FamousWhy.ro Forum: Cum Vedeti Omenirea Peste 20 De Ani? - FamousWhy.ro Forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Cum Vedeti Omenirea Peste 20 De Ani?

#1 User is offline   Thrill Icon

  • Placida
  • Icon
  • View blog
  • View gallery
  • Group: Editor
  • Posts: 1,321
  • Joined: 07-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Departe, departe

Posted 01 July 2008 - 08:19 AM


Eu cred ca omenirea se distruge tot mai mult, pe masura ce timpul trece. Devenim mai rai, mai egoisti si mai materialisti. Fiecare isi va avea un rol bine stabilit si vom deveni niste robotei condusi de mass-media. Scopurile noastre in viata vor fi extrem de superficiale si desi vom avea o viata mai usoara din punct de vedere tehnologic, sufletele ni le vom hrani in permanenta cu iluzii.
(mama ce "optimista" sunt in dimineata asta :focus: )

Sa fie oare asa? Oare nu la fel credeau si cei care traiau in urma cu 50 de ani? Voi ce parere aveti?
0

#2 User is offline   waltzu' Icon

  • Membru Avansat
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 735
  • Joined: 07-February 08
  • Gender:Female
  • Location:undeva la munte
  • Interests:omul..
  • Idolul Meu:nu am nevoie de asa ceva

Posted 01 July 2008 - 11:37 AM


Eeee..tu pui numai raul in fata :)
Pe de o parte omenirea evolueaza si pe de alta parte involueaza..ca asa suntem dati.

Daca inainte nu ne stricam ochii la tv sau la calculator..daca inainte nu fumam asa des, in schimb aveam prejudecati serioase fata de negri, de femei chiar..nu era bine nici asa. :)
Acum mai exista prejudicii, e drept, insa cat de cat sunt controlate sau macar se recunoaste de masa majoritara ca e 'prejudicu' si nu altceva.

Eu cred ca peste 20 de ani inca populatia se va ingrasa destul de mult, mai cred ca multi tineri vor fi dependenti de jocurile pe calculator si inca mai cred ca numarul celor ce se vor trezi la realitate va creste..cred insa ca vor exista si oameni care vor incerca sa amelioreze cauzele de care vorbeam inainte :)

ps: si sper, Doamne da, sa dispara manelel ca si cand n-ar fi fost vreodata :shout:
(asta ca sa inchei eu printr-o nota de optimism exagerat :D)
0

#3 User is offline   Jewels Icon

  • mighty and strong... păi, cum altfel ?!?
  • Icon
  • Group: Admini
  • Posts: 1,095
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Female
  • Location:in inima Cuiva...
  • Interests:muzica, filme, calatorii, lectura, prieteni, navigatul'
  • Idolul Meu:God... He is the Music in me!

Posted 04 July 2008 - 01:36 AM

singura chestie ingrijoratoare este ''the global warming'' .In 20 de ani va fi mult mai grav decat este acum , mai ales daca vom continua sa ne comportam ca pana acum :)
0

#4 User is offline   oana_604 Icon

  • Boboc
  • Pip
  • Group: Membri
  • Posts: 70
  • Joined: 27-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Cluj Napoca/ Craiova
  • Idolul Meu:nu am

Posted 05 July 2008 - 04:59 PM

Cum nu cred ca vom mai avea petrol... nu vom mai avea prea multe facilitati de care beneficiem acum. Daca reusesc sa inlocuiasca combustibilul cu altceva.. suntem oarecum salvati.

Vom fi de 2-4 ori mai multi oameni si.. mancarea va fi disponibila in cantitati egale cu cele de acum.. si stim cu totii ce se intampla cu cererea si oferta.. cand cererea depasteste oferta..

Se stie ca in 2013 nu vor mai fi ghetari si Antarctiva ca fi un nou continent.. ce bine!!! pt ceva populatie..

Ce va fi? pt unii va fi bine, dar pt altii...

Daca nu ne vom bate cu bate... e perfect!
0

#5 User is offline   Duplicité Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 294
  • Joined: 27-August 08
  • Gender:Female
  • Location:la mama dracu`
  • Idolul Meu:N-am

Posted 12 September 2008 - 06:28 PM

probabil oamenii vor fi mai superficiali si mai lenesi. acum aparatura cam face toata treaba, in locul nostru
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users