FamousWhy.ro Forum: Fete Cu Tigara In Mana - FamousWhy.ro Forum

Jump to content

  • (6 Pages)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Fete Cu Tigara In Mana

#31 User is offline   Angel Icon

  • Addictive Blue
  • Icon
  • Group: Admini
  • Posts: 1,090
  • Joined: 02-September 07
  • Gender:Female
  • Location:wherever waltz is played
  • Idolul Meu:Matthew Bellamy

Posted 11 September 2007 - 04:35 PM

Fără insulte. :)
Nu ştiu cine ar fi în măsură să vorbească de cultură , în situaţia de faţă. A fuma , e un lucru oribil la femei, pe când eu cred că femeile ar trebui să fie delicate, feminine.
0

#32 User is offline   s_s_s Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Avansaţi
  • Posts: 136
  • Joined: 04-September 07
  • Gender:Female
  • Location:maramures,cluj
  • Idolul Meu:eu

Posted 11 September 2007 - 04:43 PM

View PostAngel, on Sep 11 2007, 02:35 PM, said:

Fără insulte. :) Nu ştiu cine ar fi în măsură să vorbească de cultură , în situaţia de faţă. A fuma , e un lucru oribil la femei, pe când eu cred că femeile ar trebui să fie delicate, feminine.
nu eu am inceput cu insultele :)Este doar parerea unora ... spune-o si tu mai frumos ... "dupa parerea mea ....." nu generaliza ... ia explica-mi tu cu ce isi pierde din delicatete si feminitate o femeie care fumeaza??si apropo .. nu vorbeam despre cultura ci despre civilizatie ...
0

#33 User is offline   Angel Icon

  • Addictive Blue
  • Icon
  • Group: Admini
  • Posts: 1,090
  • Joined: 02-September 07
  • Gender:Female
  • Location:wherever waltz is played
  • Idolul Meu:Matthew Bellamy

Posted 11 September 2007 - 04:46 PM

Când trage din ţigară şi când scoate fumul ăla oribil pe gură , când pufăie. Ew :puke: . Şi oricum ,nu numai că arată urât , dar e şi nociv.
0

#34 User is offline   s_s_s Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Avansaţi
  • Posts: 136
  • Joined: 04-September 07
  • Gender:Female
  • Location:maramures,cluj
  • Idolul Meu:eu

Posted 11 September 2007 - 04:54 PM

View PostAngel, on Sep 11 2007, 02:46 PM, said:

Când trage din ţigară şi când scoate fumul ăla oribil pe gură , când pufăie. Ew :puke: . Şi oricum ,nu numai că arată urât , dar e şi nociv.

oribil dupa parerea ta ... nu mai generaliza ... mie imi place fumul ala oribil ...?cine pufaie??? cum???
draga ..daca tie nu iti place sa vezi o femeie fumand ... in primul rand nu te uita , atata timp cat nu te priveste pe tine ... in al doilea rand ... nu generaliza anulite chestii care nu sunt chiar asa cum spui ...nu e cu nimic mai delicata o femeie care nu fumeaza decat una care fumeaza....delicatetea depinde strict de firea fiecareia si de aspect
0

#35 User is offline   Angel Icon

  • Addictive Blue
  • Icon
  • Group: Admini
  • Posts: 1,090
  • Joined: 02-September 07
  • Gender:Female
  • Location:wherever waltz is played
  • Idolul Meu:Matthew Bellamy

Posted 11 September 2007 - 05:07 PM

De firea şi de obiceiurile sale , corect. :girl_wink:
Şi nu te mai aprinde aşa :) ....
0

#36 User is offline   s_s_s Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Avansaţi
  • Posts: 136
  • Joined: 04-September 07
  • Gender:Female
  • Location:maramures,cluj
  • Idolul Meu:eu

Posted 11 September 2007 - 05:09 PM

nu m-am aprins ... pur si simplu m-am saturat sa vad ce ... mai scriu unii
ps. delicatetea nu prea are legatura cu obiceiurile ... delicatetea o ai din nastere ... depinde de stil , de aspect .. de caracter ... in fine
0

#37 User is offline   Angel Icon

  • Addictive Blue
  • Icon
  • Group: Admini
  • Posts: 1,090
  • Joined: 02-September 07
  • Gender:Female
  • Location:wherever waltz is played
  • Idolul Meu:Matthew Bellamy

Posted 11 September 2007 - 05:15 PM

Depinde de comportament. Şi o femeie "plină" poate să fie delicată în felul ei.
0

#38 User is offline   Jewels Icon

  • mighty and strong... păi, cum altfel ?!?
  • Icon
  • Group: Admini
  • Posts: 1,095
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Female
  • Location:in inima Cuiva...
  • Interests:muzica, filme, calatorii, lectura, prieteni, navigatul'
  • Idolul Meu:God... He is the Music in me!

Posted 11 September 2007 - 05:23 PM

Mama mea fumeaza de pe la varsta de 30 de ani, cred. Mainile îi sunt ingalbenite, respiratia îi e urat mirositoare, e dependenta , cheltuie bani in prostie si sanatatea este afectata. Iar daca stau sa ma gandesc, mai gasesc .

Daca tu sau oricare alta fata/femeie crede ca nu va ajunge asa intr-o zi, din cauza tigarii, dream on. Iar daca vrei sa nu ajungi asa, lasa-te.

Da, este urat sa vezi o fata fumand, ESTE ! Daca se poate sa nu iti pese si sa mergi mai departe, asta e alegerea ta. Si daca nu te intereseaza ce cred altii despre fetele care fumeaza foarte bine :coolspeak: , ramai asa in continuare :)

Dar realitatea este asta si cred ca baietii sunt cei mai in masura sa spuna asta.
0

#39 User is offline   Dani Quinn Icon

  • breteluţă
  • Icon
  • Group: Gardieni
  • Posts: 988
  • Joined: 03-September 07
  • Gender:Female
  • Location:spitalu' 9 :D
  • Interests:multe :P
  • Idolul Meu:I. L. Caragiale

Posted 11 September 2007 - 05:28 PM

View PostJewels, on Sep 11 2007, 06:23 PM, said:

Mama mea fumeaza de pe la varsta de 30 de ani, cred. Mainile îi sunt ingalbenite, respiratia îi e urat mirositoare, e dependenta , cheltuie bani in prostie si sanatatea este afectata. Iar daca stau sa ma gandesc, mai gasesc .

Daca tu sau oricare alta fata/femeie crede ca nu va ajunge asa intr-o zi, din cauza tigarii, dream on. Iar daca vrei sa nu ajungi asa, lasa-te.

Da, este urat sa vezi o fata fumand, ESTE ! Daca se poate sa nu iti pese si sa mergi mai departe, asta e alegerea ta. Si daca nu te intereseaza ce cred altii despre fetele care fumeaza foarte bine :coolspeak: , ramai asa in continuare :)

Dar realitatea este asta si cred ca baietii sunt cei mai in masura sa spuna asta.

pai si la un barbat, tot astea se intampla.. eu una sunt impotriva fumatului, indiferent daca e femeie sau barbat ala de inhaleaza nicotina si restul chestiilor nocive din tigara
0

#40 User is offline   Jewels Icon

  • mighty and strong... păi, cum altfel ?!?
  • Icon
  • Group: Admini
  • Posts: 1,095
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Female
  • Location:in inima Cuiva...
  • Interests:muzica, filme, calatorii, lectura, prieteni, navigatul'
  • Idolul Meu:God... He is the Music in me!

Posted 11 September 2007 - 05:39 PM

DA asa este. Dar toate acestea taie oarecum din feminitatea femeii, sau poate taia. Depinde de multe lucruri, intradevar.
0

#41 User is offline   s_s_s Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Avansaţi
  • Posts: 136
  • Joined: 04-September 07
  • Gender:Female
  • Location:maramures,cluj
  • Idolul Meu:eu

Posted 11 September 2007 - 06:15 PM

View PostAngel, on Sep 11 2007, 03:15 PM, said:

Depinde de comportament. Şi o femeie "plină" poate să fie delicată în felul ei.
plinuta poate ... dar una care depaseste 80-90 de kg ... delicatete 0 ... in fine

View PostJewels, on Sep 11 2007, 03:23 PM, said:

Mama mea fumeaza de pe la varsta de 30 de ani, cred. Mainile îi sunt ingalbenite, respiratia îi e urat mirositoare, e dependenta , cheltuie bani in prostie si sanatatea este afectata. Iar daca stau sa ma gandesc, mai gasesc . Daca tu sau oricare alta fata/femeie crede ca nu va ajunge asa intr-o zi, din cauza tigarii, dream on. Iar daca vrei sa nu ajungi asa, lasa-te. Da, este urat sa vezi o fata fumand, ESTE ! Daca se poate sa nu iti pese si sa mergi mai departe, asta e alegerea ta. Si daca nu te intereseaza ce cred altii despre fetele care fumeaza foarte bine :coolspeak: , ramai asa in continuare :)Dar realitatea este asta si cred ca baietii sunt cei mai in masura sa spuna asta.
proprietara casei in care stau eu in cluj , fumeaza de la 21 de ani ...acuma are peste 80 .... nu e cu nimic diferita de alte babute de varsta ei ... nu are degete galbene ... nu ii miroase respiratia ... arata exact ca orice nefumatoare de varsta ei ...
0

#42 User is offline   constantine Icon

  • Boboc
  • Pip
  • Group: Membri
  • Posts: 71
  • Joined: 04-September 07

Posted 11 September 2007 - 06:30 PM

Uf.. vorbim despre fumat .. cred ca ar trebui un topic pentru toleranta .. stie cineva ce inseamna asta si despre democratie si libertatea personalitatii ...nu avem nici un drept moral sa judecam o actiunea a unei persoane care nu ne afecteaza pe noi! Scurt si la obiect , fiecare face ce vrea cu viata/sanatatea lui !
0

#43 User is offline   s_s_s Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Avansaţi
  • Posts: 136
  • Joined: 04-September 07
  • Gender:Female
  • Location:maramures,cluj
  • Idolul Meu:eu

Posted 11 September 2007 - 06:31 PM

si iarasi revin la acelasi lucru ... tie nu iti place sa vezi o fata fumand ...mie imi place, imi placea si cand eram nefumatoare ... pe unii chiar ii incanta sa priveasca o fata fumand ... repet .. nu toata lumea considera ca este urat sa vezi o fata fumand ....
si inca o chestie nu o inteleg ... de ce le pasa unora ca eu(sau altcineva) fumez,atat timp cat nu ii afecteaza.... asta e pura barfa ... fara suparare
0

#44 User is offline   addict Icon

  • Membru Avansat
  • Icon
  • Group: Moderatori
  • Posts: 1,174
  • Joined: 09-September 07
  • Gender:Female

Posted 11 September 2007 - 09:10 PM

De-acord. De ce va pasa? Atata timp cat tot nu ai de gand sa-l ajuti sa se lase, la ce te intereseaza si cu ce te deranjeaza ca vezi o tipa necunoscuta fumand pe strada?

Pe mine ma cam doare-n paispe, e viata ei. Sunt fete carora le sta bine cu tigara. Sunt fete vulgare de fel care arata si mai vulgare cu tigara. Depinde de tipa. Sau fete normale care pur si simplu savureaza o tigara, ca orice viciu, ca orice barbat.

Si nu sunt de-acord cu ideea ca femeile ar trebui sa fie mai delicate, sunt barbati delicati pe toate drumurile dar lor nu le zice nimeni nimic.
0

#45 User is offline   Jewels Icon

  • mighty and strong... păi, cum altfel ?!?
  • Icon
  • Group: Admini
  • Posts: 1,095
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Female
  • Location:in inima Cuiva...
  • Interests:muzica, filme, calatorii, lectura, prieteni, navigatul'
  • Idolul Meu:God... He is the Music in me!

Posted 11 September 2007 - 09:40 PM

View Posts_s_s, on Sep 11 2007, 05:15 PM, said:

plinuta poate ... dar una care depaseste 80-90 de kg ... delicatete 0 ... in fine

Te-as contrazice...dar poate pe alt topic :spiteful:


Quote

proprietara casei in care stau eu in cluj , fumeaza de la 21 de ani ...acuma are peste 80 .... nu e cu nimic diferita de alte babute de varsta ei ... nu are degete galbene ... nu ii miroase respiratia ... arata exact ca orice nefumatoare de varsta ei ...


Daca asa vrei tu sa crezi, foarte bine. Crede asta ! :air_kiss:

View Postaddict, on Sep 11 2007, 08:10 PM, said:

De-acord. De ce va pasa? Atata timp cat tot nu ai de gand sa-l ajuti sa se lase, la ce te intereseaza si cu ce te deranjeaza ca vezi o tipa necunoscuta fumand pe strada?

Pe mine ma cam doare-n paispe, e viata ei. Sunt fete carora le sta bine cu tigara. Sunt fete vulgare de fel care arata si mai vulgare cu tigara. Depinde de tipa. Sau fete normale care pur si simplu savureaza o tigara, ca orice viciu, ca orice barbat.

Si nu sunt de-acord cu ideea ca femeile ar trebui sa fie mai delicate, sunt barbati delicati pe toate drumurile dar lor nu le zice nimeni nimic.


1. Stiu ca sunt o ciudata, dar pe mine chiar ma doare. Sloganul ''fumatul dauneaza grav sanatatii'' nu e pus acolo degeaba.

2. Femeilor le sta bine femei si barbatilor le sta bine barbati. <_< Punct. Fiecare isi interpreteaza feminitatea/barbatia dupa principiile sale proprii . Daca eu vad o femeie in pantaloni si una in fusta, am sa zic ca femeii in fusta ii sta mai bine, ca arata mai feminin. Dar asta nu inseamna ca femeia care poarta pantaloni nu e feminina.

Nu o mai luati ca pe atac personal, ca nu era :angry:
0

#46 User is offline   Dani Quinn Icon

  • breteluţă
  • Icon
  • Group: Gardieni
  • Posts: 988
  • Joined: 03-September 07
  • Gender:Female
  • Location:spitalu' 9 :D
  • Interests:multe :P
  • Idolul Meu:I. L. Caragiale

Posted 11 September 2007 - 09:49 PM

a propos de faza cu fumatul dauneaza..
stiti foarte bine ca pe pachetele de tigari exista tot felul de mesaje, gen: fumatul cauzeaza cancer, sau fumatul e riscant pentru sarcina, sau ca dauneaza grav calitatii spermei sau provoaca impotenta.
se duce un tip mereu la acelasi magazin sa-si cumpere tigari, si de fiecare data vedea scris pe pachet: "fumatul cauzeaza cancer"...
intr-o zi, insa, se uita pe pachet si vede scris: "fumatul provoaca impotenta"..se intoarce la vanzator si-i zice: "din alea cu cancer nu ai, ca astea nu-mi plac" :lol:
0

#47 User is offline   1.Q.u Icon

  • Boboc
  • Pip
  • Group: Membri
  • Posts: 43
  • Joined: 03-September 07
  • Gender:Male
  • Location:Craiova

Posted 11 September 2007 - 10:47 PM

nu prea ii sta bine unei fete cu tigarea in gura...dar...asta e...trebuie sa ne obisnuim...in ziua de azi sunt din ce in ce mai multe fete care sa apuca de fumat..;)...deci...
0

#48 User is offline   addict Icon

  • Membru Avansat
  • Icon
  • Group: Moderatori
  • Posts: 1,174
  • Joined: 09-September 07
  • Gender:Female

Posted 12 September 2007 - 12:47 AM

Doar mie imi pare tot topicul asta cu tenta usoara de misoginism? Doar prin simplul fapt ca vi se pare mai naspa o fata fumand decat un baiat poate duce la mai mult... E exact aceeasi idee ca la faza cu fetele cu multi parteneri sunt curve, baietii cu multe partenere sunt macho...
0

#49 User is offline   Angel Icon

  • Addictive Blue
  • Icon
  • Group: Admini
  • Posts: 1,090
  • Joined: 02-September 07
  • Gender:Female
  • Location:wherever waltz is played
  • Idolul Meu:Matthew Bellamy

Posted 12 September 2007 - 12:51 AM

Why why why , you people? :cray:
Ce nu vreţi să înţelegeţi? .....
Noi de fapt , apărăm femeile , de ce săriţi repede ca împinse de un val de rebeliune?.... Noi dorim ca femeile să fie delicate , nu să pufăie din ţigară ca orice "macho" (ca să o citez pe Addict) .
0

#50 User is offline   Profu' Icon

  • Dumnezeu
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 669
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Posted 12 September 2007 - 12:53 AM

View Postaddict, on Sep 12 2007, 01:47 AM, said:

Doar mie imi pare tot topicul asta cu tenta usoara de misoginism? Doar prin simplul fapt ca vi se pare mai naspa o fata fumand decat un baiat poate duce la mai mult... E exact aceeasi idee ca la faza cu fetele cu multi parteneri sunt curve, baietii cu multe partenere sunt macho...

nu e misoginism, problema e ca femeile se pretind a fi mai delicate si mai deosebite

asa cum chipurile e naspa sa vezi o fata injurand, scuipand, urland, band, la fel de naspa e si s-o vezi fumand.

daca prin natura firii barbatii, ca orice alte animale de sex masculin sunt mai badarani si mai din topor, femeia ar trebui sa-si pastreze delicatetea, feminitatea, etc...

si unele n-o fac !

cat despre :

Quote

Uf.. vorbim despre fumat .. cred ca ar trebui un topic pentru toleranta .. stie cineva ce inseamna asta si despre democratie si libertatea personalitatii ...nu avem nici un drept moral sa judecam o actiunea a unei persoane care nu ne afecteaza pe noi! Scurt si la obiect , fiecare face ce vrea cu viata/sanatatea lui !


nu stiu cum sa-ti spun amice, dar fumatul ne afecteaza pe toti, mai ales pe noi nefumatorii. daca nu ne-ar afecta ar fi problema lor, dar asa...
si hai sa continuu demonstratia si mai departe ca sa vezi cat de neagra e situatia...

eu ca si fost fumator care m-am lasat, deci m-am lasat singur ca sa nu mai continuu in a-mi face rau, si acum accept sa-mi faca altcineva ?!...pai, cat de nebun sa fiu ?...

repet, asta strict legat de partea aia cum ca nu ne afecteaza pe noi

mai on topic e prima parte a postului
0

#51 User is offline   sorridere Icon

  • Boboc
  • Pip
  • Group: Membri
  • Posts: 40
  • Joined: 11-September 07
  • Idolul Meu:I don't have

Posted 12 September 2007 - 07:59 AM

View Posts_s_s, on Sep 11 2007, 03:09 PM, said:

nu m-am aprins ... pur si simplu m-am saturat sa vad ce ... mai scriu unii
ps. delicatetea nu prea are legatura cu obiceiurile ... delicatetea o ai din nastere ... depinde de stil , de aspect .. de caracter ... in fine



S-s-s aici doar se scrie despre o stare de fapt. Nu te pedepseste nimeni, insa tu pedepsesti fumand pe strada pe cei din jur.
Referitor la delicatete - fumatul pe strada ca si injuratul este o imagine nu tocmai placuta. Vezi o fata cu tigara in mana, injurand si scuioand in cand in cand, eventual! E grotesca imaginea, nu?

View Postconstantine, on Sep 11 2007, 04:30 PM, said:

Uf.. vorbim despre fumat .. cred ca ar trebui un topic pentru toleranta .. stie cineva ce inseamna asta si despre democratie si libertatea personalitatii ...nu avem nici un drept moral sa judecam o actiunea a unei persoane care nu ne afecteaza pe noi! Scurt si la obiect , fiecare face ce vrea cu viata/sanatatea lui !


Unde nu exista toleranta?
Puteti fuma in casuta ta nestigherit.
In toata Europa legile spun: in locurile publice NU ai voie!

View Posts_s_s, on Sep 11 2007, 04:31 PM, said:

si iarasi revin la acelasi lucru ... tie nu iti place sa vezi o fata fumand ...mie imi place, imi placea si cand eram nefumatoare ... pe unii chiar ii incanta sa priveasca o fata fumand ... repet .. nu toata lumea considera ca este urat sa vezi o fata fumand ....
si inca o chestie nu o inteleg ... de ce le pasa unora ca eu(sau altcineva) fumez,atat timp cat nu ii afecteaza.... asta e pura barfa ... fara suparare


Da, nu toata lumea considera "ceva urat" - tocmai de aceea ne aflam aici, sa ne spunem parerile.
Pentru tine e sexi o fata/femeie ce fumeaza pe strada, pentru mine este o imagine tare urata.
Eu as propune sa se aplice amenzi (indiferent carui sex apartine fumatorul)
0

#52 User is offline   s_s_s Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Avansaţi
  • Posts: 136
  • Joined: 04-September 07
  • Gender:Female
  • Location:maramures,cluj
  • Idolul Meu:eu

Posted 12 September 2007 - 10:04 AM

cu ce te deranjeaza pe tine o persoana care fumeaza pe strada??? nu-mi zice ca inhalezi fumul ... nu pot sa te cred ... nici mie nu-mi plac multe chestii care le vad pe strada ...de ex. cuplurile care se saruta , pleoscaie ... dar daca ei se simt bine ...data viitoare cand il vad intorc capul ...si ce-mi pasa mie ??iar ma faceti sa repet ... ce va pasa voua de necunoscuta cu tigara in mana???

View PostProfu, on Sep 11 2007, 10:53 PM, said:

nu e misoginism, problema e ca femeile se pretind a fi mai delicate si mai deosebiteasa cum chipurile e naspa sa vezi o fata injurand, scuipand, urland, band, la fel de naspa e si s-o vezi fumand.daca prin natura firii barbatii, ca orice alte animale de sex masculin sunt mai badarani si mai din topor, femeia ar trebui sa-si pastreze delicatetea, feminitatea, etc...si unele n-o fac !cat despre :nu stiu cum sa-ti spun amice, dar fumatul ne afecteaza pe toti, mai ales pe noi nefumatorii. daca nu ne-ar afecta ar fi problema lor, dar asa...si hai sa continuu demonstratia si mai departe ca sa vezi cat de neagra e situatia...eu ca si fost fumator care m-am lasat, deci m-am lasat singur ca sa nu mai continuu in a-mi face rau, si acum accept sa-mi faca altcineva ?!...pai, cat de nebun sa fiu ?...repet, asta strict legat de partea aia cum ca nu ne afecteaza pe noimai on topic e prima parte a postului
sotiei tale sa-i interzici sa fumeze ... restul nu sunt problema ta ;)
0

#53 User is offline   Mihaita Icon

  • Boboc
  • Pip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 86
  • Joined: 12-September 07

Posted 12 September 2007 - 10:05 AM

sssâssâila, ai dreptate.
unul din socurile culturale ale multor persoane din tarile de Est este exact asta : modul de a se comporta pe strada al celor pe care generic îi numim "vesticii"
0

#54 User is offline   sorridere Icon

  • Boboc
  • Pip
  • Group: Membri
  • Posts: 40
  • Joined: 11-September 07
  • Idolul Meu:I don't have

Posted 12 September 2007 - 10:09 AM

Ma deranjeaza in masura in care sunt obligat sa inhalez fumul.In rest, fiecare face ce doreste.Insa nociv este sa fumezi nu sa-ti saruti pe strada iubita, nu?Interesanta scara a valorilor au unii oameni.Tutunul este nociv sanatatii, insa sarutul NU.

View PostMihaita, on Sep 12 2007, 08:05 AM, said:

sssâssâila, ai dreptate.unul din socurile culturale ale multor persoane din tarile de Est este exact asta : modul de a se comporta pe strada al celor pe care generic îi numim "vesticii"


Soc cultural???ce legatura are cultura cu fumatul???? :read:
0

#55 User is offline   s_s_s Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Avansaţi
  • Posts: 136
  • Joined: 04-September 07
  • Gender:Female
  • Location:maramures,cluj
  • Idolul Meu:eu

Posted 12 September 2007 - 10:13 AM

View Postsorridere, on Sep 12 2007, 08:07 AM, said:

Ma deranjeaza in masura in care sunt obligat sa inhalez fumul.In rest, fiecare face ce doreste.Insa nociv este sa fumezi nu sa-ti saruti pe strada iubita, nu?Interesanta scara a valorilor au unii oameni.Tutunul este nociv sanatatii, insa sarutul NU.
hai ca esti amuzant ...chiar foarte amuzant ... :rofl: ...adica trec eu cu tigara pe langa tine ...si tu inhalezi cine stie cat fum ...atunci ce sa spunem despre masini , autobuse, praf... ar trebui interzise toate masinile ...si cu praful ne descurcam cumva ...hai fii serios ... nu inhalezi nimic daca fumez eu pe strada...

nu e nociv sa-ti saruti iubita pe strada ... e inestetic ... e scarbos ... :)
0

#56 User is offline   Mihaita Icon

  • Boboc
  • Pip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 86
  • Joined: 12-September 07

Posted 12 September 2007 - 10:14 AM

Pai da, soc cultural...
în anumite "culturi", unele chestii se fac, sau se considera semne de buna-cuviinta.
În altele, nu :pardon:
Spre un exemplu, când se opreste un autobuz plin cu turisti din Bacau în Piata publica din Milano, oamenii încep sa se uite unii la altii, iar apoi alearga în magazine sa-si ia blugi si Kent.
Si daca vad femei cu tigarea'n mâna, îsi dau coate si-si spun "ete ba si la astia, ce muieri najpa au"
0

#57 User is offline   sorridere Icon

  • Boboc
  • Pip
  • Group: Membri
  • Posts: 40
  • Joined: 11-September 07
  • Idolul Meu:I don't have

Posted 12 September 2007 - 10:17 AM

View Posts_s_s, on Sep 12 2007, 08:13 AM, said:

hai ca esti amuzant ...chiar foarte amuzant ... :rofl: ...adica trec eu cu tigara pe langa tine ...si tu inhalezi cine stie cat fum ...atunci ce sa spunem despre masini , autobuse, praf... ar trebui interzise toate masinile ...si cu praful ne descurcam cumva ...hai fii serios ... nu inhalezi nimic daca fumez eu pe strada ... nu e nociv sa-ti saruti iubita pe strada ... e inestetic ... e scarbos ... :)





Daca tu preferi sa tii in gura un bat daunator plamanilor si nu numai, este problema ta.
Eu doar mi-am spus politicos opinia.
A face polemica pe ceea ce tie iti place si altora nu, ar fi un pic deplasat.

Scarbos este ceea ce ti se intampla dupa ani de fumat, acea expectoratie datorata acumulari in plamani a ...
dar ce vorbesc eu aici???
Fiecare cum isi asterne, asa doarme.

Good luck, my dear!
Eu nu-ti stau in cale fericirii.
0

#58 User is offline   s_s_s Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Avansaţi
  • Posts: 136
  • Joined: 04-September 07
  • Gender:Female
  • Location:maramures,cluj
  • Idolul Meu:eu

Posted 12 September 2007 - 10:21 AM

View Postsorridere, on Sep 12 2007, 08:17 AM, said:

Daca tu preferi sa tii in gura un bat daunator plamanilor si nu numai, este problema ta.
Eu doar mi-am spus politicos opinia.
A face polemica pe ceea ce tie iti place si altora nu, ar fi un pic deplasat.

Scarbos este ceea ce ti se intampla dupa ani de fumat, acea expectoratie datorata acumulari in plamani a ...
dar ce vorbesc eu aici???
Fiecare cum isi asterne, asa doarme.

Good luck, my dear!
Eu nu-ti stau in cale fericirii.

in sfarsit ai inteles ... fiecare cu defectele lui ... cu toata lumea e perfecta .. unii mai fumeaza , consuma bauturi alcoolice din cand in cand , mai au nevoie si de sex intr-o relatie .. nu sunt perfecta , dar e doar problema mea ...
succes si tie ..
0

#59 User is offline   sorridere Icon

  • Boboc
  • Pip
  • Group: Membri
  • Posts: 40
  • Joined: 11-September 07
  • Idolul Meu:I don't have

Posted 12 September 2007 - 10:22 AM

View PostMihaita, on Sep 12 2007, 08:14 AM, said:

Pai da, soc cultural...
în anumite "culturi", unele chestii se fac, sau se considera semne de buna-cuviinta.
În altele, nu :pardon:
Spre un exemplu, când se opreste un autobuz plin cu turisti din Bacau în Piata publica din Milano, oamenii încep sa se uite unii la altii, iar apoi alearga în magazine sa-si ia blugi si Kent.
Si daca vad femei cu tigarea'n mâna, îsi dau coate si-si spun "ete ba si la astia, ce muieri najpa au"



Exemplul nu imi pare concludent, dar daca pentru tine acest lucru reprezinta "soc cultural", probabil ai fost socat mult si bine!
Daca privesti la nemtii dorgati de prin metrouri sau pietele de unde-i aduna cu mare tam-tam polizia, nu ai mai vorbi despre romani cu un astfel de zel, ai fi mai temperat.

Priveste si la italienii ce se strang in "gasti" si freaca asiduu "podoaba" in locurile publice si exemple de acest fel, sunt nenumarate pentru fiecare natie, in parte.
Dar, omul, este predispusa sa vada neghina din obarsia lui...
0

#60 User is offline   Mihaita Icon

  • Boboc
  • Pip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 86
  • Joined: 12-September 07

Posted 12 September 2007 - 10:34 AM

Eu nu vorbesc de români cu nici un zel, poate ca sentimentul meu se poate denumi altfel, dar în nici un caz "zel".
Acuma exemple din astea gen "Iliescu", cu cât de depravati si rai si degradati sunt occidentalii, si cum nu au fost ei în stare sa-l gaseasca pe asasinul lui Kennedy, am mai auzit.
Vorbeam de soc cultural.
Daca pe tine te socheaza nemtii drogati, sau italienii adunati cu duba de carrabinieri, e un soc. Exact ceea ce spuneam.
O femeie ce fumeaza face parte din aceeasi categorie.
La fel cum pe "ei" îi socheaza sa traverseze românia (sau alta tara mai "haioasa") si sa vada ceea ce vad; pe tine nu te mai socheaza, face parte din cotidianul tau. Pe ei îi socheaza :pardon:
Asa se explica "socul"
http://www.resursade...i-calul-meu.htm
0

  • (6 Pages)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users