FamousWhy.ro Forum: Fete Cu Tigara In Mana - FamousWhy.ro Forum

Jump to content

  • (6 Pages)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Fete Cu Tigara In Mana

#1 User is offline   Adi Barb Icon

  • Administrator
  • Icon
  • View blog
  • View gallery
  • Group: Admini
  • Posts: 2,445
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Craiova

Posted 04 September 2007 - 04:59 PM


Va influenteaza in mod negativ imaginea fetelor care fumeaza pe strada? Pe mine da. Gestul mi se pare penibil si nu atat ducerea tigarii la gura cat suflatul fumului ridicand din spranceana sau eventual miscand varful nasului. :)
0

#2 User is offline   woody Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 205
  • Joined: 03-September 07
  • Gender:Male

Posted 04 September 2007 - 07:07 PM

de influentat nu ma influenteaza... e oarecum obisnuinta.. cred ca nici nu mai observ astfel de lucruri. Dupa ce te obisnuiesti cu lucrurile astea le ignori. Dar raspund deseori "da" cand ma intreaba cineva "te deranjeaza daca fumez?"... multi nici nu mai intreaba.
0

#3 User is offline   Jewels Icon

  • mighty and strong... păi, cum altfel ?!?
  • Icon
  • Group: Admini
  • Posts: 1,095
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Female
  • Location:in inima Cuiva...
  • Interests:muzica, filme, calatorii, lectura, prieteni, navigatul'
  • Idolul Meu:God... He is the Music in me!

Posted 04 September 2007 - 10:17 PM

Pe mine da. Mi se pare gretos si nefeminin, cand vezi o fata fumand.

Cred ca cea mai oribila imagine este sa vezi o femeie injurand si cu tigara in mana. :puke: :bleah:
0

#4 User is offline   puiu Icon

  • Faimos Simpatic
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 204
  • Joined: 04-September 07
  • Gender:Male
  • Location:etajul XI

Posted 04 September 2007 - 10:19 PM

dar daca schimbi locatia stradala cu un spatiu discret, intim....tot la fel pare?
0

#5 User is offline   Angel Icon

  • Addictive Blue
  • Icon
  • Group: Admini
  • Posts: 1,090
  • Joined: 02-September 07
  • Gender:Female
  • Location:wherever waltz is played
  • Idolul Meu:Matthew Bellamy

Posted 04 September 2007 - 10:36 PM

View PostJewels, on Sep 4 2007, 08:17 PM, said:

Pe mine da. Mi se pare gretos si nefeminin, cand vezi o fata fumand.

Cred ca cea mai oribila imagine este sa vezi o femeie injurand si cu tigara in mana. :puke: :bleah:

sau beată.
Persoana respectivă nu mai e femeie. :yuks:
0

#6 User is offline   s_s_s Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Avansaţi
  • Posts: 136
  • Joined: 04-September 07
  • Gender:Female
  • Location:maramures,cluj
  • Idolul Meu:eu

Posted 04 September 2007 - 11:19 PM

View PostAdi Barb, on Sep 4 2007, 02:59 PM, said:

Va influenteaza in mod negativ imaginea fetelor care fumeaza pe strada? Pe mine da. Gestul mi se pare penibil si nu atat ducerea tigarii la gura cat suflatul fumului ridicand din spranceana sau eventual miscand varful nasului. :)

mie mi se pare absolut normal...fumez pe strada destul de des ...tot timpul ma trezesc mai tarziu decat trebuie si atunci nu mai am timp sa-mi fumez tigara si sunt nevoita sa fumez pe strada ...de ce ar arata femeile mai penibile decat barbatii??
0

#7 User is offline   s_s_s Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Avansaţi
  • Posts: 136
  • Joined: 04-September 07
  • Gender:Female
  • Location:maramures,cluj
  • Idolul Meu:eu

Posted 04 September 2007 - 11:21 PM

View PostAngel, on Sep 4 2007, 08:36 PM, said:

sau beată.
Persoana respectivă nu mai e femeie. :yuks:

mai vorbim peste cativa ani ....
mie imi place sa ma distrez cu prietenii ... uneori mai consum si alcool si ma simt foarte bine ... mi se pare absolut normal ca o femeie sa se simta bine din cand in cand ...inclusiv prin intermediul alcoolului
0

#8 User is offline   Jewels Icon

  • mighty and strong... păi, cum altfel ?!?
  • Icon
  • Group: Admini
  • Posts: 1,095
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Female
  • Location:in inima Cuiva...
  • Interests:muzica, filme, calatorii, lectura, prieteni, navigatul'
  • Idolul Meu:God... He is the Music in me!

Posted 05 September 2007 - 12:46 AM

View Postpuiu, on Sep 4 2007, 09:19 PM, said:

dar daca schimbi locatia stradala cu un spatiu discret, intim....tot la fel pare?


DA :grin:

View PostAngel, on Sep 4 2007, 09:36 PM, said:

sau beată.
Persoana respectivă nu mai e femeie. :yuks:


Sa stii ca asa e.

View Posts_s_s, on Sep 4 2007, 10:21 PM, said:

mai vorbim peste cativa ani ....
mie imi place sa ma distrez cu prietenii ... uneori mai consum si alcool si ma simt foarte bine ... mi se pare absolut normal ca o femeie sa se simta bine din cand in cand ...inclusiv prin intermediul alcoolului


O distractie care sfarseste cu o noapte de betie, este ok :air_kiss: Dar sa vezi o femeie in mod constant beata si cu un vocabular de mahala... asta e alta poveste. Eu am intalnit si nu mi-a placut, sincer. :beee:
0

#9 User is offline   Angel Icon

  • Addictive Blue
  • Icon
  • Group: Admini
  • Posts: 1,090
  • Joined: 02-September 07
  • Gender:Female
  • Location:wherever waltz is played
  • Idolul Meu:Matthew Bellamy

Posted 05 September 2007 - 12:55 AM

View Posts_s_s, on Sep 4 2007, 09:21 PM, said:

mai vorbim peste cativa ani ....
mie imi place sa ma distrez cu prietenii ... uneori mai consum si alcool si ma simt foarte bine ... mi se pare absolut normal ca o femeie sa se simta bine din cand in cand ...inclusiv prin intermediul alcoolului

Vārsta nu e relevantă. Poţi avea 20 şi să gāndeşti ca unu' de 15. Īn fine.

Da , dar aici noi nu discutam despre distracţii. Şi şi cānd vine de distracţii , nu te īmbeţi ca să īţi petreci noaptea deasupra wc'ului. Totul ţine de autocontrol. :rolleyes:
0

#10 User is offline   Profu' Icon

  • Dumnezeu
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 669
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Posted 05 September 2007 - 09:25 AM


fumatul e o stupizenie in sine
gandeste-te de ce tragi fum dintr-un bat, ca apoi sa-l dai inapoi afara.

eu m-am lasat de fumat un din cauza banilor, si nu din cauza sanatatii (adica nu m-am imbolnavit si nici nu vreau)

m-am lasat mai ales din cauza ca e ilogic. e absurd. e stresant.

si inca un motiv serios ? PUTE ! gura, maini, haine, casa, tot...PUTE ca dracu'.

dupa 5 ani de fumat m-am lasat de 2 fara probleme, pofte sau alte controverse...pentru ca am vrut.

cum mi se par aceste fete (sau chair si baieti) ? ei bine nu mi se par in niciun fel pana nu intra in raza de actiune a mirosului. atunci mi se pare scarbos.
n-as putea trai langa un fumator/fumatoare
0

#11 User is offline   s_s_s Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Avansaţi
  • Posts: 136
  • Joined: 04-September 07
  • Gender:Female
  • Location:maramures,cluj
  • Idolul Meu:eu

Posted 05 September 2007 - 09:34 AM

View PostJewels, on Sep 4 2007, 10:46 PM, said:

DA :grin:
Sa stii ca asa e.
O distractie care sfarseste cu o noapte de betie, este ok :air_kiss: Dar sa vezi o femeie in mod constant beata si cu un vocabular de mahala... asta e alta poveste. Eu am intalnit si nu mi-a placut, sincer. :beee:

da ...ai dreptate ..dar angel spunea ca o femeie beata nu mai e femeie ...nu a specificat ca s-ar referi la alea care beau constant :D
0

#12 User is offline   s_s_s Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Avansaţi
  • Posts: 136
  • Joined: 04-September 07
  • Gender:Female
  • Location:maramures,cluj
  • Idolul Meu:eu

Posted 05 September 2007 - 09:37 AM

View PostProfu, on Sep 5 2007, 07:25 AM, said:

fumatul e o stupizenie in sine
gandeste-te de ce tragi fum dintr-un bat, ca apoi sa-l dai inapoi afara.

eu m-am lasat de fumat un din cauza banilor, si un din cauza sanatatii (adica nu m-am imbolnavit si nici nu vreau)

m-am lasat mai ales din cauza ca e ilogic. e absurd. e stresant.

si inca un motiv serios ? PUTE ! gura, maini, haine, casa, tot...PUTE ca dracu'.

dupa 5 ani de fumat m-am lasat de 2 fara probleme, pofte sau alte controverse...pentru ca am vrut.

cum mi se par aceste fete (sau chair si baieti) ? ei bine nu mi se par in niciun fel pana nu intra in raza de actiune a mirosului. atunci mi se pare scarbos.
n-asp utea trai langa un fumator/fumatoare

:rofl: daca tu zici , asa o fi ...
0

#13 User is offline   Jewels Icon

  • mighty and strong... păi, cum altfel ?!?
  • Icon
  • Group: Admini
  • Posts: 1,095
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Female
  • Location:in inima Cuiva...
  • Interests:muzica, filme, calatorii, lectura, prieteni, navigatul'
  • Idolul Meu:God... He is the Music in me!

Posted 05 September 2007 - 10:43 AM

View Posts_s_s, on Sep 5 2007, 08:34 AM, said:

da ...ai dreptate ..dar angel spunea ca o femeie beata nu mai e femeie ...nu a specificat ca s-ar referi la alea care beau constant :D

O femeie beata nu mai e femeie, asa cum un barbat beat este scarbos , beat. Parerea mea, betia este un lucru care poate fi evitat, chiar si la o petrecere.Nu tre' sa fii beat ca sa te distrezi, te poti distra si cu cateva pahare la bord, atat doar cat sa te destinda.

Dar na, fiecare gandeste si face ce ii place. :spiteful:
0

#14 User is offline   Madalina Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 230
  • Joined: 04-September 07
  • Gender:Female
  • Location:craiova

Posted 05 September 2007 - 08:43 PM

Eu m-am lasat de fumat de 8 luni. Nu am fumat pe strada si nu-mi place sa vad femei fumand pe strada. E inestetic pentru o femeie.
0

#15 User is offline   constantine Icon

  • Boboc
  • Pip
  • Group: Membri
  • Posts: 71
  • Joined: 04-September 07

Posted 06 September 2007 - 01:45 AM

Vesnica problema romaneasca .. unul dintre lucrurile care mi-au displacut enorm la ultima mea vizita in Romania. Locuiesc intr-o societate in care fiecare face ce vrea atata timp cat nu incalca linistea si pacea celui de langa el fara ca altii sa il critice/judece. Ce treaba ai domn`le tu cu ala ca bea si umbla beat? Problema lui .. daca el asa se simte el bine bravo lui, la fel cum tie ti se pare absurd sa bei lui i se pare absurd ca tu nu bei . Cu ce te deranjeaza pe tine ca aia/aia fumeaza pe strada? Problema lui de asemenea. OAre cand se va intelege si se va schimba mentalitatea romaneasca ca traim in democratie. Romania este o tara democratica decat prin definitie si sistem.. ca la mentalitate tot comunisti suntem. Democratia inseamna libertate, libertate de exprimare, libertate de .. tot , adica sa faci ce vrei .. si ce poti fara ca altii sa comenteze. Nu am putut intelege niciodata de ce lumea trebuie sa comenteze de ceea ce face cel de langa el *(tin sa subliniez ca faptul asta se intampla in abudenta in Romania ) .. si am umblat si sunt stabilit in Occident de foarte mult timp.
Si in plus daca de baut nu bea, de fumat nu fumeaza, droguri nu ia , aia nu face , ailalta nu face.. ca "rade vecinu" atunci de ce mai traieste? Unii inteleg prin distractie sa se imbete pana numai pot si apoi sa danseze toata noaptea , altii inteleg sa se duca la pescuit si sa ii vezi ca stau cate 10 ore in fata unui bat si se uita la , altii sa sa duca la biserica.. sau altii sa joace fotbal /tenis/biliard/sah. .. fiecare are stilul lui de viata insa eu nu cred ca nici unu dintre noi avem nici cea mai mica autoritate sa spunem ceva despre o alta persoana .. fie de bine sau de rau. E viata lui si si-o traieste asa cum vrea si cum ii place .. e problema lui. Eu in viata cred ca trebuie sa faci exact ce te doare capu fara sa te doare de ce spune ceilalti, si in plus niciodata nu as putea critica pe cineva, ca face ceva. De aia si foarte multe persoane sunt inhibate la anumite lucruri "ca rade vecinu" Sa fim realisti si sa traim viata la maxim .. fiecare cum stie ... fara sa ne intereseze de ce zice altu .. viata e prea scurta pentru a avea timp de inhibitii. Viata e frumoasa si trebuie traita !
0

#16 User is offline   puiu Icon

  • Faimos Simpatic
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 204
  • Joined: 04-September 07
  • Gender:Male
  • Location:etajul XI

Posted 06 September 2007 - 05:07 AM

View PostJewels, on Sep 4 2007, 10:46 PM, said:

DA :grin:
Sa stii ca asa e.
O distractie care sfarseste cu o noapte de betie, este ok :air_kiss: Dar sa vezi o femeie in mod constant beata si cu un vocabular de mahala... asta e alta poveste. Eu am intalnit si nu mi-a placut, sincer. :beee:

da-mi repede adresa ei!.... :rofl:

View Postconstantine, on Sep 5 2007, 11:45 PM, said:

Vesnica problema romaneasca .. unul dintre lucrurile care mi-au displacut enorm la ultima mea vizita in Romania. Locuiesc intr-o societate in care fiecare face ce vrea atata timp cat nu incalca linistea si pacea celui de langa el fara ca altii sa il critice/judece. Ce treaba ai domn`le tu cu ala ca bea si umbla beat? Problema lui .. daca el asa se simte el bine bravo lui, la fel cum tie ti se pare absurd sa bei lui i se pare absurd ca tu nu bei . Cu ce te deranjeaza pe tine ca aia/aia fumeaza pe strada? Problema lui de asemenea. OAre cand se va intelege si se va schimba mentalitatea romaneasca ca traim in democratie. Romania este o tara democratica decat prin definitie si sistem.. ca la mentalitate tot comunisti suntem. Democratia inseamna libertate, libertate de exprimare, libertate de .. tot , adica sa faci ce vrei .. si ce poti fara ca altii sa comenteze. Nu am putut intelege niciodata de ce lumea trebuie sa comenteze de ceea ce face cel de langa el *(tin sa subliniez ca faptul asta se intampla in abudenta in Romania ) .. si am umblat si sunt stabilit in Occident de foarte mult timp.
Si in plus daca de baut nu bea, de fumat nu fumeaza, droguri nu ia , aia nu face , ailalta nu face.. ca "rade vecinu" atunci de ce mai traieste? Unii inteleg prin distractie sa se imbete pana numai pot si apoi sa danseze toata noaptea , altii inteleg sa se duca la pescuit si sa ii vezi ca stau cate 10 ore in fata unui bat si se uita la , altii sa sa duca la biserica.. sau altii sa joace fotbal /tenis/biliard/sah. .. fiecare are stilul lui de viata insa eu nu cred ca nici unu dintre noi avem nici cea mai mica autoritate sa spunem ceva despre o alta persoana .. fie de bine sau de rau. E viata lui si si-o traieste asa cum vrea si cum ii place .. e problema lui. Eu in viata cred ca trebuie sa faci exact ce te doare capu fara sa te doare de ce spune ceilalti, si in plus niciodata nu as putea critica pe cineva, ca face ceva. De aia si foarte multe persoane sunt inhibate la anumite lucruri "ca rade vecinu" Sa fim realisti si sa traim viata la maxim .. fiecare cum stie ... fara sa ne intereseze de ce zice altu .. viata e prea scurta pentru a avea timp de inhibitii. Viata e frumoasa si trebuie traita !

ma alatur unei opinii rationale, drepte
0

#17 User is offline   kappa Icon

  • Boboc
  • Pip
  • Group: Membri
  • Posts: 45
  • Joined: 05-September 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Posted 06 September 2007 - 06:46 AM

daca o vad cu un pahar de vin rosu inainte si o tigara dupa, nu am nimic impotriva :brunette: :party:
0

#18 User is offline   Adi Barb Icon

  • Administrator
  • Icon
  • View blog
  • View gallery
  • Group: Admini
  • Posts: 2,445
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Craiova

Posted 06 September 2007 - 08:37 AM

Intr-adevar... democratie inseamna libertate insa in aceasta libertate se include si libertatea altora de a barfi, de a comenta si de a-si exprima opiniile despre ce fac altii. Ce sa facem ? Sa fim indiferenti cu absolut tot ce se intampla in jurul nostru doar pentru ca asa e prin occident?

Mai bine are fi daca ne-am da seama ca cei din occident sunt cu vreo cativa ani buni inaintea noastra si ei au trecut demult prin ce trecem noi acum deci comparatia cu ei nu stiu daca s-ar putea pune in aceeasi balanta.

Suntem inca influentati de sistemul comunist si mai rau... romanii sunt foarte usor influentabili de orice curent adus de lumea care vine din afara tarii... Nu avem cultura, Nu avem personalitate, Nu avem orgoliu si nu prea vad cu ce ne-am putea lauda si cred ca toate pleaca de la faptul ca un procent mare din populatia tarii sunt semi-analfabeti si ghinionul nostru a fost sa ne nastem intr-o perioada de tranzitie.

Nu mare mi-a fost mirarea cand acum o luna venind din piata de langa spital 2 tigani sugrumau aproape un doctor care venise pentru ca i se facuse unui al 3-lea tigan rau, ei rastindu-se la el in italiana : "dotore, dotore ... mio fratello..."
0

#19 User is offline   bogdan Icon

  • Boboc
  • Pip
  • Group: Membri
  • Posts: 16
  • Joined: 05-September 07
  • Idolul Meu:DAN SPATARU

Posted 06 September 2007 - 10:36 AM

View Posts_s_s, on Sep 4 2007, 09:19 PM, said:

mie mi se pare absolut normal...fumez pe strada destul de des ...tot timpul ma trezesc mai tarziu decat trebuie si atunci nu mai am timp sa-mi fumez tigara si sunt nevoita sa fumez pe strada ...de ce ar arata femeile mai penibile decat barbatii??



Pe de o parte are dreptate Constantine... nu trebuie sa facem problema noastra din obiceiurile proaste ale celorlalti si nici sa ii condamnam, fiecare are dreptu si mai mult sau mai putin libertatea sa aleaga ce si cum sa faca sau cum sa se comporte.

Dar pe de alta parte S_s_s nu incerca sa redeschizi razboiul dintre sexe pe tema asta cu tigara ca n-o sa castigi, o fata este mai delicata mai sensibila :cute: (asta sustineti si voi) si fumatul pe strada in cazul fetelor este vulgar(scrie chiar in codul BUNELOR MANIERE :rtfm: ), barbatul in shimb este prin definitie o fiinta mai vulgara si decat femeia.

In orice caz nu trebuie sa facem un capat de lume din faptul ca iti mai aprinzi o tigara ca nu ai timp sa fumezi acasa(desi ai putea sa te straduiesti sa te abtii), ideea e sa nu faci o regula din fumatul pe strada.
0

#20 User is offline   s_s_s Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Avansaţi
  • Posts: 136
  • Joined: 04-September 07
  • Gender:Female
  • Location:maramures,cluj
  • Idolul Meu:eu

Posted 06 September 2007 - 04:27 PM

View Postbogdan, on Sep 6 2007, 08:36 AM, said:

Pe de o parte are dreptate Constantine... nu trebuie sa facem problema noastra din obiceiurile proaste ale celorlalti si nici sa ii condamnam, fiecare are dreptu si mai mult sau mai putin libertatea sa aleaga ce si cum sa faca sau cum sa se comporte.

Dar pe de alta parte S_s_s nu incerca sa redeschizi razboiul dintre sexe pe tema asta cu tigara ca n-o sa castigi, o fata este mai delicata mai sensibila :cute: (asta sustineti si voi) si fumatul pe strada in cazul fetelor este vulgar(scrie chiar in codul BUNELOR MANIERE :rtfm: ), barbatul in shimb este prin definitie o fiinta mai vulgara si decat femeia.

In orice caz nu trebuie sa facem un capat de lume din faptul ca iti mai aprinzi o tigara ca nu ai timp sa fumezi acasa(desi ai putea sa te straduiesti sa te abtii), ideea e sa nu faci o regula din fumatul pe strada.

nu incercam sa redeschid nici un razboi ... am vrut sa mai zic ceva ,dar in fine.......

as fi putut sa ma abtin ...dar era destul de nasol ...aveam in fiecare dimineata curs principal (doua ore) ,trebuia sa ma concentrez ..si crede-ma ca stateam cu gandul la tigara aia pe care puteam sa o fumez si nu am fumat-o doar pentru ca se uita lumea urat la mine ... (e doar o presupunere ,pt. ca mi-o fumam intotdeauna)... pentru ce sa ma complic ?? daca simt nevoia sa fumez o tigara de ce nu as fuma-o atata timp cat nu deranjez pe nimeni?? (la propriu)
0

#21 User is offline   Jewels Icon

  • mighty and strong... păi, cum altfel ?!?
  • Icon
  • Group: Admini
  • Posts: 1,095
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Female
  • Location:in inima Cuiva...
  • Interests:muzica, filme, calatorii, lectura, prieteni, navigatul'
  • Idolul Meu:God... He is the Music in me!

Posted 08 September 2007 - 12:29 AM

View Postpuiu, on Sep 6 2007, 04:07 AM, said:

da-mi repede adresa ei!.... :rofl:

E luată :rofl:
0

#22 User is offline   addict Icon

  • Membru Avansat
  • Icon
  • Group: Moderatori
  • Posts: 1,174
  • Joined: 09-September 07
  • Gender:Female

Posted 09 September 2007 - 01:33 PM

Cu ce va deranjeaza ca o femeie fumeaza pe strada? Si un barbat fumeaza pe strada dar asta e ceva normal, nu? O dati in misoginisme.

Nu-mi pasa daca vad un om fumand la colt de strada, indiferent de organele de reproducere din posesie. Treaba lui/ei daca vrea sa-si faca praf sanatatea.
0

#23 User is offline   Angel Icon

  • Addictive Blue
  • Icon
  • Group: Admini
  • Posts: 1,090
  • Joined: 02-September 07
  • Gender:Female
  • Location:wherever waltz is played
  • Idolul Meu:Matthew Bellamy

Posted 09 September 2007 - 01:35 PM

Nu Addict dragă, dar noi femeile trebuie să fim mai finuţe :) . Să-i lăsăm pe bărbaţi cu ţigara şi băutura īn mānă :) . (Deşi, nici lor nu le şade prea bine :neah: )
0

#24 User is offline   Dani Quinn Icon

  • breteluţă
  • Icon
  • Group: Gardieni
  • Posts: 988
  • Joined: 03-September 07
  • Gender:Female
  • Location:spitalu' 9 :D
  • Interests:multe :P
  • Idolul Meu:I. L. Caragiale

Posted 10 September 2007 - 11:38 AM

eu urasc tigarile si fumatul, indiferent de la cine vine :D
n-am nimic cu cei care fumeaza atata timp cat nu fumez eu pasiv din cauza lor. adica, sa stea departe de mine :D
0

#25 User is offline   dreaming of you Icon

  • Boboc
  • Pip
  • Group: Membri
  • Posts: 39
  • Joined: 06-September 07
  • Gender:Male
  • Location:Lugoj

Posted 11 September 2007 - 08:20 AM

nu am fumat niciodată şi nu aş putea trăi cu o femeie care fumează
........fiecare e liber să aleagă ce face cu viaţa lui/ei, dar trebuie să ţină cont de faptul că īntotdeauna va afecta şi alte persoane din jurul lor, īn bine sau rău
0

#26 User is offline   sorridere Icon

  • Boboc
  • Pip
  • Group: Membri
  • Posts: 40
  • Joined: 11-September 07
  • Idolul Meu:I don't have

Posted 11 September 2007 - 09:05 AM

Nu-mi plac femeile/fetele care au acest obicei (de a fuma pe strada).
E o imagine un pic prea... habar nu am cum s-o numesc.
Imi par vulgare.

Sorry fetelor ce au acest obicei :sorry:
0

#27 User is offline   Khristine Icon

  • Pardonne-moi ce caprice d'enfant...
  • Pip
  • Group: Membri Avansaţi
  • Posts: 92
  • Joined: 10-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Jeux Interdits
  • Interests:Rafturi prafuite & Co.

Posted 11 September 2007 - 09:21 AM

Ce frumos ne puneti la zid :D ... vorba lui SSS, uneori nu am timp acasa :D
0

#28 User is offline   Angel Icon

  • Addictive Blue
  • Icon
  • Group: Admini
  • Posts: 1,090
  • Joined: 02-September 07
  • Gender:Female
  • Location:wherever waltz is played
  • Idolul Meu:Matthew Bellamy

Posted 11 September 2007 - 01:23 PM

Eh nu e vorba de asta....... e vorba de combinaţia : băutură +ţigări + comportament de mahala ;).
0

#29 User is offline   daimon Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 289
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Timişoara
  • Idolul Meu:nobody, for now.

Posted 11 September 2007 - 03:25 PM

Codul bunelor maniere, la fel ca si feminitatea, nu's ceva neaparat palpabil. Fiecare si le organizeaza si defineste.

Acu' daca poti fi si feminina si sa preiei obiceiuri masculinizante (fumat pe strada, betii), cu atat mai bine pentru tine :) Dar de obicei nu prea iese :spiteful:
0

#30 User is offline   s_s_s Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Avansaţi
  • Posts: 136
  • Joined: 04-September 07
  • Gender:Female
  • Location:maramures,cluj
  • Idolul Meu:eu

Posted 11 September 2007 - 04:29 PM

fumatul nu are nici o legatura cu feminitatea unei femei ...absolut niciuna ...Daca vi se pare ca are ..problema voastra ..nu-mi pasa ce parere au despre mine cei care ma vad fumand pe strada ... mai alesintr-un oras... ce naiba nu sunteti babele de pe podet care barfesc pe toata lumea...un pic de civilizatie nu ar strica
0

  • (6 Pages)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users