FamousWhy.ro Forum: Interdictiile Pentru Copii - FamousWhy.ro Forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Interdictiile Pentru Copii

#1 User is offline   Thrill Icon

  • Placida
  • Icon
  • View blog
  • View gallery
  • Group: Editor
  • Posts: 1,321
  • Joined: 07-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Departe, departe

Posted 16 July 2008 - 05:07 PM


Ce parere aveti despre avertsimentele afisate pe perioada filmelor?
Eu cred ca nu este normal ca unui copil de 12 ani sa ii fie permis sa vada anumite scene din filme. Adica, daca tot exista avertismentele alea, macar sa fie cu folos si sa ghideze bine parintii. Vad filme interzise copiilor sub 16 ani, insa permise celor peste 16 care pur si simplu ar fi in stare sa ii traumatizeze. Din pacate acuma nu am exemple, dar daca aveti voi ceva exemple ar fii super sa ni le aratati si noua :)
0

#2 User is offline   pinturicchio Icon

  • Gobbo
  • Icon
  • Group: Moderatori
  • Posts: 1,132
  • Joined: 23-January 08
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti
  • Interests:Sport, Internet
  • Idolul Meu:Luciano Moggi

Posted 16 July 2008 - 05:13 PM

Oricum nu fac decat sa ii faca mai curiosi :D

Stateam odata cu baiatul de 10 ani al vecinilor mei, bunica acestuia avusese un accident si toata familia era la spital. Pe el l-au lasat cu mine ca sa nu ramana singur. S-a facut tarziu, nu s-au intors. El era in sufragerie se uita la televizor, cand l-am lasat acolo se uita la desene. Eu am venit la mine in camera, la calculator...si cand m-am intors la el se uita la un film cu +18 :rofl:
0

#3 User is offline   Darby Icon

  • dissolved girl
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 370
  • Joined: 25-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Posted 16 July 2008 - 05:28 PM


Stiu ca sora mea cea mica urmareste anime-uri care au interdictie +16. Odata am gasit la ora 21 pe postul ala de desene si ceva cu +18 si ramasesem masca. :lol:
Eu sunt de acord cu interdictiile. Nu cred totusi ca sunt copii care lasa pe post la ceva cu +18. E foarte bine ca exista afisarea aia, ca sa stie sa se fereasca de scene scarboase. :D
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users