FamousWhy.ro Forum: Fete Cu Tigara In Mana - FamousWhy.ro Forum

Jump to content

  • (6 Pages)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Fete Cu Tigara In Mana

#61 User is offline   sorridere Icon

  • Boboc
  • Pip
  • Group: Membri
  • Posts: 40
  • Joined: 11-September 07
  • Idolul Meu:I don't have

Posted 12 September 2007 - 10:42 AM

View PostMihaita, on Sep 12 2007, 08:34 AM, said:

Eu nu vorbesc de români cu nici un zel, poate ca sentimentul meu se poate denumi altfel, dar în nici un caz "zel".
Acuma exemple din astea gen "Iliescu", cu cât de depravati si rai si degradati sunt occidentalii, si cum nu au fost ei în stare sa-l gaseasca pe asasinul lui Kennedy, am mai auzit.
Vorbeam de soc cultural.
Daca pe tine te socheaza nemtii drogati, sau italienii adunati cu duba de carrabinieri, e un soc. Exact ceea ce spuneam.
O femeie ce fumeaza face parte din aceeasi categorie.
La fel cum pe "ei" îi socheaza sa traverseze românia (sau alta tara mai "haioasa") si sa vada ceea ce vad; pe tine nu te mai socheaza, face parte din cotidianul tau. Pe ei îi socheaza :pardon:
Asa se explica "socul"
http://www.resursade...i-calul-meu.htm



Mihaita, "soc" inseamna ceva, iar "a nu-ti place" inseamna altceva.
"Zel" - nu este un sentiment, ci o forma de manifestare verbala, faptica etc.
Pe mine nu m-au socat nici nemtii, nici italienii, nici suedezii si nici vreo alta "natie".
Cei socati sunt cei ce au stat inchisi in propriile lor perceptii.
Nu ii socheaza nici pe cei straini Romaniei nimic, pentru ca FIECARE TARA are "bubele ei", si nu sunt deloc neglijabile.
Opinia ta este a unui roman scapat in asa-zisul occident, unde pe toate le vede lapte si miere, iar in tara sa nu vede decat noroi.
E firesc sa apara socul cultural.

Ps. - dar ai divagat foarte mult de la subiect.
0

#62 User is offline   Mihaita Icon

  • Boboc
  • Pip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 86
  • Joined: 12-September 07

Posted 12 September 2007 - 10:47 AM

Asa sunt eu, divaghez :pardon: can't help it.
Spui ca nu te-au socat dar de fapt te-au socat.
Ti-ai propus sa nu accepti socul, dorind subliminal sa "fii ca ei".
E dealtfel manifestarea unui sentiment de obtuzitate si de complexare.
Nu e nimic rau în a fii socat, în a vedea, întelege, accepta diferentele si a cauta sa ameliorezi o stare de fapt.
Pe "Strainii" ce ocazional viziteaza România îi socheaza multe lucruri, si o spun, si o afirma, tocmai pentru ca asta îi face sa se simta si sa se confirme si diferiti, si superiori. Si în orice caz, nedoritori de a schimba nimic la ei, la modul la care "Ei" sunt.
câte case ca astea ai vazut în suedia ta ?
http://www.resursade...o-vs-dollar.htm
0

#63 User is offline   sorridere Icon

  • Boboc
  • Pip
  • Group: Membri
  • Posts: 40
  • Joined: 11-September 07
  • Idolul Meu:I don't have

Posted 12 September 2007 - 11:02 AM

View PostMihaita, on Sep 12 2007, 08:47 AM, said:

Asa sunt eu, divaghez :pardon: can't help it.
Spui ca nu te-au socat dar de fapt te-au socat.
Ti-ai propus sa nu accepti socul, dorind subliminal sa "fii ca ei".
E dealtfel manifestarea unui sentiment de obtuzitate si de complexare.
Nu e nimic rau în a fii socat, în a vedea, întelege, accepta diferentele si a cauta sa ameliorezi o stare de fapt.
Pe "Strainii" ce ocazional viziteaza România îi socheaza multe lucruri, si o spun, si o afirma, tocmai pentru ca asta îi face sa se simta si sa se confirme si diferiti, si superiori. Si în orice caz, nedoritori de a schimba nimic la ei, la modul la care "Ei" sunt.
câte case ca astea ai vazut în suedia ta ?
http://www.resursade...o-vs-dollar.htm



Mihaita, uite un exemplu tipic de roman:TU!
Le stii pe toate. Stii ca am fost socat, stii si de ce am fost socat... glumesc acum: ramane sa-mi spui ca stii si ce mananc.
Nu am cum sa fiu socat, pentru ca am avut norocul sa ies peste hotare inca de cand aveam 7 ani (nu a existat vacanta sa nu ies). Schimbul cultural nu are loc la nivel de strada. (ulterior am iesit prin burse, prin excursii de lunga durata in diverse tari, nu putine la numar - si nu cu scopul de a vedea doar muzeele, flora si fauna, ci de a participa activ "schimb intercultural")
Diferentele majore intre Ro si restul constau in 2 mari si late:
Prima - faptul ca Ro a stat sub comunism atata amar de vreme, iar a doua - saracia.
In Suedia, care acum 15 ani era curata ca lacrima - acum o vezi plina de mizerie (nu e vina suedezilor, desigur decat ca au imprumutat stilul "mizerabil" al arabilor ce i-au "invadat.
Am putea discuta mult pe aceasta tema, dar suntem offtopic, subiectul este cu totul altul.

P.s. - 1. numi doresc sa fiu ca ei, pentru ca sunt ca ei (adica oameni).
2. Probabil tu vorbeai de "socul de strada", nu? Te-a socat strada, nu cultura lor (pentru ca pe aceea o vezi, in mica masura la nivel de strada si nu difera prea mult de cea romaneasca - adolescentii au aceleasi methne indiferent in ce colt al lumii s-ar gasi - cu cateva exceptii - cele asiatice)
0

#64 User is offline   Mihaita Icon

  • Boboc
  • Pip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 86
  • Joined: 12-September 07

Posted 12 September 2007 - 11:50 AM

:rofl: :rofl:
pai ce sa manânci ? :pardon:
ti-ar place probabil o ciorba de burta dar manânci doar ciorba. Si daca iese si ceva cu carne la felul doi e bine. Si pâine, multa pâine, nu ?
Uite de ce ma mira ceea ce scrii...desi afirmi ca "ai iesit", "ai participat", etc, ma mir ca nu ai priceput înca una din diferentele majore dintre societatile noastre...acceptarea unicitatii individului, nu, eu NU sunt un exemplu tipic, nici n-as avea cum.
Pentru ca sunt unic. La fel si "ei", cei ce sunt curati cum spui tu. Iar acum au devenit "murdari" fiindca i-au invadat "arabii"...
Deja nu poti gândi "out of the box"..."arabii" sunt murdari, suedejii curati, iar noi oameni ca si ei.
Deplâng faptul ca tu esti cel ce reprezinta românia în "schimburile inter-culturale". Deplâng faptul ca desi faci ture de la 7 anisori, nu ai învatat sa accepti si sa promovezi diversitatea si individualitatea.
Deplor deasemenea faptul ca nu ai înteles înca diferenta FUNDAMENTALA între cele doua modele de societate...daca ceea ce generic noi denumim "Vestul" accepta si promoveaza individul, tarile din Est promoveaza societatea, uniformizarea, spalarea creierelor, gânditul în sabloane.
Si, oricât de off-topic ai credea ca suntem, nu e deloc asa : fumatul pe strada face parte din aceste sabloane idioate, din promovarea si acceptarea unor concepte cretine si cretinizante precum "asta e bine si frumos" / "asta e rau si urât"...
Si, nu, nu vorbeam de socul "de strada" ci de cel intim, de zi de zi, din viata de zi cu zi...
Ah,da, si putem discuta si de Asia, într-adevar, daca te pasioneza :coolspeak:
0

#65 User is offline   addict Icon

  • Membru Avansat
  • Icon
  • Group: Moderatori
  • Posts: 1,174
  • Joined: 09-September 07
  • Gender:Female

Posted 12 September 2007 - 12:43 PM

Bun. Va deranjeaza sa vedeti o fata fumand pe strada, chit ca nu aveti cum sa inhalati fumul (autoturismele polueaza MULT mai rau atmosfera si ne fac noua mai mult rau decat fumatul pasiv) dar nu va deranjeaza barbatii care dau flegme la fiecare 5 pasi? Subiectul acesta de ce nu e aprofundat cum e fumatul la fete? Si sper ca nu o sa veniti cu idei ca fumatul e nociv pt ca faptul ca o tipa fumeaza pe strada si voua nu va place n-are nici o legatura cu toxicitatea obiceiului ci cu aspectul estetic.
0

#66 User is offline   Angel Icon

  • Addictive Blue
  • Icon
  • Group: Admini
  • Posts: 1,090
  • Joined: 02-September 07
  • Gender:Female
  • Location:wherever waltz is played
  • Idolul Meu:Matthew Bellamy

Posted 12 September 2007 - 12:49 PM

Addict , deschide un topic , şi să vezi ce mă "afund" eu în subiect. :)
0

#67 User is offline   Ydeea Icon

  • eu si ai mei :P
  • Icon
  • Group: Moderatori
  • Posts: 202
  • Joined: 09-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Printre persoane faimoase!
  • Interests:Viata reala, alaturi de cei dragi. Tot ceea ce omul creeaza cu dragoste si pricepere.
  • Idolul Meu:O persoana tare draga mie!

Posted 12 September 2007 - 01:41 PM

Eu sunt o nefumatoare atat de convinsa, incat le-as stinge tuturor tigarile... :down:

View PostAdi Barb, on Sep 4 2007, 03:59 PM, said:

Va influenteaza in mod negativ imaginea fetelor care fumeaza pe strada? Pe mine da. Gestul mi se pare penibil si nu atat ducerea tigarii la gura cat suflatul fumului ridicand din spranceana sau eventual miscand varful nasului. :)
Si eventual aruncand valatuci de fum asupra celorlalti! :spiteful:
0

#68 User is offline   sorridere Icon

  • Boboc
  • Pip
  • Group: Membri
  • Posts: 40
  • Joined: 11-September 07
  • Idolul Meu:I don't have

Posted 12 September 2007 - 01:44 PM

Mihaita, nu vorbeam despre unicitate, vorbeam despre exemplare tipicie crescute intr-o anume societate.
A fuma pe strada, a consuma droguri, a-ti bea mintile nu intra in sfera autenticitatii, cu atat mai putin a unicitatii.
Poti deplange mult si bine ceea ce doresti, ai libertate deplina.
A te hlizi de ceea ce scrii denota putinatate, dar fiecare cu "humorul" sau.
Fumatul pe strada este doar un subiect banal, ce nu intra in sfera "culturala", insa daca tu te limitezi la acest lucru, noroc!
Uite inca un argument adus afirmatiei "esti un exemplu tipic romanesc": faptul ca te grabesti sa caracterizezi omul, imediat ce observi ca are opinia contrara.
Romanii nu stiu (si nu e vina lor - tot anii intunecati au contribuit la asta) sa dialogheze pe o tema fara sa arunce "flegme" verbale pe cel ce este oponent.
In circumstantele date, eu ma retrag dintr-o asa-zisa disputa cu tine, pentru ca vorbim de pe paliere diferite.
Daca am dezvolta subiectul strategiei statelor din est si a celor din vest, ce promoveaza ele si ce rol are individul in societatea de pe mapamond, ar trebui deschis alt topic (as contribui cu placere, desigur, daca tonul discutiei tale ar fi unul civilizat si cu argumente la obiect).

:yuks:
0

#69 User is offline   Mihaita Icon

  • Boboc
  • Pip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 86
  • Joined: 12-September 07

Posted 12 September 2007 - 02:16 PM

Pai nu vad unde nu am avut eu "ton civilizat" ????
Vezi ?
mtzzz, mtzzz, mtzzzz...
Spui ca eu caracterizez, dar de fapt, tocmai ce ai facut asta, pe seama mea.
Ai pretins ca arunc "flegme" verbale, daca mi-am permis sa-mi expun parerea.
:pardon:
cum spuneam, gândirea bipolara, un alt sablon : bun/rau, frumos/urât, dialog/cearta.

"A fuma pe strada, a consuma droguri, a-ti bea mintile nu intra in sfera autenticitatii" ?
Si ce daca ?
Who cares ?
De ce trebuie sa fim autentici ??? Suntem, e suficient. Autentici încearca penibil sa fie cei ce au ceva de dovedit, cei ce ascund complexe, cei ce vor sa obtina ceva.
Precum, scuzati ca am o opinie contrara, cei despre care discutam aici :pardon:

Iata, spre exemplu, revin la "ton civilizat" ? Reciteste-mi posturile : vreo injuratura ? vreo insulta ? Nu cred...
Am spus ca deplor anumite fapte si manifestari, dar le accept, nu am de ales, si mai ales nici nu as vrea sa aleg; ai aceleasi drepturi pe care le am si eu, pe care le are si k0ntr0versi care e tigan. Tocmai aici e secretul.
Te accept, dar nu te aprob :pardon:
capisci ? ;)
0

#70 User is offline   Dani Quinn Icon

  • breteluţă
  • Icon
  • Group: Gardieni
  • Posts: 988
  • Joined: 03-September 07
  • Gender:Female
  • Location:spitalu' 9 :D
  • Interests:multe :P
  • Idolul Meu:I. L. Caragiale

Posted 12 September 2007 - 02:57 PM

@ mihaita si sorridere: ati deviat de la subiect. ori reveniti on, ori deschideti alt subiect si mutam acolo mesajele off.
0

#71 User is offline   Adi Barb Icon

  • Administrator
  • Icon
  • View blog
  • View gallery
  • Group: Admini
  • Posts: 2,445
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Craiova

Posted 12 September 2007 - 05:18 PM

Cei care sunt adeptii democratiei si implicit a non-conformismului ... sa ne aducem aminte ca exista o carte a bunelor maniere in care ne invata ca unele lucruri e bine sa le facem in societate si altele nu...

Democratia si Non-Conformismul au si ele niste limite care sunt controlate de educatie si bun simt.
0

#72 User is offline   Raven Icon

  • Boboc
  • Pip
  • Group: Membri
  • Posts: 8
  • Joined: 12-September 07

Posted 12 September 2007 - 05:41 PM

am uitat titlul topicului :what:

ah, ioooi, ce urat e cand vezi o fata fumand pe strada! noroc ca am trecut de faza asta :rolleyes: adica nu mai sunt fata
0

#73 User is offline   Mihaita Icon

  • Boboc
  • Pip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 86
  • Joined: 12-September 07

Posted 12 September 2007 - 05:51 PM

Pai de poa, Raven ??
Si eu care credeam ca te pot ajuta la faza asta ;)
0

#74 User is offline   addict Icon

  • Membru Avansat
  • Icon
  • Group: Moderatori
  • Posts: 1,174
  • Joined: 09-September 07
  • Gender:Female

Posted 12 September 2007 - 08:27 PM

Ma rog, fiecare cu parerea lui. Nici eu nu sunt fumatoare, am tras un fum toata viata, dar tot cred ca, atata timp cat nu te deranjeaza in mdo direct, poti foarte usor sa inchizi un ochi sa lasi omul sa-si vaad de viata lui ca doar stie in ce s-a bagat.
0

#75 User is offline   Raven Icon

  • Boboc
  • Pip
  • Group: Membri
  • Posts: 8
  • Joined: 12-September 07

Posted 12 September 2007 - 11:09 PM

View PostMihaita, on Sep 12 2007, 08:21 PM, said:

Pai de poa, Raven ??
Si eu care credeam ca te pot ajuta la faza asta ;)

faza asta ai ratat-o demult, bre! da' poate ma ajuti sa ma las de Marlboro :rolleyes:
0

#76 User is offline   Jewels Icon

  • mighty and strong... păi, cum altfel ?!?
  • Icon
  • Group: Admini
  • Posts: 1,095
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Female
  • Location:in inima Cuiva...
  • Interests:muzica, filme, calatorii, lectura, prieteni, navigatul'
  • Idolul Meu:God... He is the Music in me!

Posted 12 September 2007 - 11:56 PM

View Postaddict, on Sep 12 2007, 11:43 AM, said:

Bun. Va deranjeaza sa vedeti o fata fumand pe strada, chit ca nu aveti cum sa inhalati fumul (autoturismele polueaza MULT mai rau atmosfera si ne fac noua mai mult rau decat fumatul pasiv) dar nu va deranjeaza barbatii care dau flegme la fiecare 5 pasi? Subiectul acesta de ce nu e aprofundat cum e fumatul la fete? Si sper ca nu o sa veniti cu idei ca fumatul e nociv pt ca faptul ca o tipa fumeaza pe strada si voua nu va place n-are nici o legatura cu toxicitatea obiceiului ci cu aspectul estetic.


Ba si barbatii care ''dau flegme'' sunt la fel de scarbosi :D fie ca e tatal meu sau iubitu', sau oricine altcineva. Este intradevar vorba de aspectul estetic.


:excl: V-as ruga sa nu va abateti mai tare de la subiect decat ati facut-o :) Exista suficient spatiu pentru deviatiile interesante, asa ca fructificati-va ideile pe threaduri noi! <_<
0

#77 User is offline   Mihaita Icon

  • Boboc
  • Pip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 86
  • Joined: 12-September 07

Posted 13 September 2007 - 08:09 AM

View PostRaven, on Sep 12 2007, 11:09 PM, said:

faza asta ai ratat-o demult, bre! da' poate ma ajuti sa ma las de Marlboro :rolleyes:


E un joc periculos, fumatul da dependenta.
Parca îl chema altfel, Vogue, nu ?

View PostJewels, on Sep 12 2007, 11:56 PM, said:

Ba si barbatii care ''dau flegme'' sunt la fel de scarbosi :D fie ca e tatal meu sau iubitu', sau oricine altcineva. Este intradevar vorba de aspectul estetic.
:excl: V-as ruga sa nu va abateti mai tare de la subiect decat ati facut-o :) Exista suficient spatiu pentru deviatiile interesante, asa ca fructificati-va ideile pe threaduri noi! <_<

Dar pentru deviatiile sexuale pe unde e drumul ? :spiteful:
0

#78 User is offline   Profu' Icon

  • Dumnezeu
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 669
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Posted 13 September 2007 - 08:15 AM

pe aria specifica !...:)
0

#79 User is offline   constantine Icon

  • Boboc
  • Pip
  • Group: Membri
  • Posts: 71
  • Joined: 04-September 07

Posted 14 September 2007 - 01:15 AM

View PostMihaita, on Sep 12 2007, 10:50 AM, said:

:rofl: :rofl:
Deja nu poti gândi "out of the box"..."arabii" sunt murdari, suedejii curati, iar noi oameni ca si ei.

Deplor deasemenea faptul ca nu ai înteles înca diferenta FUNDAMENTALA între cele doua modele de societate...daca ceea ce generic noi denumim "Vestul" accepta si promoveaza individul, tarile din Est promoveaza societatea, uniformizarea, spalarea creierelor, gânditul în sabloane.
Si, oricât de off-topic ai credea ca suntem, nu e deloc asa : fumatul pe strada face parte din aceste sabloane idioate, din promovarea si acceptarea unor concepte cretine si cretinizante precum "asta e bine si frumos" / "asta e rau si urât"...
Si, nu, nu vorbeam de socul "de strada" ci de cel intim, de zi de zi, din viata de zi cu zi...

Subscriu cele spuse mai sus de tine si asta am incercat sa explic si eu cu alte cuvinte ...
Apropo in Europa este fumatul interzis in spatiile publice inchise!!
0

#80 User is offline   Mihaita Icon

  • Boboc
  • Pip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 86
  • Joined: 12-September 07

Posted 14 September 2007 - 10:22 AM

View Postconstantine, on Sep 14 2007, 01:15 AM, said:

Apropo in Europa este fumatul interzis in spatiile publice inchise!!

Nu, nu chiar în toata Europa...
E valabil în Italia, si în tarile Baltice, ca tantalaii aia au copiat si ei repede ce era mai prost...
În Nemtia, si Franta înca se poate fuma.
De restul nu prea stiu
0

#81 User is offline   saharian Icon

  • Boboc
  • Pip
  • Group: Membri
  • Posts: 11
  • Joined: 05-September 07

Posted 14 September 2007 - 10:37 AM

View PostMihaita, on Sep 14 2007, 09:22 AM, said:

Nu, nu chiar în toata Europa...
E valabil în Italia, si în tarile Baltice, ca tantalaii aia au copiat si ei repede ce era mai prost...
În Nemtia, si Franta înca se poate fuma.
De restul nu prea stiu



UK s-a inchis :coolspeak:
0

#82 User is offline   Thrill Icon

  • Placida
  • Icon
  • View blog
  • View gallery
  • Group: Editor
  • Posts: 1,321
  • Joined: 07-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Departe, departe

Posted 08 October 2007 - 09:44 AM

Nu consider ca fumatul e ceva tipic masculin. Este intradevar un lucru rau, dar nu tipic masculin.
Am auzit undeva ceva sondaj ca in prezent mai multe femei decat barbati fumeaza. Sunt mandra sa zic ca sunt nefumatoare.
0

#83 User is offline   Alexandru Ionescu Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 158
  • Joined: 08-September 07
  • Gender:Male
  • Location:Craiova
  • Interests:Internet
  • Idolul Meu:Octavian Paler

Posted 08 October 2007 - 02:16 PM

Fetele cu tigara in mana....incearca sa fie ce nu sunt...si iese urmatorul lucru: isi pierd total feminitatea, isi pierd sanatatea iar cand le saruti... saruti un muc de tigara...si cui ii place sa se sarute cu o tigara?!
0

#84 User is offline   Smaili Icon

  • Poop Maker
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 110
  • Joined: 11-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Satu Mare
  • Interests:Mulsul vacilor, sapatul capsunilor, scoaterea cartofilor.. In schimb detest lucrul in gradina...
  • Idolul Meu:Apa minerala

Posted 11 November 2007 - 12:40 PM

Pai daca as vedea o fata cu tigara in mana, i-as da peste mana :lol:. Nu e chiar asa mare lucru incat sa ma deranjeze.
0

#85 User is offline   InnerFire Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 160
  • Joined: 02-November 07
  • Gender:Female
  • Location:printre ganduri...vezi daca dai de mine
  • Interests:lectura, forumuri, plimbari, discutii
  • Idolul Meu:n-am

Posted 12 November 2007 - 10:00 AM

hm...io am fumat...am renuntat...cand fumam mi se parea ceva absolut normal...dar acum am observat ca arata un pic lipsit de feminitate...nu stiu exact de ce..dar eu cand vad o fata de liceu cu o tigara in mana mi se pare ca are un aer vulgar, frivol, lipsit de personalitate...probabil asa aratam si io in liceu...multumescu-ti tie doamne ca m-am lasat...
0

#86 User is offline   Smaili Icon

  • Poop Maker
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 110
  • Joined: 11-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Satu Mare
  • Interests:Mulsul vacilor, sapatul capsunilor, scoaterea cartofilor.. In schimb detest lucrul in gradina...
  • Idolul Meu:Apa minerala

Posted 13 November 2007 - 05:10 PM

View PostInnerFire, on Nov 12 2007, 10:00 AM, said:

multumescu-ti tie doamne

c-am mancat si iar mi-e foame :D

Cum ai reusit sa te lasi de fumat? :blink:
0

#87 User is offline   InnerFire Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 160
  • Joined: 02-November 07
  • Gender:Female
  • Location:printre ganduri...vezi daca dai de mine
  • Interests:lectura, forumuri, plimbari, discutii
  • Idolul Meu:n-am

Posted 14 November 2007 - 11:44 AM

cu multa vointa...pariu ca ai mai auzit...cu multa vointa...io m-am lasat brusc...am zis ca nu mai fumez si nu am mai fumat...m-am lasat de vreo 3 ani...poate chiar mai bine...si in tot timpul asta n-am fumat decat o tigare cand am iesit din bac...incearca treptat...rareste-le...incearca sa fumezi mai putin pana ajungi la momentul in care te lasi :)
0

#88 User is offline   Smaili Icon

  • Poop Maker
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 110
  • Joined: 11-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Satu Mare
  • Interests:Mulsul vacilor, sapatul capsunilor, scoaterea cartofilor.. In schimb detest lucrul in gradina...
  • Idolul Meu:Apa minerala

Posted 14 November 2007 - 04:05 PM

da... am mai auzit... ce pot sa zic? o sa incerc :D mersi de sfaturi :)
0

#89 User is offline   Anca_stelista4ever Icon

  • JuventusGirl
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 463
  • Joined: 29-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Moinesti, jd. Bacau
  • Interests:fotbal, muzica, limbi straine, net etc.
  • Idolul Meu:Nu stiu exact

Posted 30 June 2008 - 12:04 PM

la mine in oras sunt foarte multe fete pe care le vad fumand pe la colturi...nu e si cazul meu..nu-mi distrug sanatatea de pe acum.....nici nu cred ca ma voi apuca vreodata de fumat...
0

#90 User is offline   Darby Icon

  • dissolved girl
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 370
  • Joined: 25-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Posted 30 June 2008 - 03:36 PM

Niciodata sa nu spui niciodata. :lol:
Sunt multe fete si multi baieti (tot mai tineri) care fumeaza. Problema lor. Doar atat: sa stea cat mai departe de mine !
Altfel, n-ar trebui sa deranjeze. Si cred ca s-au epuizat parerile pe acest topic. :)
0

  • (6 Pages)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users