FamousWhy.ro Forum: Forza Steaua - FamousWhy.ro Forum

Jump to content

  • (3 Pages)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Forza Steaua

#31 User is offline   daimon Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 289
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Timişoara
  • Idolul Meu:nobody, for now.

Posted 17 July 2008 - 04:01 AM

Când aveţi de gând să discutaţi despre cum a reuşit Steaua să câştige Cupa aia, şi cum făcea rost de jucători? :spiteful:
0

#32 User is offline   pinturicchio Icon

  • Gobbo
  • Icon
  • Group: Moderatori
  • Posts: 1,132
  • Joined: 23-January 08
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti
  • Interests:Sport, Internet
  • Idolul Meu:Luciano Moggi

Posted 17 July 2008 - 12:05 PM

Presupun ca te referi la Cupa Campionilor Europeni. Poate ne explici tu cum a castigat-o
0

#33 User is offline   Anca_stelista4ever Icon

  • JuventusGirl
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 463
  • Joined: 29-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Moinesti, jd. Bacau
  • Interests:fotbal, muzica, limbi straine, net etc.
  • Idolul Meu:Nu stiu exact

Posted 17 July 2008 - 12:50 PM

Juan Carlos Toja este aproape de Steaua
Columbianul şi-a dat acceptul să joace la Steaua, iar transferul acestuia se va parafa zilele următoare.
Surse din club au dezvăluit că este vorba despre columbianul Toja, aşa cum Gazeta Sporturilor a anunţat încă de acum două săptămîni. Mijlocaşul ofensiv în vîrstă de 23 de ani joacă de un sezon şi jumătate în Statele Unite, la FC Dallas.

Transferul lui la Steaua este aproape parafat. Jucătorul i-a fost propus secundului Pedrazzini, italianul i l-a prezentat lui Lăcătuş, iar "Fiarei" i-a plăcut foarte tare. După ce Gigi Becali a văzut un DVD cu prestaţiile sale şi a fost impresionat, imediat s-a luat legătura cu Toja, care şi-a dat acordul în scris pentru a veni în Ghencea.


"Acest jucător pe care îl aducem mi-a plăcut foarte mult şi a fost dorinţa mea să-l luăm. L-am văzut pe casete şi m-a convins", a spus Gigi Becali.
Despre Toja:

- A fost cumpărat de Independiente pe cînd avea doar 16 ani. La 18 ani şi jumătate a făcut saltul către prima echipă, jucînd 25 de meciuri în perioada 2004-2005

- În ianuarie 2006 a fost împrumutat la celebra River Plate, a evoluat de 5 ori în Copa Libertadores şi de 3 ori în campionat pentru gruparea argentiniană

- În februarie 2007 a fost cedat la FC Dallas. Încîntaţi de prestaţiile sale, americanii l-au transferat definitiv de la Independiente la finalul anului

- Ambii săi bunici au jucat fotbal. Cel din partea tatălui s-a născut în Uruguay şi a evoluat la Penarol, Medellin şi Deportivo Cucuta, iar cel din partea mamei a fost internaţional columbian şi a jucat pentru Millonarios şi Santa Fe.

asta e marele transfer pe care il pregatim? :huh: uraa....alt jucator adus pe baza dvd-urilor..... <_< si pe 800.000 de euro daca nu ma insel....dupa ce ca am luat aproape 2 milioane pe Dica...ce aducem in loc? un jucator de 800.000...sa vedem ce e de capul lui...poate o sa ne fie folositor [sper]...
0

#34 User is offline   daimon Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 289
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Timişoara
  • Idolul Meu:nobody, for now.

Posted 04 August 2008 - 12:43 AM

View Postpinturicchio, on Jul 17 2008, 01:05 PM, said:

Presupun ca te referi la Cupa Campionilor Europeni. Poate ne explici tu cum a castigat-o
vorbesc despre împrumutul de jucători de la orice echipă aveau nevoie, ca şi Dinamo de altfel. poate de asta între naţională şi Steaua nu erau diferenţe prea mari câteodată ....

... şi, da, cu tactica asta, Cupa aia mi se pare degeaba - nu luată de un club adevărat.
0

#35 User is offline   Vali Ilfoveanu Icon

  • Ghost Rider
  • Icon
  • View gallery
  • Group: Moderatori
  • Posts: 525
  • Joined: 22-October 07
  • Gender:Male
  • Location:Corbeanca, Ilfov (Bucuresti)
  • Idolul Meu:chiar eu :D

Posted 04 August 2008 - 07:48 AM

View Postdaimon, on Aug 4 2008, 01:43 AM, said:

vorbesc despre împrumutul de jucători de la orice echipă aveau nevoie, ca şi Dinamo de altfel. poate de asta între naţională şi Steaua nu erau diferenţe prea mari câteodată ....

... şi, da, cu tactica asta, Cupa aia mi se pare degeaba - nu luată de un club adevărat.

dom' sef, exagerezi...cred ca prea mult

si mergand mai departe avem conform www.steauafc.ro :

Steaua a reusit prima victorie din acest sezon, scor 2-1, la finalul unui meci de infarct cu FC Brasov, in care oaspetii au tinut cu dintii de un rezultat de egalitate pana in minutul 89, cand brazilianul Arthuro a inscris cu o lovitura de cap. Partida a inceput in nota de dominare a Stelei, insa presiunea extraordinara pusa de ros-albastri nu s-a materializat prin gol pana in minutul 32, cand Dayro Moreno a profitat de o pasa gresita a portarului Bogdan Stelea si a trimis un lob superb, de la 20 de metri si a declansat spectacolul din tribune. Desi au mai avut cateva ocazii de a inscrie, stelistii nu au marit avantajul pana la pauza, iar inceputul reprizei secunde a demonstrat faptul ca ocaziile se razbuna. La capatul primului efort de a pune probleme apararii ros-albastre, oaspetii au inscris prin Mihai Roman, intrat dupa pauza, acesta invingandu-l printr-un sut puternic cu pamantul, care l-a pacalit pe Zapata. Marius Lacatus i-a introdus in repriza a doua pe Tiago Gomes, Valentin Badea si Ionut Rada in locul lui Ovidiu Petre, Adrian Neaga si Florin Lovin, care au evoluat foarte bine si a incercat sa puna mai multa presiune la poarta lui Stelea. Norocul le-a suras ros-albastrilor in minutul 89, cand Arthuro a trimis mingea in poarta cu o lovitura de cap, dupa centrarea foarte buna a lui Dayro Moreno. Pentru stelisti urmeaza deplasarea de vineri, de la Iasi, ultima inaintea primei confruntari cu Galatasaray, din turul trei preliminar al UEFA Champions League.

1. Robinon Zapata - 18. Petre Marin - 3. Dorin Goian - 6. Mirel Radoi (cpt) - 4. Pawel Golanski - 10. Dayro Moreno ( 32) - 8. Ovidiu Petre ( 70) - 20. Florin Lovin ( 23 83) - 7. Ianos Szekely - 25. Adrian Neaga ( 72) - 11. Arthur Bernhardt ( 89 90)
Inlocuiri: 30. Tiago Gomes ( 70) - 9. Valentin Badea ( 72) - 5. Ionut Rada ( -83)

Nu inteleg cum a putut fi atat de prost respectivul arbitru. A fost o faza in care un brasovean a intrat prin alunecare si a scos mingea in corner. Era pe fata, se vedea clar...a fost acordata lovitura din coltul careului de 6m pentru oaspeti. PENIBIL !!! PLus nenumaratele faze cu faulturi neacordate, ce sa mai, un arbitru PRAF !!

Multumim Steaua ca ai reusit, chiar si in min 89, sa aduci 3 puncte acasa.
FORZA STEAUA !!
0

#36 User is offline   Anca_stelista4ever Icon

  • JuventusGirl
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 463
  • Joined: 29-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Moinesti, jd. Bacau
  • Interests:fotbal, muzica, limbi straine, net etc.
  • Idolul Meu:Nu stiu exact

Posted 06 August 2008 - 02:26 PM

macar am batut....totusi trebuie sa ne gandim serios la meciul cu galatasaray...trebuie sa ne imbunatatim jocul!
0

#37 User is offline   pinturicchio Icon

  • Gobbo
  • Icon
  • Group: Moderatori
  • Posts: 1,132
  • Joined: 23-January 08
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti
  • Interests:Sport, Internet
  • Idolul Meu:Luciano Moggi

Posted 06 August 2008 - 02:30 PM

View Postdaimon, on Aug 4 2008, 01:43 AM, said:

vorbesc despre împrumutul de jucători de la orice echipă aveau nevoie, ca şi Dinamo de altfel. poate de asta între naţională şi Steaua nu erau diferenţe prea mari câteodată ....

... şi, da, cu tactica asta, Cupa aia mi se pare degeaba - nu luată de un club adevărat.



Si acum ce se intampla cu echipe gen Chelsea sau Real ? Aduce Abramovic la comanda pe cine vrea, si-a persmis sa il aduca pe Sevcenko, doar pt ca ii place lui de el si nici macar nu joaca....si uite ca nu au castigat Liga..

O Cupa castigata in orice fel, tot o Cupa ramane :thumbsup:
0

#38 User is offline   Bosumflici Icon

  • Boboc
  • Pip
  • Group: Membri Avansaţi
  • Posts: 83
  • Joined: 20-August 08

Posted 11 September 2008 - 05:57 PM

mai Steaua joaca bine cateodata dar topic cu Dinamo cand faceti ? hai pintu un topic sa am unde sa postez :p
0

#39 User is offline   noblete Icon

  • Boboc
  • Pip
  • Group: Membri
  • Posts: 2
  • Joined: 31-August 08
  • Gender:Male
  • Idolul Meu:Eminescu

Posted 11 September 2008 - 06:01 PM

Banel da primul gol in meciul cu Bayer Muchen

Steaua joaca bine daca e impinsa de banii lui Becali
0

#40 User is offline   Anca_stelista4ever Icon

  • JuventusGirl
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 463
  • Joined: 29-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Moinesti, jd. Bacau
  • Interests:fotbal, muzica, limbi straine, net etc.
  • Idolul Meu:Nu stiu exact

Posted 11 September 2008 - 08:00 PM

View Postnoblete, on Sep 11 2008, 06:01 PM, said:

Banel da primul gol in meciul cu Bayer Muchen

Steaua joaca bine daca e impinsa de banii lui Becali

sunt de acord cu prima propozitie :D Banel da gol cu Bayern :) daca va juca
0

#41 User is offline   pinturicchio Icon

  • Gobbo
  • Icon
  • Group: Moderatori
  • Posts: 1,132
  • Joined: 23-January 08
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti
  • Interests:Sport, Internet
  • Idolul Meu:Luciano Moggi

Posted 11 September 2008 - 08:01 PM

View PostAnca_stelista4ever, on Sep 11 2008, 09:00 PM, said:

sunt de acord cu prima propozitie :D Banel da gol cu Bayern :) daca va juca




Exact....daca va juca...lasati-ma si pe mine sa sper :angel_not: :D
0

#42 User is offline   Anca_stelista4ever Icon

  • JuventusGirl
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 463
  • Joined: 29-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Moinesti, jd. Bacau
  • Interests:fotbal, muzica, limbi straine, net etc.
  • Idolul Meu:Nu stiu exact

Posted 11 September 2008 - 08:02 PM

View Postpinturicchio, on Sep 11 2008, 09:01 PM, said:

Exact....daca va juca...lasati-ma si pe mine sa sper :angel_not: :D

sa speri ca va juca, desigur :D
0

#43 User is offline   pinturicchio Icon

  • Gobbo
  • Icon
  • Group: Moderatori
  • Posts: 1,132
  • Joined: 23-January 08
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti
  • Interests:Sport, Internet
  • Idolul Meu:Luciano Moggi

Posted 11 September 2008 - 08:03 PM

Da, da :D sper sa il marcheze pe Ribery :innocent:
0

#44 User is offline   pinturicchio Icon

  • Gobbo
  • Icon
  • Group: Moderatori
  • Posts: 1,132
  • Joined: 23-January 08
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti
  • Interests:Sport, Internet
  • Idolul Meu:Luciano Moggi

Posted 18 September 2008 - 12:49 AM

Ghinion in Ghencea

Steaua a pierdut prima partida din cadrul grupei F, disputata in compania nemtilor de la Bayern Munchen, care s-au impus la limita, scor 1-0, prin reusita lui van Buyten din minutul 15. Elevii lui Marius Lacatus au fost aproape de a egala insa au lovit de doua ori bara portii lui Rensing, iar in minutul 75 li s-a anulat cel putin ciudat un gol, marcat de Bogdan Stancu.


Pe o ploaie marunta care a cazut pe parcursul zilei in Bucuresti, Steaua a inceput partida cu Bayern cum nu se poate mai rau, nemtii luand cu asalt careul lui Zapata inca din primele minute.

Prima amenintarea a venit chiar in minutul 3 al partidei, cand Klose l-a intrebuintat serios pe Zapata cu un sut senzational, insa portarul Stelei a fost un adevarat erou al echipei sale.

Prima iesire a Stelei din jumatatea proprie s-a inregistrat abia in minutul 8, cand Szekely a trimis perfect la Dayro Moreno, aflat in marginea careului advers, insa sutul columbianului a fost retinut fara probleme de Rensing.

Presiunea constanta a nemtilor a dat rezultate repede, in minutul 15 Bayern reusind sa sparga apararea Stelei la o lovitura libera executata de Schweinsteiger de pe partea dreapta. Mingea a fost trimisa perfect la van Buyten, venit in viteza din spate, care a indeplinit o simpla formalitate impingand mingea cu capul in poarta din 7 metri.

Deschiderea scorului de catre nemti a adus o oarecare liniste in jocul acestora, fapt ce a dat ocazia ros-albastrilor sa urce mai mult in terenul advers, insa majoritatea fazelor de atac ale Stelei s-au pierdut in preajma careului lui Rensing.

Steaua putea egala in minutul 21, cand Szekely a executat o lovitura libera in zidul advers, mingea a revenit stelistilor si a ajuns la Lovin care a lansat o torpila de la mare distanta, scoasa cu greu de Rensing pana la Semedo, acesta sutand, insa, in plasa laterala.

Nici nemtii n-au stat degeaba in acest timp, continuand atacurile la poarta lui Zapata, chiar daca nu cu aceeasi daruire din primul sfert de ora al meciului. Luca Toni(23') a fost blocat de Zapata sa majoreze diferenta si apoi tot italianului i s-a opus Goian doua minute mai tarziu.

Cea mai mare ocazie a primei parti a apartinut stelistilor, sutul in forta al lui Dayro Moreno(31') de la 30 de metri fiind deviat de Rensing in bara din dreapta sa, iar mai apoi mingea a iesit in corner, Steaua pierzand o excelenta ocazie de a restabili egalitatea pe tabela de marcaj.

Pana la finalul primelor 45 de minute, Bayern a mai trecut de cateva ori pe langa majorarea scorului, insa Zapata a inchis poarta Stelei cu interventii fenomenale la suturile lui Toni, Schweinsteiger si Ze Roberto(36').

Stelistii au prins mai mult curaj in repriza secunda urcand mai mult in atac, insa bara a impiedicat din nou aparitia golului egalizator in minutul 59, la sutul lui Arthuro din intoarcere.

Minutul 75 a adus cea mai controversata faza a meciului. Dayro Moreno a prins un sut fenomenal din marginea careului, retinut initial de Rensing, care a scapat mai apoi balonul, Bogdan Stancu a interceptat si a trimis mingea in poarta, insa golul a fost anulat din cauza unui fault in atac, infractiune care nu a avut loc decat in imaginatia centralului danez.

Chiar daca pana la jumatatea reprizei secunde jocul a fost foarte alert, fazele periculoase succedandu-se de la o poarta la cealalta, finalul meciului a gasit Steaua in ofensiva, in cautarea golului egalizator, insa nu Rensing sau apararea nemtilor au impiedicat egalarea, ci lipsa de concentrare si de curaj a ros-albastrilor in fata portii adverse.

Steaua a avut in mana sansa unui rezultat pozitiv in partida cu Bayern insa lipsa lui Radoi si Nicolita, doi dintre artizanii calificarii in grupe, s-a simtit din plin, lipsa de luciditate la mijlocul terenului fiind extrem de pregnanta in jocul stelistilor.

In plus, folosirea lui Toja pe postul de inchizator alaturi de Lovin, desi dadea o nota ofensiva formulei de start, s-a dovedit a nu aduce nimic bun, sud-americanul fiind vizibil incomodat de aceasta pozitie, nefiind capabil sa-si puna in valoare talentul in ofensiva.

Adaugand la toate acesta faptul ca din cei 14 jucatori folositi de Marius Lacatus in aceasta intalnire, doar 6 au mai jucat in Champions League, restul fiind debutanti intr-o competitie de un asemena nivel, putem concluziona ca Steaua nu avea cum sa faca fata unei echipe ca Bayern Munchen, o adevarata forta a fotbalului european.

Insa Steaua a aratat ca poate juca fotbal, mai ales in repriza secunda, ceea ce da sperante suporterilor si oficialilor Stelei, ca echipa din Ghencea poate obtine rezultate mai bune in acest sezon in grupele celei mai importante competitii fotbalistice inter-cluburi.

Steaua: 1. Zapata - 2. Ogararu, 3. Goian, 24. Ghionea, 18. P. Marin - 20. Lovin, 14. Toja (8. Ov. Petre '77) - 9. Semedo, 10. D. Moreno, 7. Szekely (35. Kapetanos '82) - 11. Arthuro (28. B. Stancu '71). Antrenor: Marius Lacatus.

Bayern Munchen: 1. Rensing - 3. Lucio, 6. Demichelis, 5. Van Buyten - 30. Lell, 17. Van Bommel, 31. Schweinsteiger (24. Borowski '83), 15. Ze Roberto (16. Ottl '75), 21. Lahm - 9. Luca Toni, 18. Klose (11. Podolski '46). Antrenor: Jurgen Klinsmann.


Cartonase galbene: Goian '42, Lovin '69 / Podolski '87

Meciul a fost arbitrat de danezul Claus Bo Larsen, ajutat la cele doua linii de Henrik Sonderby si Bill Rene Hansen. Rezerva a fost Michael Svendsen.

Delegatul UEFA a fost desemnat polonezul Stanislaw Speczik, in timp ce observatorul pentru arbitri a fost Robert B. Valentine (Scotia).

Cu o jumatate de ora inainte de meci, la portile stadionului mai erau cateva mii de suporteri, care asteptau sa intre si care au avut probleme si cu traficul foarte aglomerat din cauza ploii.

Masurile de securitate au fost foarte drastice, fiind asigurate de peste o mie de forte de ordine, formate din jandarmi si oameni de paza.

La meci au asistat circa 20.000 de spectatori, intre care si 400 de suporteri germani.

Onlinesport
0

#45 User is offline   Anca_stelista4ever Icon

  • JuventusGirl
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 463
  • Joined: 29-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Moinesti, jd. Bacau
  • Interests:fotbal, muzica, limbi straine, net etc.
  • Idolul Meu:Nu stiu exact

Posted 18 September 2008 - 03:00 PM

Cate ocazii am avut, in repriza a doua mai ales....si nemtii au avut ocazii, dar Zapata a fost senzational, ce pare ca i-a prins bine un meci pe tusa.....vom vedea ce facem cu Fiorentina...
0

#46 User is offline   Vali Ilfoveanu Icon

  • Ghost Rider
  • Icon
  • View gallery
  • Group: Moderatori
  • Posts: 525
  • Joined: 22-October 07
  • Gender:Male
  • Location:Corbeanca, Ilfov (Bucuresti)
  • Idolul Meu:chiar eu :D

Posted 19 September 2008 - 11:56 AM

am inceput prost si am continuat spre bine...cu mult ghinion...golul lui Stancu a fost perfect valabil...daca mai punem la socoteala ocaziile lor si ocaziile noastre am ajunge pe la 5-5 scor final. Frumos meci ...nerecomandat cardiacilor...eu nu sunt cardiac dar am avut probleme cu inima la meciul asta...Sa speram ca totusi acea surpriza frumoasa o sa apara...cu una din marile puteri din aceasta grupa, asteptam Fiorentina.
0

#47 User is offline   Anca_stelista4ever Icon

  • JuventusGirl
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 463
  • Joined: 29-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Moinesti, jd. Bacau
  • Interests:fotbal, muzica, limbi straine, net etc.
  • Idolul Meu:Nu stiu exact

Posted 25 October 2008 - 08:45 AM

Dorinel Munteanu noul antrenor al Stelei
Gigi Becali şi Dorinel s-au înţeles pe un contract pe doi ani, care va fi semnat luni, zi în care Munteanu va conduce primul antrenament în Ghencea

După două zile de tergiversări şi doar două ore de negocieri, purtate ieri la reşedinţa lui Gigi Becali de agentul lui Dorinel, Aurel Marinescu, Steaua a anunţat că are un nou antrenor. "E vorba de un contract pe doi ani, de luni el va deveni antrenorul Stelei", a declarat Becali.

Tratativele s-au terminat repede şi pentru că reprezentantul lui Dorinel a trecut în capul listei de priorităţi alte clauze decîte cele financiare. Una dintre ele este, probabil, fără precedent în România, dar şi în Europa. "Există o prevedere care îi garantează lui Munti alegerea primului 11. În cazul în care Gigi Becali va interveni peste el, atunci Dorinel va pleca fără să achite vreo despăgubire", a declarat ieri Aurel Marinescu.

În plus, Dorinel a obţinut şi alte clauze pe care precedenţii antrenori nu le-au avut şi anume: el va fi singurul care va hotărî amenzile, regulamentul de ordine interioară, dar şi achiziţiile din iarnă.

DREPTURILE FINANCIARE ALE LUI DORINEL
1. Salariu anual de 200.000 de euro, adică 16.600 de euro pe lună
2. Primă de 200.000 de euro dacă va cîştiga titlul
3. Primă de 150.000 de euro dacă va termina pe locul 2 şi va intra în grupele Champions League în sezonul următor al Ligii
4. Bonus de 100.000 de euro dacă va califica echipa în primăvara Champions League din actuala grupă
5. Primă de 3.000 de euro la fiecare succes în Liga I

CLAUZE SPECIALE
1. Dorinel va avea exclusivitate în alcătuirea primului "11", iar dacă patronul se va implica peste capul său, atunci antrenorul va putea pleca imediat fără a achita vreo despăgubire financiară
2. Dacă Dorinel va fi demis în următorii doi ani, va primi o despăgubire care să asigure întregul său salariu pe un an de zile, adică 200.000 de euro
3. Dorinel va fi singurul care va decide Regulamentul de Ordine Interioară, cel în care vor fi prevăzute sancţiunile financiare împotriva jucătorilor
4. Antrenorul va fi singurul care va decide jucătorii pe care Steaua îi va cumpăra în pauza de iarnă

OBLIGAŢIILE LUI DORINEL
1. Să termine actualul campionat pe unul din primele două locuri
2. Să ducă echipa în grupele Champions League în sezonul următor

Mihali, interzis în Ghencea!
Una dintre doleanţele lui Dorinel Munteanu nu a fost acceptată de Gigi Becali şi anume ca Mihali să vină secund în Ghencea. "Ce să caute un dinamovist înrăit pe banca Stelei? Pedrazzini şi Teja rămîn secunzi, pentru că aşa le-am promis", a explicat Becali.

sursa: Gsp
0

#48 User is offline   Dani Quinn Icon

  • breteluţă
  • Icon
  • Group: Gardieni
  • Posts: 988
  • Joined: 03-September 07
  • Gender:Female
  • Location:spitalu' 9 :D
  • Interests:multe :P
  • Idolul Meu:I. L. Caragiale

Posted 25 October 2008 - 08:44 PM

eu's dezamagita de ultimele prestatii ale Stelei. rau de tot.
Si il preferam pe Protasov ca antrenor. :(
0

#49 User is offline   Anca_stelista4ever Icon

  • JuventusGirl
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 463
  • Joined: 29-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Moinesti, jd. Bacau
  • Interests:fotbal, muzica, limbi straine, net etc.
  • Idolul Meu:Nu stiu exact

Posted 25 October 2008 - 09:25 PM

eu l-as fi vrut pe Oli inapoi....dar era de asteptat sa nu vina el...Dorinel inca nu a semnat, cica luni semneaza
0

#50 User is offline   Adi Barb Icon

  • Administrator
  • Icon
  • View blog
  • View gallery
  • Group: Admini
  • Posts: 2,445
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Craiova

Posted 29 October 2008 - 05:44 PM

Citez dintr-o stire pe care intamplator am citit-o azi si am ramas uimit :

"Voi face la Steaua un nou tip de galerie. Vor veni elevi îmbrăcaţi frumos şi vor face galerie."

Nu mai trebuie sa precizez a cui e afirmatia s.gif ... mai important e ce implicari ar avea o asemenea masura printre adevaratii suporteri fanatici ai echipei Steaua... care fac atmosfera din Ghencea si care stiu sa creeze adevaratul spectacol si adevarata calitate a celui de-al 12-lea jucator...
0

#51 User is offline   pinturicchio Icon

  • Gobbo
  • Icon
  • Group: Moderatori
  • Posts: 1,132
  • Joined: 23-January 08
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti
  • Interests:Sport, Internet
  • Idolul Meu:Luciano Moggi

Posted 29 October 2008 - 06:00 PM

O sa ma duc eu la stadion si il injur pe ciobanul ala, sa vad cum ma da afara mad22.gif mad22.gif
0

#52 User is offline   Anca_stelista4ever Icon

  • JuventusGirl
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 463
  • Joined: 29-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Moinesti, jd. Bacau
  • Interests:fotbal, muzica, limbi straine, net etc.
  • Idolul Meu:Nu stiu exact

Posted 29 October 2008 - 06:06 PM

Doaaamne feresteeee sad (6).gif cata prostieee.....cum naiba sa distruga o asemenea galerie? :reallymad: cray.gif nu e coreeect....



Cum poate cineva sa distruga ceva atat de frumos?
0

#53 User is offline   Thrill Icon

  • Placida
  • Icon
  • View blog
  • View gallery
  • Group: Editor
  • Posts: 1,321
  • Joined: 07-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Departe, departe

Posted 26 November 2008 - 08:11 PM

Deci echipa asta e varza din punct de vedere psihic. Astia nu ar trebui sa inceapa cu gandul: sa reusim sa facem macar egal! De ce sa nu fie mai buni? Tot oameni is si acolo, numai faima ii de ei (acuma ma gandesc la bayern). Trebuie sa li se schimbe conceptia asta odata.

Oricum , pe mine in ultima vreme ma plictisesc rau meciurile stelei. Plus ca vad unele prostii maaaaari la ei. In fine, nu ma pricep biggrin.gif
0

#54 User is offline   pinturicchio Icon

  • Gobbo
  • Icon
  • Group: Moderatori
  • Posts: 1,132
  • Joined: 23-January 08
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti
  • Interests:Sport, Internet
  • Idolul Meu:Luciano Moggi

Posted 26 November 2008 - 08:50 PM

Cum adica in ultima vreme ma plictisesc rau meciurile Stelei ?? pai inainte cand te-am intrebat mi-ai spus ca nu urmaresti deloc waiting.gif bleh.gif
0

#55 User is offline   Anca_stelista4ever Icon

  • JuventusGirl
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 463
  • Joined: 29-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Moinesti, jd. Bacau
  • Interests:fotbal, muzica, limbi straine, net etc.
  • Idolul Meu:Nu stiu exact

Posted 26 November 2008 - 09:55 PM

CITAT(Thrill @ Nov 26 2008, 08:11 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Deci echipa asta e varza din punct de vedere psihic. Astia nu ar trebui sa inceapa cu gandul: sa reusim sa facem macar egal! De ce sa nu fie mai buni? Tot oameni is si acolo, numai faima ii de ei (acuma ma gandesc la bayern). Trebuie sa li se schimbe conceptia asta odata.

Oricum , pe mine in ultima vreme ma plictisesc rau meciurile stelei. Plus ca vad unele prostii maaaaari la ei. In fine, nu ma pricep biggrin.gif

ei nu incep cu gandul : sa reusim sa facem macar un egal...iti dai seama, jucatorii vor sa castige fiecare meci, dar asta este....cu bayern chiar m-am simtit umilita...la 3-0...dar apararea nu are ce face cand in fata sunt jucatori ca Klose, Ribery, Schweinsteiger, aia jucatori, cum a spus si Dragomir cred : "Ribery face cat tot lotul Stelei"......iarna asta trebuie sa transferam cativa jucatori de valoare ca asa nu se poate, daca mai pierdem mult unde o sa ajungem?
de 13 meciuri nu am castigat, echipa nu merge deloc sad.gif
0

#56 User is offline   pinturicchio Icon

  • Gobbo
  • Icon
  • Group: Moderatori
  • Posts: 1,132
  • Joined: 23-January 08
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti
  • Interests:Sport, Internet
  • Idolul Meu:Luciano Moggi

Posted 29 November 2008 - 03:09 PM

1. Batem pe Unirea si ramanem in cursa pentru titlu, cu riscul de a face pe dinamo campioana de iarna

2. Batem pe viola si mergem in Uefa, iar Mutu si Gilardino isi iau la ravedere din Europa
3. Curatenie de iarna: pleaca toate rebuturile si aducem si noi jucatori care sa coste mai mult decat un kilogram de morcovi



Imagini cu galeria Stelei in meciurile din acest tur:


Deplasarea de la Munchen




Mesajul de la Craiova pentru conducere:





Mesajul pentru Timisoara:



Mesajul pentru rapidisti, la meciul cu Timisoara:



Mesajele pentru rapidisti la meciul direct:















0

#57 User is offline   Anca_stelista4ever Icon

  • JuventusGirl
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 463
  • Joined: 29-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Moinesti, jd. Bacau
  • Interests:fotbal, muzica, limbi straine, net etc.
  • Idolul Meu:Nu stiu exact

Posted 29 November 2008 - 03:13 PM

eh, batem pe Unirea......slabe sanse sad.gif
0

#58 User is offline   pinturicchio Icon

  • Gobbo
  • Icon
  • Group: Moderatori
  • Posts: 1,132
  • Joined: 23-January 08
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti
  • Interests:Sport, Internet
  • Idolul Meu:Luciano Moggi

Posted 29 November 2008 - 03:16 PM






Mesajele pentru caini la derby













Mesajul pentru Lacatus, la meciul cu Buzau








0

#59 User is offline   Anca_stelista4ever Icon

  • JuventusGirl
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 463
  • Joined: 29-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Moinesti, jd. Bacau
  • Interests:fotbal, muzica, limbi straine, net etc.
  • Idolul Meu:Nu stiu exact

Posted 29 November 2008 - 03:18 PM

mi-au placut mesajele impotriva cainilor si cele pentru Laca s.gif
0

#60 User is offline   pinturicchio Icon

  • Gobbo
  • Icon
  • Group: Moderatori
  • Posts: 1,132
  • Joined: 23-January 08
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti
  • Interests:Sport, Internet
  • Idolul Meu:Luciano Moggi

Posted 29 November 2008 - 03:25 PM

Mesajul pt Ogararu si Radoi:




Mesajul pentru Cupa:









Mesajul pentru Dragomir




Mesajul pentru dinamovisti, la meciul cu Otopeni:




Mesajul pentru clujeni la meciul direct:



Deplasarea de la meciul cu Galatasaray:

0

  • (3 Pages)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users