FamousWhy.ro Forum: La Un Foc De Tabără - FamousWhy.ro Forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

La Un Foc De Tabără

#1 User is offline   Thrill Icon

  • Placida
  • Icon
  • View blog
  • View gallery
  • Group: Editor
  • Posts: 1,321
  • Joined: 07-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Departe, departe

Posted 18 August 2008 - 10:57 PM


Posted Image

Pentru că am luat parte recent la aşa ceva, mă gândeam să vă întreb şi pe voi dacă v-aţi bucurat vreodată de atmosfera superbă pe care o întreţine un foc de tabără, si ce impresie v-a lasat.
Nici măcar nu contează cu cine eşti în jurul lui, atâta timp cât auzi muzică bună, e noapte, e rece, dar tu te poţi încălzi de la el şi te poţi relaxa privindu-i flăcările. Plus că dacă în jur se află totuşi, prieteni, ai parte de veselie, glume, poveşti de groază, relaxare totală! :)
0

#2 User is offline   annemary Icon

  • Boboc
  • Pip
  • Group: Membri
  • Posts: 34
  • Joined: 04-May 08
  • Gender:Female
  • Location:below sea level

Posted 14 September 2008 - 11:14 PM

:rolleyes: ehee ... cand eram eu mai micuta , mai exact pana la vre`o 14- 15 anisori, in fiecare vara faceam excursii pe la munte cu ai mei parinti si cu unchii si matusile mele. Mergem cu, cortul si logic ca aproape in fiecare seara stateam in juru focului si ascultam povesti si cantam .... era superb ... iar mai recent ... hmm ... prin primavara anu asta obijnuiam sa ne strangem mai multi prieteni sa mergem la Bucovat pur si simplu sa stam la foc de tabara si sa depanam amintiri .... cel mai amuzant a fost intr`o seara, pe la 23-00 noaptea ne aminteam noi de jocurile copilariei si am inceput sa ne jucam pitulusu :lol: ... si multe altele care nu imi vin in minte la ora asta :finger:
0

#3 User is offline   Thrill Icon

  • Placida
  • Icon
  • View blog
  • View gallery
  • Group: Editor
  • Posts: 1,321
  • Joined: 07-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Departe, departe

Posted 14 September 2008 - 11:19 PM

exact! asta e fain cand faci un foc de tabara :) ca poti fi si copil, si matur...si nostalgic si optimis cu privire la viitor...ai un moment sa meditezi si sa iti faci ordine in ganduri.
Plus ca jocurile copilariei sunt distractie si acum. Mie imi place mult "mima" :D

Iar tu, Annemary...ai familie frumoasa, daca ati facut atatea chestii impreuna :) Parerea mea e ca ar trebui sa mergi si in prezent in excursiile respective, pt ca nu ai nimic de pierdut.
0

#4 User is offline   annemary Icon

  • Boboc
  • Pip
  • Group: Membri
  • Posts: 34
  • Joined: 04-May 08
  • Gender:Female
  • Location:below sea level

Posted 14 September 2008 - 11:47 PM

:rolleyes: multumesc :air_kiss: ...as merge ... doar ca nu prea am cum :cray: .. nu mai sunt vremurile de alta data ... si ma impiedica multe ca sa pot face asta impreuna cu toata familia :cray: ... dar cu prima ocazie in care o sa ne reunim cu siguranta vom face asta ... sau macar ceva asemanator ....

ador mima .... si acum cand mai ies in parc cu prietenii mai jucam , doar de dragul vremurilor trecute :D
0

#5 User is offline   Anca_stelista4ever Icon

  • JuventusGirl
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 463
  • Joined: 29-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Moinesti, jd. Bacau
  • Interests:fotbal, muzica, limbi straine, net etc.
  • Idolul Meu:Nu stiu exact

Posted 19 September 2008 - 10:01 PM

frumos s.gif chiar m-am gandit si eu sa merg intr-o tabara la anul, dar sa vedem ce va fi pana atunci
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users