FamousWhy.ro Forum: Aventuri La Scoala - FamousWhy.ro Forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Aventuri La Scoala

#1 User is offline   addict Icon

  • Membru Avansat
  • Icon
  • Group: Moderatori
  • Posts: 1,174
  • Joined: 09-September 07
  • Gender:Female

Posted 18 February 2008 - 10:32 PM


Ce fel de prostii ati reusit sa faceti in scoala/liceu? Ati demolat ceva, ati facut un profesor sa planga, ati chiulit de la inspectii? (daca n-ati dat foc la scoala tot degeaba :lol: )
0

#2 User is offline   XEN Icon

  • Boboc
  • Pip
  • Group: Membri
  • Posts: 89
  • Joined: 08-September 07
  • Gender:Male
  • Location:Craiova, Romania
  • Idolul Meu:Napoleon

Posted 20 February 2008 - 06:02 AM

LOL
:)))))))))))

Ce inseamna inspectie ?

In liceu nu, in liceu am fost un inger. In schimb in generala la Buzesti am demolat tot ce am prins cu mana :):
- 2 banci arse cu bricheta
- 1 scaun transformat in suport ghiveci de flori
- banca din clasa a 6-a tatuata in proportie de 90%, ne-a pus administratoru sa o curatim cu LAMA.
- clasa a 6-a, furgasit 2 cutii de creta de la clasa vecina, recunosc... la rugamintea unui coleg le-am luat pe amandoua, eu aveam de gand sa le lasam si lor 2 bucati.
- clasa a 7-a am aruncat pe geam in curtea interioara tot ce avea femeia de servici depozitat la WC-ul baietilor(maturi carpe, etc).
- tot in aceasi perioada am gasit cabina femei de servici cu lacatu desfacut... era si pacat sa ramana lacatul acolo :) Jewel !
- am inundat baia baietilor etaj 2 lasand apa la toate robinetele deschise si infundand gaura chiuvetelor cu carpe din cabina femei de servici (they never catched us).
- am desenat pe masina administratorului cu marker permanent(care era parcata la vechiile porti dinspre posta mare)...pitch DARK!.
- in clasa a 7-a am furat vreo 6 eprubete, zinc, magneziu din laboratoru de chimie.
- clasa a 7-a nu ne-au echipat clasa cu cos de gunoi si ne-am format obisnuinta sa aruncam toate deseurile pe geam(etaj 2)
- tot in clasa a 7-a, m-am dat dea derdelushu cu un scaun abandonat pe coridor trecand in viteza pe langa clasa noastra(pe scaun!!) :))) spre "fericirea" mea administratoru facea legea cu colegi in clasa, erau aliniati ca la armata :))... mi-am luat vreo 2 capace si o urecheala pe cinste.

- eh eh, amintiri... clasa a 6-a nu stiu cum am scapat anu ala cu media 10 la purtare, eram majoritatea timpului in sala de calculatoare de pe Gheorghe Doja, la "CANTAR"(Counter Strike)... aveam probleme serioase cu clanu noi, nu ne ardea de scoala.

Profesor nu am facut sa planga cu toate ca probabil aveau de ce, cu asa elevi model. :) Rubrica la Limba Romana de trecea pe pagina cealalata cu notele de 3 si 4, tezele cu vesnicul 5 (spre surprinderea voastra nota 5 se obtine cel mai greu). 3-uri la matematica sa ajunga pentru toti, chiuluri gramada la biologie(ora de basket)

Iar la scoala nu am reusit sa dau foc cu toate ca as fi vrut... inca nu e tarziu sa imi fac cariera ca piroman dar scoala e prea distractiva sa recurg la asa ceva :D.

PS: What the fuck !?
0

#3 User is offline   Madalina Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 230
  • Joined: 04-September 07
  • Gender:Female
  • Location:craiova

Posted 20 March 2008 - 11:08 AM


Am motivat absente cand un profesor a iesit din clasa si a facut greseala sa lase catologul pe catedra.
0

#4 User is offline   Dani Quinn Icon

  • breteluţă
  • Icon
  • Group: Gardieni
  • Posts: 988
  • Joined: 03-September 07
  • Gender:Female
  • Location:spitalu' 9 :D
  • Interests:multe :P
  • Idolul Meu:I. L. Caragiale

Posted 20 March 2008 - 01:38 PM

Eu am fost mai..cuminte :D sa zic.. ca sefa de clasa, trebuia cica sa dau un exemplu celorlalti. In schimb, am avut niste colegi plecati cu pluta, care au facut niste tampenii :D doi dintre ei s-au ales intr-un semestru cu 4 la purtare :D Cativa dintre ei au reusit s-o faca pe profa de religie sa ajunga bocind in cancelarie, mama, ce scandal a fost atunci. O saptamana de zile ne-am desfasurat orele cu unul dintre directori in inspectie :D
0

#5 User is offline   Thrill Icon

  • Placida
  • Icon
  • View blog
  • View gallery
  • Group: Editor
  • Posts: 1,321
  • Joined: 07-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Departe, departe

Posted 31 March 2008 - 09:34 AM

am mers pilite la ora de latină şi am dansat pe masă (eu cu nişte colege)

când îmi mai amintesc, vă mai zic :D
0

#6 User is offline   sEtH Icon

  • Administrator
  • Icon
  • Group: Admini
  • Posts: 632
  • Joined: 03-September 07
  • Gender:Male
  • Location:Craiova, Romania
  • Interests:Games-urile!!! :D
  • Idolul Meu:Will Smith

Posted 31 March 2008 - 05:48 PM

Aventuri la scoala? Va spun eu cea mai mare aventura la scoala (de care nu sunt mandru deloc):
Eram clasa a 6-a cand s-a intamplat si inca ma "vaneaza". Era un depozit in curtea scolii in care erau microscoape si alte chestii. Eu cu inca 3 prieteni am luat manusi chirurgicale, surubelnita si patent si la ora de sport 2 s-au pus de "sase" si eu cu inca unu am distrus lacatul pus la usa depozitului si am intrat. Am luat cateva microscoape si alte chestii dupa care am "scapat" de manusi si celelalte dovezi incriminatorii. Am fost prinsi de politie pana la urma, nu ne-au facut nimic pentru ca aveam doar 12 ani, am scapat doar cu un 4 la purtare pe trimestrul respectiv, si cu batjocura unei intregi scoli.

Am mai multe dar asta a fost cea mai rusinoasa.
0

#7 User is offline   Duplicité Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 294
  • Joined: 27-August 08
  • Gender:Female
  • Location:la mama dracu`
  • Idolul Meu:N-am

Posted 29 August 2008 - 10:36 PM

nu am facut cine stie ce prostii pe la scoala. nu am demolat nimic important. am rupt vreo 2 scaune si 1 banca. doar atat. oricum la noi in liceu e problema cu scaunele si bancile ca jumatate sunt rupte si pauza de pauza umblam din clasa in clasa sa cerem scaune si banci
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users