 'sfatuieste' adolescentele doritoare - sa nu o faca!

si eu stiu alte multele care mai trag si pe alte adolescente dupa ele!deci nu sunt visatoare...sunt realista!
0

#6 User is offline   addict Icon

  • Membru Avansat
  • Icon
  • Group: Moderatori
  • Posts: 1,174
  • Joined: 09-September 07
  • Gender:Female

Posted 01 April 2009 - 12:08 AM

Hm, de-acord cu Ioana, nu prea ies lucruri bune din legalizarea prostitutiei...
0

#7 User is offline   waltzu' Icon

  • Membru Avansat
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 735
  • Joined: 07-February 08
  • Gender:Female
  • Location:undeva la munte
  • Interests:omul..
  • Idolul Meu:nu am nevoie de asa ceva

Posted 02 April 2009 - 11:36 AM

CITAT(ioana d'arc @ Mar 31 2009, 10:18 PM) <{POST_SNAPBACK}>
chiar crezi ca vor contribui la asta...o sa fie alti bani bagati in buzunarul statului,o a 8-a masina a ministrului nush'care,a 5-a vila a presedintelui etc!

peste tot e coruptie, dar una e debandada libera pe strazi si alta e marja cu acte legale. sunt statistici clare! nu vorbim de dragu de a sta la taclale aici ..

exist "pestii" care nu vor permite ca prostituatele sa de-a o suma in alta parte pentru nu stiu ce carnet de sanatate...nu ii intereseaza asta....iar prostituatele pe cont propriu nu cred ca vor face nici ele asta!dar merita sa visam!

vezi mai sus, replica. sunt informatii concrete; ststistici facute dupa scara de evolutie a celorlalte tari mai dezvoltate economic.
si, apropo - pestii vor falimenta, nu intelegi? .. nu va mai fi nevoie de ei !!

salariu pt prostitutie,iarta-ma dar mi se pare o mare tampenie!in majoritatea cazurilor,actele sexuale se termina cu bataie si sa fii platit cu carte de munca sa iei bataie....sa fie cotata tot o munca la fel ca ori care alta,apoi cati oameni muncesc de isi omoara zilele intr-un loc decent cu activitati decente ca sa vina o "naomi" sa ii rada in nas ca ea castiga mai mult pe stat de plata?s.gif)asta-i tare!

pai oricum exista salariu pt prostitutie, doar ca nu e inregistrat s.gif . citeste mai atenta la legatura dintre cele 4 mafii de capatai --> drog, carne vie, arme, prostitutie care functioneaza practic in interdependenta. (aka merg mana in mana)
daca se legalizeaza prostitutia nu vor mai fi violuri???nu are sens!

nu ca nu vor mai fi, dar se vor diminua!! si are sens,crede_ma, mai informeaza_te s.gif

statu ia banu,si nu se baga....si tot fetele vor fi alea nenorocite pe viata de o mafie crunta!

ba se baga, cu cat se baga mai mult cu cat ii creste si lui profitul. Nu poate fura tot, chiar daca fura. s.gif

si eu stiu alte multele care mai trag si pe alte adolescente dupa ele!deci nu sunt visatoare...sunt realista!

toti avem libertatea la libera exprimare si alegere a propriei cai in viata. s.gif


Pt alte nelamuriri, astept feedback s.gif

CITAT(addict @ Mar 31 2009, 11:08 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Hm, de-acord cu Ioana, nu prea ies lucruri bune din legalizarea prostitutiei...

hmm .. sa fim totusi realisti, ca altfel nu progresam. Toate decizile si schimbarile pe lume implica aspecte pozitive si negative. Trebuie insa sa le punem in balanta si sa actionam ca atare! Nu sa ne plangem de mila si sa asistam la si mai mare degradare, ca uite asa Romania ramane in urma cu 100 de ani.
0

#8 User is offline   QvoVadis Icon

  • Membru Avansat
  • PipPipPip
  • Group: Membri Avansaţi
  • Posts: 628
  • Joined: 18-January 08
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Posted 02 April 2009 - 03:34 PM

Eu unul sunt de acord cu legalizarea prostitutiei. Si chiar nu ma pasioneaza cat castiga Statul din aceasta afacere.
De ce? Simplu...pentru protejarea celulei familiale.
Avand in vedere predilectia barbatului de a calca in strachini, nu este mai linistitor pentru sotie sa-l stie la bordel decat pe centura de unde poate aduce niscai boli venerice?
Valabila si viceversa. Nu este mai sanatos pentru barbat sa-si protejeze inima de escapade prin tufisuri si, descatusat de dorinta sexuala, sa fie bine dispus si in forma acasa la el?
Oricat de "imorala" pare prostitutia, ea aduce armonie in caminul conjugal. Dar dehhh...ce sa zic...depinde acum si de conceptia de viata a fiecaruia. Vorba aia..."e bine si asa rau".
0

#9 User is offline   waltzu' Icon

  • Membru Avansat
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 735
  • Joined: 07-February 08
  • Gender:Female
  • Location:undeva la munte
  • Interests:omul..
  • Idolul Meu:nu am nevoie de asa ceva

Posted 02 April 2009 - 07:08 PM

Adevarul e, precum zice si Qvo, ca e foarte greu de consimtit o asemenea legalizare..resimtind ca si cum ai incuviinta ca cel de langa tine sa te insele cu altele, altii .. dar nu uitati, nu s-a ajuns aici din cauza celor care ca 'voi', 'noi' .. ci don cauza altora - majoritatea.
Puteti f bine sa nu fiti de acord cu asa ceva, nici eu una nu sunt..dar deja asta e problema personala, nu sociala..si nicidecum legala.
0

#10 User is offline   ioana d'arc Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 353
  • Joined: 07-March 09
  • Gender:Female
  • Location:iasi
  • Interests:desenul.fotbalul,biliardul!

Posted 02 April 2009 - 08:40 PM

nu mi-ai argumentat nimic waltu care sa imi schimbe cele zice.mi-e frica sa ma informez mai mult de cat o fac sa nu cumva sa dau aflu si alte umbre mai negre decat cele evidente!lumea e rea!oamenii sunt rai...oameni sunt si aia din mafie si aia din guvern,senat etc...diferenta este ca cei din ultimile categorii poate nu fac crime,dar nu sunt cu nimic mai buni...de asta tara asta e asa cum este!si nu numai romania!fiecare e pe interesu propriu...nu doare pe nimeni in c*r de femeile astea(vorbesc de cei mari,care ar putea sa schimbe ceva).daca erau sa o faca o faceau pana acum.
0

#11 User is offline   escehas Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 120
  • Joined: 01-June 08
  • Gender:Male
  • Location:intr-o gaura de vierme

Posted 09 April 2009 - 09:39 AM

CITAT(T Katalin @ Mar 7 2009, 02:23 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Cum vi se pare ideea de a legaliza prostitutia si de a construi bordeluri in vederea supravegherii acestei activitati, care ar putea aduce bani frumosi statului prin impozitele percepute.

Imoral, mai bine am incerca sa rezolvam problema nu sa o amplificam

CITAT(QvoVadis @ Apr 2 2009, 04:34 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Eu unul sunt de acord cu legalizarea prostitutiei. Si chiar nu ma pasioneaza cat castiga Statul din aceasta afacere.
De ce? Simplu...pentru protejarea celulei familiale.
Avand in vedere predilectia barbatului de a calca in strachini, nu este mai linistitor pentru sotie sa-l stie la bordel decat pe centura de unde poate aduce niscai boli venerice?
Valabila si viceversa. Nu este mai sanatos pentru barbat sa-si protejeze inima de escapade prin tufisuri si, descatusat de dorinta sexuala, sa fie bine dispus si in forma acasa la el?
Oricat de "imorala" pare prostitutia, ea aduce armonie in caminul conjugal. Dar dehhh...ce sa zic...depinde acum si de conceptia de viata a fiecaruia. Vorba aia..."e bine si asa rau".

Celula familiei? Sa-l stie sotia la bordel ca o inseala?....dumitale nu vezi aici o contradictie?!
0

#12 User is offline   QvoVadis Icon

  • Membru Avansat
  • PipPipPip
  • Group: Membri Avansaţi
  • Posts: 628
  • Joined: 18-January 08
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Posted 09 April 2009 - 12:14 PM

CITAT(escehas @ Apr 9 2009, 10:39 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Celula familiei? Sa-l stie sotia la bordel ca o inseala?....dumitale nu vezi aici o contradictie?!

Nu vad nici o contradictie. Care ar fi aia?
Sigur, nu este convenabil pentru o femeie sa stie ca barbatul plateste pentru niste nevoi pe care ea nu poate sau nu vrea sa le ofere.
Dar din doua rele, intelept este sa-l alegi pe cel mai putin problematic. Decat sa te umple de niscai boli venerice, mai bine inchizi ochii si te impaci cu gandul ca macar esti sanatoasa.
Mai mult, in caz de nevoie stii oricand de unde sa-ti iei barbatul acasa.
0

#13 User is offline   ioana d'arc Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 353
  • Joined: 07-March 09
  • Gender:Female
  • Location:iasi
  • Interests:desenul.fotbalul,biliardul!

Posted 09 April 2009 - 03:14 PM

CITAT(QvoVadis @ Apr 9 2009, 01:14 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Nu vad nici o contradictie. Care ar fi aia?
Sigur, nu este convenabil pentru o femeie sa stie ca barbatul plateste pentru niste nevoi pe care ea nu poate sau nu vrea sa le ofere.
Dar din doua rele, intelept este sa-l alegi pe cel mai putin problematic. Decat sa te umple de niscai boli venerice, mai bine inchizi ochii si te impaci cu gandul ca macar esti sanatoasa.
Mai mult, in caz de nevoie stii oricand de unde sa-ti iei barbatul acasa.

ia gandeste-te daca ai sti si tu ca femeia ta face acelasi lucru ca si tine si ai sti unde sa o gasesti sa o iei acasa?!contradictia era la protejarea celulei familiale.ce femeie te-ar lasa sa te duci la bordel fara sa se desparta de tine?numa aia care iti vrea banii...si in felul asta pa familie,pa celula,pa protejare!
0

#14 User is offline   QvoVadis Icon

  • Membru Avansat
  • PipPipPip
  • Group: Membri Avansaţi
  • Posts: 628
  • Joined: 18-January 08
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Posted 09 April 2009 - 04:47 PM

CITAT(ioana d'arc @ Apr 9 2009, 04:14 PM) <{POST_SNAPBACK}>
ia gandeste-te daca ai sti si tu ca femeia ta face acelasi lucru ca si tine si ai sti unde sa o gasesti sa o iei acasa?!contradictia era la protejarea celulei familiale.ce femeie te-ar lasa sa te duci la bordel fara sa se desparta de tine?numa aia care iti vrea banii...si in felul asta pa familie,pa celula,pa protejare!

Iti inteleg si-ti apreciez elanul tineresc. Este atat de convenabil si de usor sa-ti pui palma in fund si sa-ti cauti alt partener in momentul in care ala de langa tine calca in strachini. Cu adevarat greu este insa sa-l tii langa tine, daca il iubesti cu adevarat. Daca ai suficienta intelepciune vei realiza ca actul de infidelitate se datoreaza in aceeasi masura si tie, nu numai lui. Dar, ma rog, atata timp cat esti inca in putere iar balta are peste, este mult mai usor sa fugi.
De la o anumita varsta, dupa ce "ti-ai mancat malaiul", chiar nu te mai intereseaza daca esti inselat au ba. Ceea ce astepti de la partener se rezuma doar la stabilitatea celulei familiale, dupa cum am mai zis.
0

#15 User is offline   ioana d'arc Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 353
  • Joined: 07-March 09
  • Gender:Female
  • Location:iasi
  • Interests:desenul.fotbalul,biliardul!

Posted 09 April 2009 - 07:05 PM

CITAT(QvoVadis @ Apr 9 2009, 05:47 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Iti inteleg si-ti apreciez elanul tineresc. Este atat de convenabil si de usor sa-ti pui palma in fund si sa-ti cauti alt partener in momentul in care ala de langa tine calca in strachini. Cu adevarat greu este insa sa-l tii langa tine, daca il iubesti cu adevarat. Daca ai suficienta intelepciune vei realiza ca actul de infidelitate se datoreaza in aceeasi masura si tie, nu numai lui. Dar, ma rog, atata timp cat esti inca in putere iar balta are peste, este mult mai usor sa fugi.
De la o anumita varsta, dupa ce "ti-ai mancat malaiul", chiar nu te mai intereseaza daca esti inselat au ba. Ceea ce astepti de la partener se rezuma doar la stabilitatea celulei familiale, dupa cum am mai zis.

daca nu as sta cu unul care ma inseala nu inseamna ca fug,inseamna ca am destula minte sa vad ca imi irosesc sentimentele degeaba...si dupa ce "iti manaci malaiul" macar respect sa fie,dar de unde atata respect cand respectivul inseala???multi inseala din vina celuilalt,multi inseala din placere,multi inseala din obicei!daca as insela nu comentez ca sunt inselata si urmeaza despartirea pt ca relatia deja e dusa,dar de la certuri casnice,insuficiente nevoi,femei nervoase si stresate de atata lucruri se ajunge la inselat din partea barbatului si atunci divortul il asteapta pe masa!bineinteles e valabil si invers,pt femei.
0

#16 User is offline   escehas Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 120
  • Joined: 01-June 08
  • Gender:Male
  • Location:intr-o gaura de vierme

Posted 09 April 2009 - 07:25 PM

CITAT(QvoVadis @ Apr 9 2009, 01:14 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Nu vad nici o contradictie. Care ar fi aia?
Sigur, nu este convenabil pentru o femeie sa stie ca barbatul plateste pentru niste nevoi pe care ea nu poate sau nu vrea sa le ofere.
Dar din doua rele, intelept este sa-l alegi pe cel mai putin problematic. Decat sa te umple de niscai boli venerice, mai bine inchizi ochii si te impaci cu gandul ca macar esti sanatoasa.
Mai mult, in caz de nevoie stii oricand de unde sa-ti iei barbatul acasa.

As putea merge putin mai departe, aceasta "celula" a familiei, in anumite conditii, intr-adevar se bazeaza doar pe stabilitate, dar ce ne putem astepta de la viitorii copii, daca parintii accepta imoralitatea ca punct de sprijin pentru intreaga casnicie, pe noi, cei tineri ce fel de viitor ne pregatiti voi, cei cu experienta de viata?
Din nou spun, din punct de vedere teoretic e corect daca judeci rece si obiectiv, insa adevarul e cu totul altul, e dezolant, doua rele nu fac un lucru bun.
Aparent nu se mai da doi bani pe moralitate, educatie si familie in ziua de azi
CITAT(ioana d'arc @ Apr 9 2009, 04:14 PM) <{POST_SNAPBACK}>
ia gandeste-te daca ai sti si tu ca femeia ta face acelasi lucru ca si tine si ai sti unde sa o gasesti sa o iei acasa?!contradictia era la protejarea celulei familiale.ce femeie te-ar lasa sa te duci la bordel fara sa se desparta de tine?numa aia care iti vrea banii...si in felul asta pa familie,pa celula,pa protejare!

touche
0

#17 User is offline   addict Icon

  • Membru Avansat
  • Icon
  • Group: Moderatori
  • Posts: 1,174
  • Joined: 09-September 07
  • Gender:Female

Posted 09 April 2009 - 09:19 PM

Prostituatele oricum exista dintotdeauna si rar se afla cine le frecventeaza, cu ce s-ar schimba asta daca s-ar legaliza? Celula familiala ar sta la fel ca astazi.
Daca in schimb, s-ar face publice listele cu clienti, atunci nu s-ar mai duce nici naiba, ar fi chiar tare si atunci as fi de-acord sa se legalizeze prostitutia s.gif)
0

#18 User is offline   ioana d'arc Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 353
  • Joined: 07-March 09
  • Gender:Female
  • Location:iasi
  • Interests:desenul.fotbalul,biliardul!

Posted 10 April 2009 - 08:32 AM

as strange toate prostituatele,pe alea care fac videochat,pe aia care cersesc si i-as pune la munca tule gura mamii lor,sa vada ce inseamna aia munca daca scoala nu le-a placut,in schimb le place altceva!
0

#19 User is offline   QvoVadis Icon

  • Membru Avansat
  • PipPipPip
  • Group: Membri Avansaţi
  • Posts: 628
  • Joined: 18-January 08
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Posted 10 April 2009 - 09:55 AM

CITAT(ioana d'arc @ Apr 9 2009, 08:05 PM) <{POST_SNAPBACK}>
daca nu as sta cu unul care ma inseala nu inseamna ca fug,inseamna ca am destula minte sa vad ca imi irosesc sentimentele degeaba...(...)

Daca iti pui palma in fund si ai plecat imediat ce te-a inselat, inseamna ca nu ai suficienta minte.
Daca ramai cu partenerul si incerci sa afli de ce te-a inselat si sa indrepti lucrurile, atunci cu adevarat ai minte.
Evident, daca recidiveaza, ori nu ai gasit calea si metodele de a-ti tine langa tine partenerul, ori acesta este irecuperabil. Abia atunci poti pleca, cu constiinta impacata ca ai incercat sa salvezi ceva.
Din pacate, multe divorturi rezulta doar in urma unor banuieli neintemeiate.

CITAT(escehas @ Apr 9 2009, 08:25 PM) <{POST_SNAPBACK}>
(...)dar ce ne putem astepta de la viitorii copii, daca parintii accepta imoralitatea ca punct de sprijin pentru intreaga casnicie, pe noi, cei tineri ce fel de viitor ne pregatiti voi, cei cu experienta de viata?

Noi, cei cu experienta de viata (dupa cum ironic te exprimi), ii sfatuim pe tineri sa incerce totul ca sa-si salveze casniciile. Daca nu merge, asta este...Poate merge cu altcineva. Dar asta numai dupa ce au "muncit" pentru relatia apusa.
A insela, nu este obligatoriu si imoral.
Daca femeia este frigida ori barbatul impotent, daca barbatul ori femeia sunt la inchisoare ori plecati luni la rand, daca nu esti satisfacut sexual de catre partener, daca organismul iti cere sex de 3 ori pe zi, daca medicul iti recomanda sa te duci la femei sau la barbati, daca partenerul nu te mai vrea in pat...toate astea sunt imorale?
Incercati, rogu-va, sa priviti problema in ansamblu si nu dintr-o singura directie.

CITAT(ioana d'arc @ Apr 10 2009, 09:32 AM) <{POST_SNAPBACK}>
as strange toate prostituatele,pe alea care fac videochat,pe aia care cersesc si i-as pune la munca tule gura mamii lor,sa vada ce inseamna aia munca daca scoala nu le-a placut,in schimb le place altceva!

De ce acele femei care fac videochat trebuie sa fie prostituate?
0

#20 User is offline   addict Icon

  • Membru Avansat
  • Icon
  • Group: Moderatori
  • Posts: 1,174
  • Joined: 09-September 07
  • Gender:Female

Posted 10 April 2009 - 10:14 AM

CITAT(ioana d'arc @ Apr 10 2009, 09:32 AM) <{POST_SNAPBACK}>
as strange toate prostituatele,pe alea care fac videochat,pe aia care cersesc si i-as pune la munca tule gura mamii lor,sa vada ce inseamna aia munca daca scoala nu le-a placut,in schimb le place altceva!


Mi-e sincer greu sa cred ca le face placere sa se culce cu nspe barbati pe noapte, in principal pt ca nu sunt barbati alesi de ele deci pot oricand sa fie niste badarani sau nespalati, chiar mi-e greu sa cred ca lor le place asta.
0

#21 User is offline   ioana d'arc Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 353
  • Joined: 07-March 09
  • Gender:Female
  • Location:iasi
  • Interests:desenul.fotbalul,biliardul!

Posted 10 April 2009 - 11:52 AM

CITAT(QvoVadis @ Apr 10 2009, 10:55 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Daca iti pui palma in fund si ai plecat imediat ce te-a inselat, inseamna ca nu ai suficienta minte.
Daca ramai cu partenerul si incerci sa afli de ce te-a inselat si sa indrepti lucrurile, atunci cu adevarat ai minte.
Evident, daca recidiveaza, ori nu ai gasit calea si metodele de a-ti tine langa tine partenerul, ori acesta este irecuperabil. Abia atunci poti pleca, cu constiinta impacata ca ai incercat sa salvezi ceva.
Din pacate, multe divorturi rezulta doar in urma unor banuieli neintemeiate.

bai omule.nu pot sta cu cineva care s-a culcat cu o prostituata si nu musai prostituata in timp ce era cu mine!nu pot!ce relatie e aia!nu s putea trece peste chestia asta!

ce sunt eu de vina ca nu isi tine scula in pantaloni??????????

CITAT(QvoVadis @ Apr 10 2009, 10:55 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Noi, cei cu experienta de viata (dupa cum ironic te exprimi), ii sfatuim pe tineri sa incerce totul ca sa-si salveze casniciile. Daca nu merge, asta este...Poate merge cu altcineva. Dar asta numai dupa ce au "muncit" pentru relatia apusa.
A insela, nu este obligatoriu si imoral.
Daca femeia este frigida ori barbatul impotent, daca barbatul ori femeia sunt la inchisoare ori plecati luni la rand, daca nu esti satisfacut sexual de catre partener, daca organismul iti cere sex de 3 ori pe zi, daca medicul iti recomanda sa te duci la femei sau la barbati, daca partenerul nu te mai vrea in pat...toate astea sunt imorale?
Incercati, rogu-va, sa priviti problema in ansamblu si nu dintr-o singura directie.

ce ansamblu ma????crezi ca daca barbatul meu ar fi ipotent mi-ar da voie sa ma duc linistita la altii???tu gandesti??e la inchisoare da?nu poti trai fara sex?pui prea mult accent pe asta!de ce crezi ca atunci cand juri la biserica respect si fidelitate celui cu care te casatoresti moral e sa te tii de ele???care medic iti recomanda sa te duci la femei sau barbati?daca partenerul nu te mai vrea in pat inseamna ca undeva relatia scartie si tre sa comunici sa incerci sa o rezolvi nu sa te duci la altul/alta.nu as vrea sa am parte de oameni ca tine...gandesti libertin!daca organismul iti cere sex de 3 ori pe zi si patenerul nu vrea asta,te abtii ca de aia e relatie,sa faci compromisuri nu sa stea celalalt sa iti sufle in bors!a insela e imoral!mai oameni buni sunt eu nebuna?gandesc de pe vremea comunista sau ce naiba????

CITAT(QvoVadis @ Apr 10 2009, 10:55 AM) <{POST_SNAPBACK}>
De ce acele femei care fac videochat trebuie sa fie prostituate?

nu am zis asta,vorbeam de doua tipuri diferite "prostituatele" si "cele care fac videochat"...

CITAT(addict @ Apr 10 2009, 11:14 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Mi-e sincer greu sa cred ca le face placere sa se culce cu nspe barbati pe noapte, in principal pt ca nu sunt barbati alesi de ele deci pot oricand sa fie niste badarani sau nespalati, chiar mi-e greu sa cred ca lor le place asta.

unora le si place asta!si daca nu le place de ce o fac??????
0

#22 User is offline   QvoVadis Icon

  • Membru Avansat
  • PipPipPip
  • Group: Membri Avansaţi
  • Posts: 628
  • Joined: 18-January 08
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Posted 10 April 2009 - 01:44 PM

CITAT(ioana d'arc @ Apr 10 2009, 12:52 PM) <{POST_SNAPBACK}>
bai omule.

Asa ioana...fii Nikita. Varsa-ti ofurile. Astept si doua palme...jap-jap, ma'ntelegi? rofl.gif

CITAT(ioana d'arc @ Apr 10 2009, 12:52 PM) <{POST_SNAPBACK}>
nu pot sta cu cineva care s-a culcat cu o prostituata si nu musai prostituata in timp ce era cu mine!nu pot!ce relatie e aia!nu s putea trece peste chestia asta!

Nu poti, asta este. Dar nu ridica pretentii...

CITAT(ioana d'arc @ Apr 10 2009, 12:52 PM) <{POST_SNAPBACK}>
ce sunt eu de vina ca nu isi tine scula in pantaloni??????????

Un mod de gandire egocentrist. Specific femeilor care se cred usa de biserica.
Inainte sa arunci vina pe umerii barbatului, cauta sa aflii motivele pentru care acesta nu si-a tinut pantalonii pe el. S-ar putea sa ai surpriza sa afli ca vina este exclusiv numai a ta.

CITAT(ioana d'arc @ Apr 10 2009, 12:52 PM) <{POST_SNAPBACK}>
ce ansamblu ma????

Nikito doh.gif
...
Mai departe, chiar se merita sa raspund punctual...pe ici, pe colo.

CITAT(ioana d'arc @ Apr 10 2009, 12:52 PM) <{POST_SNAPBACK}>
crezi ca daca barbatul meu ar fi ipotent mi-ar da voie sa ma duc linistita la altii???tu gandesti??

Tocmai...eu gandesc. Iar un barbat care gandeste accepta acest compromis. Neputinta proprie nu iti da dreptul sa-ti supui partenerul la abstinenta.

CITAT(ioana d'arc @ Apr 10 2009, 12:52 PM) <{POST_SNAPBACK}>
de ce crezi ca atunci cand juri la biserica respect si fidelitate celui cu care te casatoresti moral e sa te tii de ele???

Corect...din punct de vedere crestineste. In momentul in care, insa, starea sanatatii sau alta conjunctura iti cere sa inseli, este la fel de corect. Biserica iarta actele de infidelitate...parol! De ce oare?

CITAT(ioana d'arc @ Apr 10 2009, 12:52 PM) <{POST_SNAPBACK}>
care medic iti recomanda sa te duci la femei sau barbati?

Pai sa-i intrebam pe cei care se ocupa de probleme sexuale, pentru a afla metodologia si musai pe psihologi, pentru a afla si motivatia.

CITAT(ioana d'arc @ Apr 10 2009, 12:52 PM) <{POST_SNAPBACK}>
daca organismul iti cere sex de 3 ori pe zi si patenerul nu vrea asta,te abtii ca de aia e relatie

Te abtii distrugandu-ti sanatatea, linistea, puterile? O relatie este buna si corecta atata timp cat nici unul dintre parteneri nu are de suferit, intr-o maniera sau alta.

CITAT(ioana d'arc @ Apr 10 2009, 12:52 PM) <{POST_SNAPBACK}>
nu as vrea sa am parte de oameni ca tine...gandesti libertin!

Neahhhh...puschea pe limba. La cum reactionezi, doar daca as intoarce ochii pe strada dupa vreo femeie si mi-ai pune in brate actele de divort.

PS. Pentru toti cei care nu impart aceleasi conceptii de viata...relax. Se poate "dialoga" si civilizat. Este o avertizare, nu o amenintare. Multumesc.
0

#23 User is offline   addict Icon

  • Membru Avansat
  • Icon
  • Group: Moderatori
  • Posts: 1,174
  • Joined: 09-September 07
  • Gender:Female

Posted 10 April 2009 - 03:40 PM

Ioana, nici eu nu-s de-acord cu inselatul (decat in cazuri extreme si daca sunt de-acord ambii parteneri), dar QvoVadis are dreptate ca daca te inseala, exista o problema in relatie, si chiar grava daca s-a ajuns la asa ceva. Intai se discuta motivele, apoi se rezolva intr-un fel sau altul ('altul' fiind despartirea).

Totusi exista si oameni care inseala ca filosofie de viata, dar iti cam dai seama de la inceput daca persoana de langa tine e asa.
Si alta idee: sexul recomandat. Recomandarea nu inseamna lege, daca partenerul celui caruia i s-a recomandat sa faca sex de 3ori pe zi, nu poate de 3ori pe zi, nu trebuie nici el obligat. Compromis de ambele parti.

Si parca vorbeam de prostitutie. Legalizarea nu va distruge celula familiala pt ca ea nu face inselatul sa devina moral, abia cand oamenii vor considera ca e normal sa aiba nspe parteneri va fi o problema (involutie as zice eu, n-am mai fi departe de rudele noastre, maimutele). Dar nu sunt de-acord cu legalizarea prostitutiei din motivele legale si economice mentionate de Ioana. N-as fi prea incantata sa am pe munca intelectuala salariu mai mic decat prostituatele.
0

#24 User is offline   ioana d'arc Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 353
  • Joined: 07-March 09
  • Gender:Female
  • Location:iasi
  • Interests:desenul.fotbalul,biliardul!

Posted 10 April 2009 - 06:37 PM

CITAT(QvoVadis @ Apr 10 2009, 02:44 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Asa ioana...fii Nikita. Varsa-ti ofurile. Astept si doua palme...jap-jap, ma'ntelegi? rofl.gif


Nu poti, asta este. Dar nu ridica pretentii...

de ce ridic pretentii ca nu permit partenerului meu sa imi greseasca astfel!relatia scartie??ti-am zis si mai sus,vorbesti,spui ce ai de gand,sau ce ai pe suflet si nu te duci ca inecatu in brate la alta!

CITAT(QvoVadis @ Apr 10 2009, 02:44 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Un mod de gandire egocentrist. Specific femeilor care se cred usa de biserica.
Inainte sa arunci vina pe umerii barbatului, cauta sa aflii motivele pentru care acesta nu si-a tinut pantalonii pe el. S-ar putea sa ai surpriza sa afli ca vina este exclusiv numai a ta.

in primul rand nu ma cred usa de biserica,dar nu mi-as insela astfel barbatul niciodata!in al doi-lea rand si aici ma repet de cuvantul COMUNICARE ai auzit?se pare ca nu!e vina mea ca se duce la alta...inainte sa se duca mai bine mi-ar spune cu ce gresesc si am incerca o rezolvare!dar specific barbatilor...acest lucru se intampla dupa ce se culca cu alta nu inainte!

CITAT(QvoVadis @ Apr 10 2009, 02:44 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Tocmai...eu gandesc. Iar un barbat care gandeste accepta acest compromis. Neputinta proprie nu iti da dreptul sa-ti supui partenerul la abstinenta.

un barbat care isi iubeste nevasta nu propune acest compromis,iar in cazul in care o face femeia care il iubeste nu accesta tampenia asta!si invers!

CITAT(QvoVadis @ Apr 10 2009, 02:44 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Corect...din punct de vedere crestineste. In momentul in care, insa, starea sanatatii sau alta conjunctura iti cere sa inseli, este la fel de corect. Biserica iarta actele de infidelitate...parol! De ce oare?

nu am auzit nici un caz pana acu care sa insele ca i-a zis medicu sau vre-un popa care sa aprobe asta,dar cand voi auzi o sa rad o saptamana!oare si in credinta sunt contradictii???

CITAT(QvoVadis @ Apr 10 2009, 02:44 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Te abtii distrugandu-ti sanatatea, linistea, puterile? O relatie este buna si corecta atata timp cat nici unul dintre parteneri nu are de suferit, intr-o maniera sau alta.

exista servici,copii,probleme,casa de intretinut,de facut mancare,curatenie, cumparaturi....unde naiba mai faci si sex de 3 ori pe zi????

CITAT(QvoVadis @ Apr 10 2009, 02:44 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Neahhhh...puschea pe limba. La cum reactionezi, doar daca as intoarce ochii pe strada dupa vreo femeie si mi-ai pune in brate actele de divort.

PS. Pentru toti cei care nu impart aceleasi conceptii de viata...relax. Se poate "dialoga" si civilizat. Este o avertizare, nu o amenintare. Multumesc.

tu compari asta cu inselatul???????????clar!
0

#25 User is offline   escehas Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 120
  • Joined: 01-June 08
  • Gender:Male
  • Location:intr-o gaura de vierme

Posted 10 April 2009 - 08:46 PM

CITAT(QvoVadis @ Apr 10 2009, 10:55 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Noi, cei cu experienta de viata (dupa cum ironic te exprimi), ii sfatuim pe tineri sa incerce totul ca sa-si salveze casniciile. Daca nu merge, asta este...Poate merge cu altcineva. Dar asta numai dupa ce au "muncit" pentru relatia apusa.
A insela, nu este obligatoriu si imoral.
Daca femeia este frigida ori barbatul impotent, daca barbatul ori femeia sunt la inchisoare ori plecati luni la rand, daca nu esti satisfacut sexual de catre partener, daca organismul iti cere sex de 3 ori pe zi, daca medicul iti recomanda sa te duci la femei sau la barbati, daca partenerul nu te mai vrea in pat...toate astea sunt imorale?
Incercati, rogu-va, sa priviti problema in ansamblu si nu dintr-o singura directie.

Nu, nu am fost ironic. A incerca totul (inclus fiind si acceptul spre intretinerea de relatii sexuale clandestine) e o perspectiva groteasca, incerci totul in limita moralitatii, a umanului pana la urma, nu suntem animale. Cat despre problemele ce pot aparea enumerate mai sus sunt n posibitati de a diminua apetitul carnal, mai putin videochat si mai multa activitate si implicare in a pastra ce e al tau si chiar mai mult, micsorarea egocentrismului, nu doar nevoile personale conteaza intr-o relatie, ci tocmai colaborarea si completarea reciproca o defineste. (Stiu ca timpurile noi aduc idei noi dar sa fim seriosi, nu tot ce zboara se mananca.)
CITAT(QvoVadis @ Apr 10 2009, 10:55 AM) <{POST_SNAPBACK}>
De ce acele femei care fac videochat trebuie sa fie prostituate?

Dar ce anume sunt?........
0

#26 User is offline   ioana d'arc Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 353
  • Joined: 07-March 09
  • Gender:Female
  • Location:iasi
  • Interests:desenul.fotbalul,biliardul!

Posted 10 April 2009 - 08:59 PM

CITAT(escehas @ Apr 10 2009, 09:46 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Nu, nu am fost ironic. A incerca totul (inclus fiind si acceptul spre intretinerea de relatii sexuale clandestine) e o perspectiva groteasca, incerci totul in limita moralitatii, a umanului pana la urma, nu suntem animale. Cat despre problemele ce pot aparea enumerate mai sus sunt n posibitati de a diminua apetitul carnal, mai putin videochat si mai multa activitate si implicare in a pastra ce e al tau si chiar mai mult, micsorarea egocentrismului, nu doar nevoile personale conteaza intr-o relatie, ci tocmai colaborarea si completarea reciproca o defineste. (Stiu ca timpurile noi aduc idei noi dar sa fim seriosi, nu tot ce zboara se mananca.)

Dar ce anume sunt?........

in sfarsit! w00t.gif
0

#27 User is offline   waltzu' Icon

  • Membru Avansat
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 735
  • Joined: 07-February 08
  • Gender:Female
  • Location:undeva la munte
  • Interests:omul..
  • Idolul Meu:nu am nevoie de asa ceva

Posted 10 April 2009 - 09:06 PM

Mama mia...deci voi deraiati rau de la subiect. Subiectivizati totul
Ioana ca ea nu suporta sa fie inselata sau sa accepte asta..si Qvo ca daca femeia nu ii in stare sa isi satisfaca barbatul macar sa taca din gura si sa inchida pe ochi
Mama mia..mare gradina omului.
Noi vb aici de probleme generale, probleme de societate...nu trebuie buei sa mearga omul insurat la bordel...dar care o fac aia e treaba lor, au tot dreptul doar is majori..si iar - nu trebe buei sa acceptati sa va insele partenerul cu alea de la bordel doar pt ca alea fac munca legal.
In schimb sa mearga acolo aia care au tendinte..mai putin ortodoxe..ca e plina lumea de ei si oricum isi rezolva problemele...daca nu, o dau in violuri de e plina stirea la orele 5.etc etc

Nici eu nu as fi de acord sa ma insele barbatu...da no, Ioana..nu suntem numai noi pe pamantuul asta..la atele le place s ao faca in 3 4 5...dar iar, e dormitorul lor!!! Cu homosexualii la fel..etc..
Si Qvo, ai tendinte misogine si inca rau de tot..oricum, propun sa deschidem un alt topic cu acest subiect..ca sa il putem subiectiviza in voie spiteful.gif

Noi vorbim aici de lucruri serioase, voi o luati la balet!
0

#28 User is offline   QvoVadis Icon

  • Membru Avansat
  • PipPipPip
  • Group: Membri Avansaţi
  • Posts: 628
  • Joined: 18-January 08
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Posted 13 April 2009 - 09:32 AM

CITAT(ioana d'arc @ Apr 10 2009, 07:37 PM) <{POST_SNAPBACK}>
(...)dar specific barbatilor...acest lucru se intampla dupa ce se culca cu alta nu inainte!

Nu este deloc specific barbatilor...predispozitia spre inselare apartine ambelor sexe.
Si da...partenerul constientizeaza abia dupa, intrucat a ignorat constant toate semnalele venite din partea celuilalt inainte de a se intampla, pe principiul ca "mie nu mi se poate intampla asa ceva".

CITAT(ioana d'arc @ Apr 10 2009, 07:37 PM) <{POST_SNAPBACK}>
un barbat care isi iubeste nevasta nu propune acest compromis,iar in cazul in care o face femeia care il iubeste nu accesta tampenia asta!si invers!

E cazul sa mai lucrezi la capitolul "compromisuri" intr-o relatie de cuplu. Dar nu-i bai, viata ti le va oferi din plin.

CITAT(ioana d'arc @ Apr 10 2009, 07:37 PM) <{POST_SNAPBACK}>
exista servici,copii,probleme,casa de intretinut,de facut mancare,curatenie, cumparaturi....unde naiba mai faci si sex de 3 ori pe zi????

Cum gasesti timp pentru toate, ar fi cazul sa gasesti timp si pentru partenerul tau, nu crezi? Nu te eschiva, invocand "muncile" casnice.

CITAT(escehas @ Apr 10 2009, 09:46 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Nu, nu am fost ironic.

Nope...absolut deloc biggrin.gif

CITAT(escehas @ Apr 10 2009, 09:46 PM) <{POST_SNAPBACK}>
A incerca totul (inclus fiind si acceptul spre intretinerea de relatii sexuale clandestine) e o perspectiva groteasca, incerci totul in limita moralitatii, a umanului pana la urma, nu suntem animale.

Daca incercand sa-ti salvezi relatia vezi numai perspective grotesti, daca puritanul din tine nu poate accepta faptul ca oricand este posibil ca cel de langa tine sa te insele, daca nu poti face compromisuri, atunci e clar ca in cazul tau "tot ce zboara se mananca". No offence.

CITAT(escehas @ Apr 10 2009, 09:46 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Dar ce anume sunt?........

Doar niste angajate.
Ar inseamna ca toate femeile care au "pozat" nud, pentru picturi ori tabloide nu sunt decat niste curve.

CITAT(waltzu' @ Apr 10 2009, 10:06 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Si Qvo, ai tendinte misogine si inca rau de tot..oricum, propun sa deschidem un alt topic cu acest subiect..ca sa il putem subiectiviza in voie spiteful.gif

Aham...sunt irecuperabil. Oricum, incearca sa retii nuantele. Observa, te rog, ca nu am incercat sa subiectivez nimic. Am vorbit mereu de "partener" si nu de femeie, in mod special.
Daca este sa vorbim de subiectivism (care-i opusul misoginului?), gasim in continuare o mostra clara...
CITAT(waltzu' @ Apr 10 2009, 10:06 PM) <{POST_SNAPBACK}>
daca femeia nu ii in stare sa isi satisfaca barbatul macar sa taca din gura si sa inchida pe ochi


0

#29 User is offline   ioana d'arc Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 353
  • Joined: 07-March 09
  • Gender:Female
  • Location:iasi
  • Interests:desenul.fotbalul,biliardul!

Posted 13 April 2009 - 11:14 AM

qvo vadis!fiecare cu parerea lui!nu stiu care dintre noi doi e in stare sa tina pe picioare o relatie serioasa!am si eu o intrebare:ai nevasta?ea e de acord cu tine?
0

#30 User is offline   addict Icon

  • Membru Avansat
  • Icon
  • Group: Moderatori
  • Posts: 1,174
  • Joined: 09-September 07
  • Gender:Female

Posted 13 April 2009 - 01:06 PM

Hai sa ma bag si eu ca musca-n lapte, ca vad ca musca sunt in discutia asta.

Ioana, e interesant faptul ca spui "fiecare cu parerea lui" abia cand nu mai ai argumente biggrin.gif
Si Qvo Vadis, de asemenea tare draguta observatia ta de final.


0

  • (2 Pages)
  • +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users