FamousWhy.ro Forum: Atotstiutori - FamousWhy.ro Forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Atotstiutori

#1 User is offline   Adi Barb Icon

  • Administrator
  • Icon
  • View blog
  • View gallery
  • Group: Admini
  • Posts: 2,445
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Craiova

Posted 28 March 2008 - 12:32 PM


Ce parere aveti despre asa-zisii "atotstiutori"... persoane care simt nevoia sa castige aducand un argument mai mult sau mai putin logic sau adevarat la orice afirmatie sau replica?
0

#2 User is offline   flaky Icon

  • AlinéDoux
  • PipPip
  • Group: Membri Avansaţi
  • Posts: 329
  • Joined: 31-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Italy
  • Idolul Meu:Eu...

Posted 07 June 2008 - 12:12 PM

Eu cred ca...pur si simplu vor sa iasa in evidenta si sa fie practic in centrul atentiei. Asa zisi"autostiutori" sunt si la mine in clasa, se dau bine pe langa profesori, raspund la orice intrebare chiar daca raspunsul nu este cel care trebuie...
In principiu, pot spune ca sunt enervanti si dezgustatori...
0

#3 User is offline   Joy Icon

  • Hop si eu!
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 160
  • Joined: 11-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Pe aici pe undeva :)

Posted 12 June 2008 - 12:11 PM

Oh da, genul de persoane pe care le ador (ironic spus) :wacko: Cei mai multi dintre ei sufera de anumite complexe, parerea mea, si mi-e clar ca nu poti lega conversatii prea reusite. Duc ''batalii'' fara sens. Iar daca ai ''ghinionul'' sa le demonstrezi ca nu au dreptate, se cheama ca ti-ai facut un dusman. :rolleyes:
Nu am intalnit pe cineva pana acum despre care sa pot spune ca se pricepe la toate. Cei ce se dau ''atotstiutori'' sunt niste oameni falsi si nimic in plus.
0

#4 User is offline   Duplicité Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 294
  • Joined: 27-August 08
  • Gender:Female
  • Location:la mama dracu`
  • Idolul Meu:N-am

Posted 12 September 2008 - 06:10 PM

Quote

persoane care simt nevoia sa castige aducand un argument mai mult sau mai putin logic sau adevarat la orice afirmatie sau replica?


si ce e rau in asta? poate persoanei respective i se pare un argument puternic. nu ai de unde sa stii ce e in mintea lor.



eu nu am nimic cu "atotstiutorii", daca au ceva in cap si stiu sa isi expuna punctul de vedere. uneori chiar ai ceva de invatat de la ei, daca stii cum sa ii asculti si ce informatie sa selectezi si sa retii din tot ce zic.
0

#5 User is offline   Harken Icon

  • All hail shoegaze!
  • PipPip
  • Group: Membri Avansaţi
  • Posts: 385
  • Joined: 06-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti... for now

Posted 12 September 2008 - 07:23 PM

Una este sa fii atotstiutor si chiar sa stii ceea ce spui, si alta este sa fii tipul clasic de atotstiutor, adica cel care pur si simplu are o parere despre orice, chiar daca este prima oara cand aude despre un subiect. Sunt persoane infiorator de enervante dupa parerea mea. Si problema este ca in general nu sunt persoane care sunt cu adevarat inteligente, ci pur si simplu simt nevoia de a se auzi vorbind si de a isi da cu parerea. Fie vorba despre politica, fizica nucleara, gospodarie, orice, ei au o opinie foarte puternica despre tot. Si ce este mai urat este si ca nu renunta la parerea respectiva, chiar daca le prezinti argumente corecte si logice, in cunostinta de cauza.
0

#6 User is offline   addict Icon

  • Membru Avansat
  • Icon
  • Group: Moderatori
  • Posts: 1,174
  • Joined: 09-September 07
  • Gender:Female

Posted 12 September 2008 - 08:18 PM

Meh, cei atotstiutori sunt in general persoane foarte orgolioase care nu recunosc cand gresesc, de-aia sunt asa enervanti.
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users