FamousWhy.ro Forum: Credeti In Horoscop? - FamousWhy.ro Forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Credeti In Horoscop?

#1 User is offline   T Katalin Icon

  • Membru Avansat
  • PipPipPip
  • Group: Membri Avansaţi
  • Posts: 572
  • Joined: 01-April 08
  • Gender:Male
  • Location:Craiova

Posted 12 April 2008 - 02:52 PM


Imi puteti da si cateva argumente. Mie , sincer sa fiu , mi s-au adeverit anumite lucruri , de cateva ori ..
0

#2 User is offline   karlita Icon

  • Boboc
  • Pip
  • Group: Membri
  • Posts: 84
  • Joined: 26-March 08
  • Gender:Female

Posted 12 April 2008 - 05:44 PM

:raining: sincera sa fiu eu cred numai cand e in favoarea mea....
0

#3 User is offline   Thrill Icon

  • Placida
  • Icon
  • View blog
  • View gallery
  • Group: Editor
  • Posts: 1,321
  • Joined: 07-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Departe, departe

Posted 09 October 2008 - 01:23 PM

Nu cred. Toate sunt coincidenţe, şi de obicei sunt folosite "descrieri" comune, lucruri care li se pot întâmpla oricui, pe care nu riscă să nu ţi se întâmple. În fine...eu nu cred în horoscopul zilnic s.gif
Şi dacă stau să mă gîndesc şi la cel general, cred că ăla mi se potriveşte mai mult pentru că îmi place ce scrie, şi folosesc caracteristici ce aproape orice om le are. Eu pot să garantez că dacă îi arăt unui capricorn trăsăturile unei fecioare, şi el le va citi fără să ştie ce citeşte, va zice că i se potrivşte foarte bine.

0

#4 User is offline   Duplicité Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 294
  • Joined: 27-August 08
  • Gender:Female
  • Location:la mama dracu`
  • Idolul Meu:N-am

Posted 29 October 2008 - 08:10 AM

cand spun horoscop eu ma gandesc la 2 lucruri: ala care apare prin reviste si pe la tv (care este o tampenie) si cel facut pentru fiecare individ, luandu-se in calcul data de nastere, ora, toate legaturile, dispozitia panetelor si multe alte aspecte (nu ma prea pricep la asa ceva, numai o persoana care se ocupa cu asta stie ce si cum). horoscopul personal, sa il numesc asa, este mult mai eficient si cu ajutorul lui poti sa afli care sunt trasaturile de caracter pe care le ai, dar si aspecte importante din viata ta.
0

#5 User is offline   Darby Icon

  • dissolved girl
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 370
  • Joined: 25-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Posted 29 October 2008 - 07:14 PM

Majoritatea oamenilor neinformati, cand aud de horoscop si zodiac se gandesc fix la cel din reviste. Acela este facut la intamplare, bazat pe conincidente cum spunea Thrill, si intr-o buna masura si oarecum la misto facut.
In timp ce cartile de astrologie, care studiaza atent fiecare zodie in parte, trasaturile fiecareia in functie de pozitia planetelor cand s-a nascut individul si o multime de alte informatii pe care nu le stiu sau care nu-mi vin in minte acum. Cum sa nu fie adevarate?
Sigur ca se poate sa vezi niste trasaturi care ti se potrivesc tie, care esti scorpion, intr-o descriere de la zodia taurului... dar cred ca e normal. Acolo sunt destul de general spuse lucrurile (in analiza fiecarei zile: am o carte despre asa ceva), insa toate informatiile aduse in functie de ora, ziua, anul in care te-ai nascut sunt combinate cu personalitatea aparte a fiecaruia. s.gif

P.S. Eu cred in zodiac. Sunt genul de om care atunci cand intalneste o persoana, printre primele lucruri pe care le rosteste este "ce zodie esti?" laugh.gif si oricat de amuzant ar parea, daca e vorba de o zodie de aer (eu sunt Varsatoare) parca imi si devine simpatica persoana cu pricina. Cred si in compatibilitati si incompatibilitati dar nu, nu judec pe cineva in functie de asta. Doar spun "ah, de aia erai asa nesuferita... ca esti x zodie". laugh.gif
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users