FamousWhy.ro Forum: Cum sa obtii prima pozitie in rezultatele Google - FamousWhy.ro Forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Cum sa obtii prima pozitie in rezultatele Google

#1 User is offline   Culegatorul Icon

  • Faimos
  • PipPipPipPip
  • Group: De-ai Casei
  • Posts: 3,118
  • Joined: 24-September 07
  • Idolul Meu:Octavian Paler

Posted 07 September 2007 - 02:34 PM


Cheia succcesului e destul de simpla. Pentru a fi numarul unu in Google nu trebuie decat sa urmezi reteta Wikipedia. Desi la prima, la a doua, poate chiar si la a zecea vedere, planul lui Jimmy Wales parea imposibil de realizat, se pare ca doar dupa cativa ani acesta si-a atins scopul.
Faptul ca Wikipedia [...]

Citeste articolul complet si revino pe forum pentru a-ti da cu parerea!
0

#2 User is offline   Adi Barb Icon

  • Administrator
  • Icon
  • View blog
  • View gallery
  • Group: Admini
  • Posts: 2,445
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Craiova

Posted 24 September 2007 - 02:53 PM

Wikipedia dupa parerea mea e o padure de stejari foarte stufoasa care se extinde pe zi ce trece.

Cioturile acelea despre care vorbeste domnul autor sunt numai niste mici pui de stejari, care cu ajutorul zecilor si poate sutelor de mii de utilizatori benevoli ai Proiectului Wikipedia, vor ajunge stejari in toata firea candva, problema e doar de timp. Acele cioturi in faza incipienta incalca intr-o oarecare masura termenii multora dintre motoarele de cautare care spun ca prefera paginile complete, de calitate si pline de originalitate.

Veridicitatea si calitatea articolelor de pe wikipedia a fost si este intr-adevar contestata de foarte multi... in special dupa ce conducerea organizatiei a inceput sa dea cu sutul in toti webmasterii care au contribuit la dezvoltarea lor. Mai concret au inclus atributul "nofollow" in toate link-urile Externe si link-urile incluse la sursele de inspiratie ale articolelor : "References".

Sunt curios daca efectul debarasarii de toti webmasterii care au contribuit si voluntar si din interes pentru a-si include un link back spre site-ul lor, va avea efecte adverse asupra celor de la wikipedia. Asta se va vedea la urmatorul update major al lui Google. Eu am vazut deja ca paginile dedicate celebritatilor sunt surclasate de paginile unor blog-uri foarte bine dezvoltate din America si nu numai.
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users