FamousWhy.ro Forum: Nu Va Deranjeaza Maidanezii Cand Va Plimbati Cainele? - FamousWhy.ro Forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Nu Va Deranjeaza Maidanezii Cand Va Plimbati Cainele?

#1 User is offline   Thrill Icon

  • Placida
  • Icon
  • View blog
  • View gallery
  • Group: Editor
  • Posts: 1,321
  • Joined: 07-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Departe, departe

Posted 03 January 2009 - 10:42 AM


Eu am ceva probleme cu cainii vagabonzi deoarece unii sunt destul de agresivi si au impresia ca au propriul teritoriu. Latra si nu se tem, orice ton as lua cand strig pe ei. Am o adevarata lupta, sa nu se bata cu Issa mea, deoarece nu vreau sa vad rani si sange peste tot doh.gif E adevarat ca nici nu se apropie foarte mult de mine, dar nu prea vreau sa risc. Cum ar trebui sa procedez? Voi ce faceti?

Sunt obligata in parc sa o las libera numai intr-o anumita portiune unde nu ajung cainii vagabonzi si e nasol asa, ca nu se poate plimba in voie.
0

#2 User is offline   Harken Icon

  • All hail shoegaze!
  • PipPip
  • Group: Membri Avansaţi
  • Posts: 385
  • Joined: 06-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti... for now

Posted 03 January 2009 - 06:35 PM

Daca ai catea e mai simplu, pentru ca in general masculii nu prea se iau de femele decat atunci cand ele sunt in calduri (si atunci este un calvar). Si eu incerc sa evit haitele de maidanezi cand depasesc teritoriul catelusei mele. Insa a mea e destul de posesiva cu "locul ei" asa ca in general latra urat pana se lasa pagubasi ceilalti.
0

#3 User is offline   Vali Ilfoveanu Icon

  • Ghost Rider
  • Icon
  • View gallery
  • Group: Moderatori
  • Posts: 525
  • Joined: 22-October 07
  • Gender:Male
  • Location:Corbeanca, Ilfov (Bucuresti)
  • Idolul Meu:chiar eu :D

Posted 04 January 2009 - 02:37 PM


tin sa te contrazic, am si eu catea. Pana sa ma mut la casa, o plimbam prin Herastrau in Bucuresti, sau in parcul Circului. Cand era in calduri era jale, trebuia sa fug repede acasa cu ea, se strangeau gramada maidanezii dupa ea. Ii tinea la respect, dar ma stresau pe mine...

Sa nu mai zic daca se intalnea cu alta femela, ieseau scantei. Bine, poate si datorita caracterului ei puternic, sau a rasei :-??

Sunt foarte deranjanti maidanezii, plus ca ai nostrii prieteni patrupezi pot lua tot felul de paraziti de la ei...
0

#4 User is offline   Thrill Icon

  • Placida
  • Icon
  • View blog
  • View gallery
  • Group: Editor
  • Posts: 1,321
  • Joined: 07-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Departe, departe

Posted 08 February 2009 - 05:20 PM

mda, deci nu sunt singura...
chiar mai inainte am venit de la plimbare cu ea si o haita de caini vagabonzi au umblat dupa noi in permanenta. nu ma pot relaxa deloc cand ma plimb doh.gif plus ca ea ma trage raaau, de abia rezist o ora cu ea la plimbare. vin terminata acasa biggrin.gif

oricum, mi-e mila de cainii vagabonzi...nu as putea sa ii lovesc, cum am vazut ca fac altii doh.gif
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users