FamousWhy.ro Forum: Absentele - FamousWhy.ro Forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Absentele

#1 User is offline   addict Icon

  • Membru Avansat
  • Icon
  • Group: Moderatori
  • Posts: 1,174
  • Joined: 09-September 07
  • Gender:Female

Posted 18 February 2008 - 10:30 PM


Prea putini sunt cei care n-au absentat de la scoala. Cate absente aveati de obicei si cum v-ati descurcat cu ele? In ce stadiu sunteti acum la absente (daca mai sunteti in invatamant)?
0

#2 User is offline   pinturicchio Icon

  • Gobbo
  • Icon
  • Group: Moderatori
  • Posts: 1,132
  • Joined: 23-January 08
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti
  • Interests:Sport, Internet
  • Idolul Meu:Luciano Moggi

Posted 18 February 2008 - 10:37 PM

Pana in clasa a 10-a nu prea am chiulit :D dupa aia am inceput sa pricep fiecare profesor in parte si deja in clasa a 12-a mai veneam doar la materiile de bac.. aveam profesori care ne motivau absentele si la altematerii, aduceam scutiri de mana sau de la medicul de famile..
Odata mi-a facut rost o asistenta, prietena de famile, de niste scutiri de la spital...dar nici macar nu m-am uitat ca erau de la medicul chirurg si eu am pus la diagnostic ceva de raceala :lol: :lol:
0

#3 User is offline   XEN Icon

  • Boboc
  • Pip
  • Group: Membri
  • Posts: 89
  • Joined: 08-September 07
  • Gender:Male
  • Location:Craiova, Romania
  • Idolul Meu:Napoleon

Posted 20 February 2008 - 04:39 AM

63 primul semestru :). De multe ori sunt prezent doar fizic.

Interesant e cand apare profesorul fara catalog, si esti primu la use...tzup "nu sunt eu aici, e o iluzie" :))

Multi profesori nu pun absente, timp in care eu sunt la informatica :) (un fel de... intensiv-informatica). Cel mai interesant e cand ne strangem toti de la mai multe clase, jucam CS si eu incerc sa joc cat mai slab sa nu se plictiseasca colegii de la atata bataie =)))))).
0

#4 User is offline   addict Icon

  • Membru Avansat
  • Icon
  • Group: Moderatori
  • Posts: 1,174
  • Joined: 09-September 07
  • Gender:Female

Posted 20 February 2008 - 10:12 PM

:))) Eu am avut vreo 54, motivate cam toate cu scutiri de la doctorul scolii care da scutiri pe banda rulanta. Si dirigul e dragut, ni le accepta, altii nu vor.

As vrea eu sa nu se puna absente, se pune cam la tot, acum sper doar sa ne lase sa stam acasa sa invatam pt bac. Ca noi tot nu mai venim, dar sa nu fie prea multe :D
0

#5 User is offline   sEtH Icon

  • Administrator
  • Icon
  • Group: Admini
  • Posts: 632
  • Joined: 03-September 07
  • Gender:Male
  • Location:Craiova, Romania
  • Interests:Games-urile!!! :D
  • Idolul Meu:Will Smith

Posted 16 March 2008 - 05:40 PM

Eu in clasa a 9-a, in al 2-lea semestru nu m-am dus vreo 2 luni la scoala deloc :D, am avut probleme cel putin MARI, a dat directoarea telefon acasa si a chemat-o pe mama si m-a batut mama de m-a rupt in cancelarie de fata cu vreo 10 profi, a fost nasol dar am scapat in cele din urma. Faza misto e ca era sa scap fara sa vina mama la scoala, atunci inainte sa reuseasca sa dea directoarea de mama stateam numai langa telefon :D si intr-un timp nu a mai incercat sa dea telefon, asa am fost fraierit ca am lasat "garda" jos.

Dupa, in clasa a 12-a am facut iar vreo 150+ de absente dar am gasit metoda ingenioasa de a falsifica scutiri! Evrika!!! :D
0

#6 User is offline   Dani Quinn Icon

  • breteluţă
  • Icon
  • Group: Gardieni
  • Posts: 988
  • Joined: 03-September 07
  • Gender:Female
  • Location:spitalu' 9 :D
  • Interests:multe :P
  • Idolul Meu:I. L. Caragiale

Posted 16 March 2008 - 05:57 PM

eu am fost o sfanta. Pana intr-a 12a, n-am chiulit de la scoala, aveam maxim 10 absente, si alea motivate :D
Intr-a 12a, in ultima luna nu m-am mai dus deloc..iar la facultate...mai sar cursuri :whistling:
0

#7 User is offline   andrada Icon

  • ...fluturele numara nu luni, ci clipe!...
  • PipPip
  • Group: Membri Avansaţi
  • Posts: 345
  • Joined: 09-September 07
  • Gender:Female
  • Location:in the rain
  • Idolul Meu:Secret!

Posted 19 March 2008 - 08:24 AM

In scoala generala nu chiuleam deloc dar in liceu am cam tras chiulu'. Mama ma ajuta cu scutirile.
Ghinionul profesorilor ca aveam cafeneaua chiar vis-a-vis de liceu. :)
0

#8 User is offline   Madalina Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 230
  • Joined: 04-September 07
  • Gender:Female
  • Location:craiova

Posted 19 March 2008 - 10:31 AM

Am chiulit si eu in liceu, dar niciodata la o singura ora. Lipseam toata ziua ca sa pot face rost de scutiri.
0

#9 User is offline   s_s_s Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Avansaţi
  • Posts: 136
  • Joined: 04-September 07
  • Gender:Female
  • Location:maramures,cluj
  • Idolul Meu:eu

Posted 30 April 2008 - 11:24 AM

in generala nu cred ca am avut mai mult de 10 pe an , nici atatea .. in clasa a 9-a in jur de 60 pe an , clasa a10- a 95 , clasa a 11-a 285 :crazy_girl: si a 12-& vreo 50 :D
0

#10 User is offline   addict Icon

  • Membru Avansat
  • Icon
  • Group: Moderatori
  • Posts: 1,174
  • Joined: 09-September 07
  • Gender:Female

Posted 03 May 2008 - 05:13 PM

285?? Wow :)) Eu am momentan vreo 16 nemotivate (fac rost de scutire, habar n-am cate sunt motivate).
0

#11 User is offline   mirela Icon

  • Boboc
  • Pip
  • Group: Membri
  • Posts: 4
  • Joined: 03-May 08

Posted 03 May 2008 - 09:36 PM

oricum nu prea invata nimeni la scoala, mai ales la liceu. Si atunci pentru ce lipsiti? Va intalniti cu colegii, mai plecati de acasa... Pacat de anii astia care trec pe langa voi
0

#12 User is offline   Adi Barb Icon

  • Administrator
  • Icon
  • View blog
  • View gallery
  • Group: Admini
  • Posts: 2,445
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Craiova

Posted 04 May 2008 - 03:05 PM

Majoritatea lipsesc din cauza profesorilor exigenti care plafonati in slujba pe care o au nu stiu cum sa se impuna/cum sa educe un copil si cum sa ii determine pe cei neinteresati de un anume subiect sa devina interesati... pentru ca in fond si la urma urmei... eu fiind la un profil bilingv engleza in gimnaziu era sa raman corigent la "muzica" si nu numai.
0

#13 User is offline   addict Icon

  • Membru Avansat
  • Icon
  • Group: Moderatori
  • Posts: 1,174
  • Joined: 09-September 07
  • Gender:Female

Posted 04 May 2008 - 04:20 PM

Eu sunt a 12a, ce rost are sa ma duc la muzica, religie, stiinte si mai stiu eu ce daca nu dau la bac? Din pacate nici la toate materiile de bac nu prea merita sa vin ca unii profesori sunt de-a dreptul inutili... La romana pierd timpul pt ca profa nu ne ajuta cu nimic.
0

#14 User is offline   zvartoshu Icon

  • Boboc
  • Pip
  • Group: Membri
  • Posts: 54
  • Joined: 29-March 08
  • Location:bucuresti

Posted 04 May 2008 - 11:45 PM

absentele au doua marcari ,asa am invatat de la scoala
ori lipsesc ca nu stiu nimic si habar nu au
ori lipsesc ca mai important e afara la o tigara sau la o cafea ori sa se linga cu fetele sau fetele sa umble dupa blugii baiatului ..

rezultatele medii la nivelul romaiei arata ca 2006 a fost si detine locul 1 dupa 2000 ca anul PUTUTOSILOR , peste 2600000 de absesnte
ori in 1998 sa inregistrat maximul 2700000 de absente la nivel national .
ROMANIA - tara tigarilor la scoala , a batutului elevilor , al batultului profesorilor , tara injuratului de la directoare la femeia de serviciu , scoala mai este si locul unde au avut loc acte cu sex oral sau anal sau normal la toaleta , scoala a fost si va ramane locul unde copii se dau la profesoare sa le cucereasca , sau fatalitati sa pipaie si sa se bata cu profesoarele pna duc la capat ce vor .

AM fost pe bancile scolii ca pasnic , ce treceau prin fata , sincer te durea capul

absenta cea mai tare care la exmatriculat pe unu din bucuresti a fost acum 4 ani in liceu de constructii , cand un elev dupa ora cand se insera , sa prgatit bine cum planuise , si sa bagat in veceu la fete , fata venind sa isi faca nevoile , a cazut pe veceul intunecat . a urmat clipe de cosmar , dupa care cand a iesit afara , a urmat sa jucam fotbal cu el , nu mai tineam cont de politie , dupa care a venit si salvarea so ia pe aia ,. unu din oameni ia mai dat una , dupa care a venit unu de la paza , ia mai dat si ala un dos de palma , a venit politia si la bata in shuturi in masina ! oricum ala e in mititica acum pentru ce a facut si aia are un copil cu mama spalaturilor care i le a facut doctorii !

LUCURI nasoale, lumea ce nu o stiu decat cei ce sunt linistiti si nu au prieteni .

faza cu sabia in scoalaa ajuns unde nu trebiue sa fie arma cea de succes , aratand , se pot intampla multe .. nu mai zic ca va puteti da seama .
0

#15 User is offline   addict Icon

  • Membru Avansat
  • Icon
  • Group: Moderatori
  • Posts: 1,174
  • Joined: 09-September 07
  • Gender:Female

Posted 05 May 2008 - 12:51 AM

La americani vin elevii cu arme si impusca profesori si colegi, cazuri de gen sunt nspe. Ne mai mira ceva? Dar nu uitati si ca Romania are olimpici valorosi de nivel international, oricat de lenesi ar fi altii.
0

#16 User is offline   flaky Icon

  • AlinéDoux
  • PipPip
  • Group: Membri Avansaţi
  • Posts: 329
  • Joined: 31-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Italy
  • Idolul Meu:Eu...

Posted 02 June 2008 - 05:00 PM

So....pana nu demult am avut vreo 30 nemotivate( Plecam si nu ii aduceam adeverinta de invoire dirigintei, nu ma trezeam la prima ora, chiul de le unele ore cu toatat clasa, chiul de la orele plictisitoare de sport etc... :grin:) ...noroc ca am luat de la medic scutire medicala si mi le-a motivat diriginta.....Acum e mai rau ca la liceul meu la 10 absente se scade un punct la purtare:((....dar totul e bine cand se termina cu bine..dar mai sunt inca doua saptamani de scoala.... mai e timp de facut absente;)).....dar bineinteles motivate :whistling:
0

#17 User is offline   Anca_stelista4ever Icon

  • JuventusGirl
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 463
  • Joined: 29-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Moinesti, jd. Bacau
  • Interests:fotbal, muzica, limbi straine, net etc.
  • Idolul Meu:Nu stiu exact

Posted 30 June 2008 - 01:04 PM

am avut 8 absente nemotivate.....3 trebuiau motivate ca am plecat k mi-era rau..si am uitat de adeverinta....pacat ca la mine in clasa nu o sa plecam niciodata toti...intotdeauna raman cel putin 2 in clasa....nasol..:(
0

#18 User is offline   Angel Icon

  • Addictive Blue
  • Icon
  • Group: Admini
  • Posts: 1,090
  • Joined: 02-September 07
  • Gender:Female
  • Location:wherever waltz is played
  • Idolul Meu:Matthew Bellamy

Posted 30 June 2008 - 04:47 PM

Anul ăsta am avut vreo 30 şi ceva de absenţe. Norocu' meu că dirigu' le-a motivat pe toate , cu sau fără adeverinţă :whistling: .
0

#19 User is offline   s_s_s Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Avansaţi
  • Posts: 136
  • Joined: 04-September 07
  • Gender:Female
  • Location:maramures,cluj
  • Idolul Meu:eu

Posted 30 June 2008 - 06:38 PM

View Postzvartoshu, on May 4 2008, 10:45 PM, said:

absentele au doua marcari ,asa am invatat de la scoala
ori lipsesc ca nu stiu nimic si habar nu au
ori lipsesc ca mai important e afara la o tigara sau la o cafea ori sa se linga cu fetele sau fetele sa umble dupa blugii baiatului ..

nu este chiar asa...
eu pana in clasa 11-a lipseam pentru ca nu ma puteam trezi dimineata ...
in clasa a 11-a m-am enervat foarte tare pe diriginta... am fost bolnava ,in urma unei operatii stupide ,chiar nu puteam sa merg la scoala ... (aveam adeverinte) dar diriga mea imi tot sugera ca ar vrea sa discute cu parintii mei ...si daca as da ceva banuti ar trece totul cu vederea... Cand vezi asa ceva cum naiba sa mai prinzi drag de scoala??
Sincer...eu am avut profesori de doi bani majoritatea... erau putini la care iti era drag sa mergi... Dar bineinteles ca elevii sunt vinovatii pentru ca lipsesc dar nimeni nu incearca sa vada adevaratele motive ;)
0

#20 User is offline   Joy Icon

  • Hop si eu!
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 160
  • Joined: 11-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Pe aici pe undeva :)

Posted 01 July 2008 - 05:53 AM

View Posts_s_s, on Jun 30 2008, 07:38 PM, said:

nu este chiar asa...
eu pana in clasa 11-a lipseam pentru ca nu ma puteam trezi dimineata ...
in clasa a 11-a m-am enervat foarte tare pe diriginta... am fost bolnava ,in urma unei operatii stupide ,chiar nu puteam sa merg la scoala ... (aveam adeverinte) dar diriga mea imi tot sugera ca ar vrea sa discute cu parintii mei ...si daca as da ceva banuti ar trece totul cu vederea... Cand vezi asa ceva cum naiba sa mai prinzi drag de scoala??


Ei, fiecare padure isi are uscaciunile ei, ma intreb la facultate inca nu ai dat peste astfel de profesori? (sper sa nu gresesc)
Este pt prima oara cand aud ca un profesor cere bani pt motivarea absentelor facute, CULMEA, dintr-un motiv cat se poate de plauzibil, de catre un elev...dar oare de ce nu ma mai mira? :madgirl:

View Posts_s_s, on Jun 30 2008, 07:38 PM, said:

Sincer...eu am avut profesori de doi bani majoritatea... erau putini la care iti era drag sa mergi... Dar bineinteles ca elevii sunt vinovatii pentru ca lipsesc dar nimeni nu incearca sa vada adevaratele motive ;)

Si eu preferam sa lipsesc uneori la matematica fiindca pur si simplu, proful ma inspaimanta dar la mine fu taman pe dos, am descoperit ulterior ca era un om cu adevarat frumos si am regretat ca am judecat anapoda. Intr-o discutie deschisa cu el, i-am marturisit spaima si intr-un fel sau altul m-a inteles (oricum capaceala pt absente mi-am luat de la diriga <_< ) A contat foarte tare pt mine, ca am purtat o discutie ce implica oarecum o altfel de relatie elev-profesor, bazata in primul rand pe prietenie si respect reciproc.

Motivele pt care un elev chiuleste poti fi altele decat o boala sau o teama(de a nu fi ascultat sau mai stiu eu ce) Sunt copii cu probleme in familie care chiulesc pt ca pur si simplu nu au chef de scoala, copii aflati intr-o stare emotionala precara, dar putini sunt profesorii care vad dincolo de termenul ''chiul''.
0

#21 User is offline   waltzu' Icon

  • Membru Avansat
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 735
  • Joined: 07-February 08
  • Gender:Female
  • Location:undeva la munte
  • Interests:omul..
  • Idolul Meu:nu am nevoie de asa ceva

Posted 01 July 2008 - 11:55 AM

in timpul liceului eu nu prea aveam absente...doar cand fugeam toata clasa..adica fff rar..deh..unde sa si fug intr-un orasel asa mic ca al meu..decat la birt, asa ca nuuu..merci :D
0

#22 User is offline   Duplicité Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 294
  • Joined: 27-August 08
  • Gender:Female
  • Location:la mama dracu`
  • Idolul Meu:N-am

Posted 28 August 2008 - 12:22 PM

mereu am stiut cum sa scap fara sa mi se scada puncte la purtare. in general, daca chiulesc aduc acutire sau bilet de la "mama".
0

#23 User is offline   ioana d'arc Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 353
  • Joined: 07-March 09
  • Gender:Female
  • Location:iasi
  • Interests:desenul.fotbalul,biliardul!

Posted 21 August 2009 - 05:39 PM

de chiulit am tot chiulit da anu asta stau cuminte (asa am zis si anii trecuti)...cel mai mult pe un semestru am avut 130 de absente pe care trebuia sa le platesc...vreo 2 milioane...da nu le-am mai platit laugh.gif
0

#24 User is offline   Anca_stelista4ever Icon

  • JuventusGirl
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 463
  • Joined: 29-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Moinesti, jd. Bacau
  • Interests:fotbal, muzica, limbi straine, net etc.
  • Idolul Meu:Nu stiu exact

Posted 22 August 2009 - 03:27 PM

fraieri am mai fost noi laugh.gif dirigu ne speria ca ne scade nota la purtare daca chiulim si daca avem mai mult de 10 absente...si asa am avut eu 9 absente dry.gif dar nu regret ca nu am chiulit mai mult, a8a a fost supeeer !! biggrin.gif la majoritatea orelor stateam pur si simplu, jucam carti, ascultam muzica, vorbeam la telefon, mai radeam biggrin.gif

si la sf anului...dirigu ne-a motivat absolut toate absentele laugh.gif
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users