FamousWhy.ro Forum: Conducere Fără Permis - FamousWhy.ro Forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Conducere Fără Permis

#1 User is offline   Thrill Icon

  • Placida
  • Icon
  • View blog
  • View gallery
  • Group: Editor
  • Posts: 1,321
  • Joined: 07-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Departe, departe

Posted 18 August 2008 - 11:18 PM


Aţi condus înainte să vă primiţi permisul? Ce părere aveţi despre cei care se apucă şi fac pe deştepţii la volan, deşi ştiu că nu au permis? Este şofatul chiar atât de previzibil încât să fii capabil să conduci prin oraş cu 70-80 la oră, plin de încredere?
Spun asta deoarece am auzit de cazuri cu accidente grave făcute din cauza inconştienţei celor fără permis. Ştiu că un act doveditor nu înseamnă mare lucru şi că cea mai importantă e experienţa, dar e groaznic că unii ajung să aibă experienţă în conducere fără să facă o şcoală sau să cunoască măcar teoria necesară. Se joacă pur si simplu cu viaţa sa şi cu cea a celor din jurul său...
0

#2 User is offline   Razvan Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 105
  • Joined: 05-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Iasi
  • Interests:Cursele
  • Idolul Meu:Hard 2 say

Posted 18 August 2008 - 11:37 PM

Da....am condus....la tara pe un camp...cu tata langa mn...
0

#3 User is offline   Vali Ilfoveanu Icon

  • Ghost Rider
  • Icon
  • View gallery
  • Group: Moderatori
  • Posts: 525
  • Joined: 22-October 07
  • Gender:Male
  • Location:Corbeanca, Ilfov (Bucuresti)
  • Idolul Meu:chiar eu :D

Posted 19 August 2008 - 07:44 AM

am condus inainte sa imi iau permisul dar doar prin locuri lipsite de circulatie, pe drumuri vechi, pe camp, pe unde am apucat...cam de pe la 14 ani
am condus si cu permisul suspendat (mi-l luase pentru 2 beri amarate, dar asta e, legea e lege si de-atunci m-am invatat minte), aproximativ 2 luni de zile. Mergeam pe DN1 pana in Bucuresti, apoi predam stafeta cate unui prieten, asta pana mi-am luat permisul inapoi. Oricum nu ma mandresc cu asta dar chiar aveam nevoie de masina ca de apa, si nici nu recomand acest comportament pentru ca nu e bun. Se poate face puscarie pentru asta.
Mai bine luati permisul si mai vedeti dupa ce faceti, si -asa sunt destui idioti pe drumurile noastre. Eu mi-am permis sa merg fara permis pentru ca eu zic ca am indemanarea necesara pentru a evita accidente, chiar daca nu ar fi din vina mea. In 6 ani de permis si aproximativ 400.000 km efectuati nu am avut decat un eveniment minor acum vreo 2 ani pe baza oboselii, soldat doar cu o usoara sifonare a vechii Solenze :)
0

#4 User is offline   addict Icon

  • Membru Avansat
  • Icon
  • Group: Moderatori
  • Posts: 1,174
  • Joined: 09-September 07
  • Gender:Female

Posted 19 August 2008 - 02:35 PM

Acum vreo luna, un tanar de 20 si ceva de ani rula frumos cu motocicleta prin zona unde stau eu si a facut, bineinteles, accident. N-avea permis. Crucea lui troneaza in fata tribunalului.
0

#5 User is offline   Harken Icon

  • All hail shoegaze!
  • PipPip
  • Group: Membri Avansaţi
  • Posts: 385
  • Joined: 06-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti... for now

Posted 19 August 2008 - 03:29 PM

Am condus o singura data fara permis, insa terminasem scoala de soferi si imi si programasem examenul auto. Iar drumul a fost de la mine de acasa pana la mall (si inapoi), adica cateva sute de metri.
0

#6 User is offline   Thrill Icon

  • Placida
  • Icon
  • View blog
  • View gallery
  • Group: Editor
  • Posts: 1,321
  • Joined: 07-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Departe, departe

Posted 14 September 2008 - 11:29 PM

View Postaddict, on Aug 19 2008, 03:35 PM, said:

Acum vreo luna, un tanar de 20 si ceva de ani rula frumos cu motocicleta prin zona unde stau eu si a facut, bineinteles, accident. N-avea permis. Crucea lui troneaza in fata tribunalului.

Cum se joaca cu viata lor...teribilismul asta... :sad:
0

#7 User is offline   Adi Barb Icon

  • Administrator
  • Icon
  • View blog
  • View gallery
  • Group: Admini
  • Posts: 2,445
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Craiova

Posted 16 September 2008 - 05:06 PM

A fost zilele acestea un accident grav cu 3 tipi care au luat masina de acasa, minori fiind si au mai si baut... au accidentat mortal o batranica de 76 de ani...
0

#8 User is offline   MyKe Icon

  • Untouchable blue
  • Pip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 73
  • Joined: 04-September 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucureşti

Posted 28 September 2008 - 05:42 PM


Am condus pe la ţară până pe la 17 ani. Apoi m-am cuminţit, de frică să nu risc să mi se interzică să mai dau de permis. Acum am permisul de 1 an şi un pic şi deocamdată n-am niciun incident (în aproximativ 10.000 km făcuţi). s.gif
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users