FamousWhy.ro Forum: Telenovele Romanesti - FamousWhy.ro Forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Telenovele Romanesti

#1 User is offline   Florin Andrei Icon

  • Boboc
  • Pip
  • Group: Membri
  • Posts: 46
  • Joined: 15-February 09

Posted 18 February 2009 - 04:52 PM


Ce parere aveti despre telenovelele romanesti care apar ca melcii dupa ploaie. Sunt un simplu rezultat al tendintelor comerciale influentate de repercursiunile faptului ca cineva acolo sus vrea sa fim un popor de inculti?

Cine poate opri aceasta indobitocire in masa?

De ce actorilor din telenovele le e rusine sa cante manele ... ei jucand niste roluri de tigani pentru niste bani?

Urmariti mirarea de pe fata lui Cabral din acest videoclip atunci cand isi aude numele in melodie... si urmariti si superioritatea cu care il priveste si cu care il indeamna "Domnul profesor" pe "Babi minune" sa mearga la scoala... parerea mea pentru simplul fapt ca e tigan.

http://www.youtube.c...feature=related

De ce actorii si in general intelectualii Romaniei nu pot produce sau influenta tendintele comerciale pe drumuri educationale?
0

#2 User is offline   T Katalin Icon

  • Membru Avansat
  • PipPipPip
  • Group: Membri Avansaţi
  • Posts: 572
  • Joined: 01-April 08
  • Gender:Male
  • Location:Craiova

Posted 22 February 2009 - 12:45 PM

Am o parere proasta despre omul care se uita la telenovele din cauza lipsei de ocupatie, dar nu si despre producatorii de telenovele .
Ei sunt niste oameni de afaceri destepti,care investesc niste bani si timp, castigand de 10 ori mai mult si care au inteles ce vrea sa vada la televizor acest popor nealcatuit in mare parte din oameni inteligenti si vigilenti
0

#3 User is offline   Thrill Icon

  • Placida
  • Icon
  • View blog
  • View gallery
  • Group: Editor
  • Posts: 1,321
  • Joined: 07-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Departe, departe

Posted 14 April 2009 - 10:20 PM

telenovelele in general sunt surori cu manelele. Asa ca....nu sunt multe de spus, cred ca ajunge atat s.gif
0

#4 User is offline   Rhini Icon

  • Gone
  • PipPip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 138
  • Joined: 04-December 08
  • Gender:Not Telling

Posted 03 June 2009 - 05:33 AM

alea romanesti sunt naspa .
0

#5 User is offline   ioana d'arc Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 353
  • Joined: 07-March 09
  • Gender:Female
  • Location:iasi
  • Interests:desenul.fotbalul,biliardul!

Posted 19 December 2009 - 05:08 PM

mda..."filme" daca se pot numi asa...fff previzibile,in care toata lumea plange..cel putin un personaj se numeste Armando...personajul principal e mereu pozitiv si are toate calitatile din lume...aaa si happy ending forever!nu-mi plac... :mf_sleep:

aaa...alea romanesti..acuma am mai citit o data intrebarea!rapunsul e idem cu cel de la alea straine!
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users