FamousWhy.ro Forum: Dansând Cu Lupii - FamousWhy.ro Forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Dansând Cu Lupii Dances with Wolves – 1990

#1 User is offline   QvoVadis Icon

  • Membru Avansat
  • PipPipPip
  • Group: Membri Avansaţi
  • Posts: 628
  • Joined: 18-January 08
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Posted 11 August 2008 - 02:19 PM


Posted Image

"Dansând cu lupii", în regia lui Kevin Costner care interpretează şi rolul principal, a câştigat şapte premii Oscar – 1991 (cel mai bun film – Jim Wilson, Kevin Costner; cel mai bun regizor - Kevin Costner; cel mai bun operator – Dean Semler; cel mai bun scenariu adaptat – Michael Blake; cel mai bun montaj – Neil Travis; cea mai bună muzică de film – John Barry; cea mai bună dramă) şi un Glob de Aur.
Un film care îmbină acţiunea, dragostea şi aventura. Un mesaj pentru depăşirea propriilor limite şi graniţe. Descoperirea de sine.
Trimis să apere un avanpost american la frontieră, în timpul Războiului Civil, lt. John W. Dunbar descoperă că nu este singur în marea sălbăticie. Împrietenindu-se cu cei faţă de care trebuia să apere avanpostul, indienii Sioux, Dunbar ajunge să îi respecte pe locuitorii de drept ai ţinutului. Când armata americană ameninţă să invadeze ţinutul, el trebuie să ia o decizie, decizie care va schimba pentru totdeauna destinul lui şi al băştinaşilor.

Mai multe Aici .
0

#2 User is offline   waltzu' Icon

  • Membru Avansat
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 735
  • Joined: 07-February 08
  • Gender:Female
  • Location:undeva la munte
  • Interests:omul..
  • Idolul Meu:nu am nevoie de asa ceva

Posted 11 August 2008 - 05:26 PM


Kevin Costner asta e durere atunci cand nimereste un rol care ii cade ca manusa :)
Am vazut filmul acesta cred ac de cel putin 5 ori si nu as refuza sa il vad iar..niciodata:D..merita..e un film facut cu cap, cu mesaj puternic spiritual.
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users