FamousWhy.ro Forum: Omul - Cel Mai Periculos Animal - FamousWhy.ro Forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Omul - Cel Mai Periculos Animal

#1 User is offline   Adi Barb Icon

  • Administrator
  • Icon
  • View blog
  • View gallery
  • Group: Admini
  • Posts: 2,445
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Craiova

Posted 11 February 2008 - 02:48 PM


Titlul topicului spune tot!

Vizitati link-ul de mai jos.

JUPUIREA PIEILOR DE PE ANIMALE VII !!!
0

#2 User is offline   waltzu' Icon

  • Membru Avansat
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 735
  • Joined: 07-February 08
  • Gender:Female
  • Location:undeva la munte
  • Interests:omul..
  • Idolul Meu:nu am nevoie de asa ceva

Posted 11 February 2008 - 03:03 PM

Groaznic. :shok:
Macar animalele(cu ff putine exceptii) omoara doar pentru a supravietui..si si asa..direct la beregata.

Oamenii aceia sunt dezumanizati totalmente.
Groaznic! :scare:
0

#3 User is offline   addict Icon

  • Membru Avansat
  • Icon
  • Group: Moderatori
  • Posts: 1,174
  • Joined: 09-September 07
  • Gender:Female

Posted 11 February 2008 - 05:41 PM

Voi chiar ati putut sa va uitati la asa ceva? Mersi, Adi Barb, ca ai pus titlu sa stiu sa nu intru pe site :|

Asta e doar un exemplu din ceea ce face si a facut omul... Nu uitati de violuri, de tratament brutal atat fata de animale cat si fata de copii, de torturi inimaginabile, de crime monstruoase (gen decapitari usor de gasit pe net) si de multe multe multe alte fapte pt care oamenii care le-au facut nu mai merita sa fie numiti oameni. Mai ales cand victima e un animal fara aparare sau un copil. Rasa umana se crede superioara, dar sunt o gramada de specimene care nu merita tratate nici ca gandacii de bucatarie.

Oh, rugaminte: nu postati imagini sau video usor de vizualizat la simpla intrare pe topic.
0

#4 User is offline   Adi Barb Icon

  • Administrator
  • Icon
  • View blog
  • View gallery
  • Group: Admini
  • Posts: 2,445
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Craiova

Posted 11 February 2008 - 06:29 PM

Ar trebui sa filmam si noi taierea porcului ... si lovirea viteilor in cap cu barosul de 10 - 20 kg.

Poate cineva care are putere poate lua masuri.
0

#5 User is offline   addict Icon

  • Membru Avansat
  • Icon
  • Group: Moderatori
  • Posts: 1,174
  • Joined: 09-September 07
  • Gender:Female

Posted 11 February 2008 - 07:53 PM

Poate. Macar acum cu UE de devine obligatorie anestezia porcului vor scapa bietele animale de metoda asta oribila de ucidere implementata atat de adanc in mintile romanilor carora nu le pare ceva neobisnuit...

Da, unii vor spune ca porcii, viteii, gainile obligate sa stea cu zecile pe metrul patrat tot vor ajunge hrana. Si ce? Asta nu le ia dreptul de a duce o viata decenta si de a muri fara chinuri... Dar na, discutam degeaba daca nimeni care ar putea cu adevarat sa faca ceva, nu face.
0

#6 User is offline   Thrill Icon

  • Placida
  • Icon
  • View blog
  • View gallery
  • Group: Editor
  • Posts: 1,321
  • Joined: 07-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Departe, departe

Posted 05 March 2008 - 11:02 AM

Şi eu o întrebam la un moment dat pe bunica mea, de ce trebuie ucis porcul cu atâta cruzime şi privit în timp ce moare.
Şi mi-a răspuns că dacă nu l-ar înjunghia în gât pentru ca mai apoi să aştepte să se scurgă tot sângele din el, carnea nu ar mai fi bună pentru că sângele s-ar închega în ea...
Nu ştiu ce să zic...de ucis, mi se pare normal să ucidem pentru a mânca...ăsta e lanţul trofic, însă nu sunt de acord cu chinurile prin care trec animalele înainte de moarte :(
Dacă ar fii după mine, aş deveni vegetariană! Dar am crescut mâncând carne şi toată lumea din jurul meu mănâncă...nu am de ales...şi oricum, nu aş schimba nimic în lumea asta...
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users