FamousWhy.ro Forum: Viata De Scolar Este Cea Mai Buna Perioada A Unui Om? - FamousWhy.ro Forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Viata De Scolar Este Cea Mai Buna Perioada A Unui Om?

#1 User is offline   sEtH Icon

  • Administrator
  • Icon
  • Group: Admini
  • Posts: 632
  • Joined: 03-September 07
  • Gender:Male
  • Location:Craiova, Romania
  • Interests:Games-urile!!! :D
  • Idolul Meu:Will Smith

Posted 30 March 2008 - 04:47 PM


Multi oameni zic "of ce as vrea sa mai fiu clasa a x-a" dupa ce termina liceul. De ce oare? Sa fie aceasta cea mai buna perioada din viata noastra?
0

#2 User is offline   Thrill Icon

  • Placida
  • Icon
  • View blog
  • View gallery
  • Group: Editor
  • Posts: 1,321
  • Joined: 07-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Departe, departe

Posted 31 March 2008 - 09:30 AM

păi, depinde din ce punct de vedere o priveşti. Se poate să fie...eşti tânăr, fără griji, părinţii încep să aibă încredere în propria ta forţă, te distrezi mult...ce mai...e perioada cea mai frumoasă, după părerea mea :) dar încă nu am trăit multe :p
0

#3 User is offline   T Katalin Icon

  • Membru Avansat
  • PipPipPip
  • Group: Membri Avansaţi
  • Posts: 572
  • Joined: 01-April 08
  • Gender:Male
  • Location:Craiova

Posted 02 April 2008 - 11:34 AM

View PostsEtH, on Mar 30 2008, 04:47 PM, said:

Multi oameni zic "of ce as vrea sa mai fiu clasa a x-a" dupa ce termina liceul. De ce oare? Sa fie aceasta cea mai buna perioada din viata noastra?

Da , si eu am auzit sute de afirmatii similare si ,in principiu, sunt de acord cu ele.
0

#4 User is offline   sEtH Icon

  • Administrator
  • Icon
  • Group: Admini
  • Posts: 632
  • Joined: 03-September 07
  • Gender:Male
  • Location:Craiova, Romania
  • Interests:Games-urile!!! :D
  • Idolul Meu:Will Smith

Posted 02 April 2008 - 01:48 PM


Dandu-ma exemplu pe mine, exista si exceptii de la regula.
Mie nu mi s-a parut chiar asa super viata de scolar, cred ca o sa pot sa am perioade mult mai frumoase in viata decat cea de pana acum.
0

#5 User is offline   Adi Barb Icon

  • Administrator
  • Icon
  • View blog
  • View gallery
  • Group: Admini
  • Posts: 2,445
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Craiova

Posted 21 September 2008 - 01:36 PM

Cand esti implicat direct in procesul scolar, viata o vezi ca pe un adevarat calvar... fie ca inveti, fie ca nu te implici asa cum ar trebui, probleme si stresuri toti am avut si o sa avem. O lucrare sau examinare la tabla venita te poate demoraliza complet pentru cateva zile facandu-te sa urasti complet scoala.

Cand termini facultatea, incepi pe zi ce trece sa iti dai seama ca problemele scolare erau minore fata de cele actuale si incepi sa crezi ca scoala a fost o perioada buna pentru viata ta.
0

#6 User is offline   Darby Icon

  • dissolved girl
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 370
  • Joined: 25-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Posted 02 January 2009 - 11:53 PM


Viata de scolar reprezinta o viata fara prea multe griji. Ai doar niste teme de facut si de mers la scoala. Cand nu prea faci nici una, nici alta, normal ca mai tarziu o sa consideri perioada scolii ca fiind cea mai frumoasa, cea mai libera, cea mai cea...
Totusi, eu nu vreau sa fiu de acord pana nu trec printr-o varsta mai inaintata (20 - facultate, 30 - slujba) si imi dau seama daca intr-adevar liceul (care mi-a mancat zilele in modul cel mai urat) a fost cea mai frumoasa perioada pe care am trait-o.
Deocamdata spun ca orice perioada poate fi frumoasa si buna atata timp cat o traiesti la maximum de intensitate. s.gif
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users