FamousWhy.ro Forum: Infiintarea Politiei Animalelor In Romania - FamousWhy.ro Forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Infiintarea Politiei Animalelor In Romania

#1 User is offline   addict Icon

  • Membru Avansat
  • Icon
  • Group: Moderatori
  • Posts: 1,174
  • Joined: 09-September 07
  • Gender:Female

Posted 21 September 2007 - 11:03 PM


"9 membri ai Parlamentului Romaniei au depus in mai 2007 un proiect de lege pentru prevenirea cruzimii fata de animale care propune infiintarea Politiei Animalelor, institutie compusa obligatoriu din iubitori de animale. Politia Animalelor va avea atributii de inspectie si control ale protectiei animalelor si prevenirea cruzimilor fata de acestea conform prezentului proiect/legi.

http://www.cdep.ro/pls/proiecte/upl_pck.proiect?idp=8414

Infiintarea Politiei Animalelor in Romania va transmite societatii mesajul ca abuzurile fata de animale nu pot fi tolerate, asa cum prevad legile de protectie a animalelor – romanesti, europene, universale; numai prin sanctionarea actelor de cruzime fata de animale, prin informarea publicului in legatura cu masurile aplicate dar si cu succesele obtinute, oamenii vor deveni mai umani fata de animale si, bineinteles, fata de oameni."


Caini batuti, pisici aruncate de pe bloc si multe multe alte exemple mai explicite de care nici nu vreau sa pomenesc vreodata. Cu totii am auzit cel putin astfel de lucruri, altii au si fost martori. Putem combate astfel de fapte comise de oameni care nu-si mai merita numele de 'oameni'... Putem cu totii ajuta ca aceasta lege sa intre in functiune semnand petitia de pe site-ul: http://www.thepetiti...ction/107215425
0

#2 User is offline   Adi Barb Icon

  • Administrator
  • Icon
  • View blog
  • View gallery
  • Group: Admini
  • Posts: 2,445
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Craiova

Posted 21 September 2007 - 11:09 PM

Sunt probabil printre cei mai mari iubitori de animale si sunt de acord cu acest proiect de lege. Imi plac in special cainii si am in bloc vreo 5... la fiecare etaj.

Au cotete in spate, sunt vaccinati, castrati, deparazitati, au curea la gat si au si un numar lipit in ureche fiind luati in evidenta.

Vecinii de la bloc sunt atasati de ei in marea lor majoritatea si cei care ii mai lovesc din cand in cand ar trebui amendati sau pedepsiti in vreun fel.
0

#3 User is offline   Profu' Icon

  • Dumnezeu
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 669
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Posted 21 September 2007 - 11:10 PM

DA ! SUNT PRO ! SI UN MARE HUO NENOROCITILOR CARE AU JUCAT ASTAZI FOTBAL CU O BIATA PISICA SI AU ARUNCAT-O SI TRANTIT-O PANA AU OMORAT-O !
SA SE INFIINTEZE, SA DEVINA CHESTIUNE PENALA SI SA PUTREZEASCA IN PUSCARIE ACESTE ANIMALE !
0

#4 User is offline   addict Icon

  • Membru Avansat
  • Icon
  • Group: Moderatori
  • Posts: 1,174
  • Joined: 09-September 07
  • Gender:Female

Posted 21 September 2007 - 11:14 PM

aah... Fara povestiri sau imagini sau orice chestii de gen, va rog mult de tot :| Nu vreau cosmaruri pt ca nimic nu ma omoara mai rau decat cruzimea fata de animale.

Nu m-as da in laturi de la a ucide in bataie fara remuscari astfel de brute care fac asa ceva. Merita pe deplin tratamentul care l-au aplicat animalelor si chiar mai mult.
0

#5 User is offline   Profu' Icon

  • Dumnezeu
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 669
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Posted 21 September 2007 - 11:33 PM

View Postaddict, on Sep 22 2007, 12:14 AM, said:

aah... Fara povestiri sau imagini sau orice chestii de gen, va rog mult de tot :| Nu vreau cosmaruri pt ca nimic nu ma omoara mai rau decat cruzimea fata de animale.

Nu m-as da in laturi de la a ucide in bataie fara remuscari astfel de brute care fac asa ceva. Merita pe deplin tratamentul care l-au aplicat animalelor si chiar mai mult.

idem ! merita nopti lungi si grele in puscarie sau lovirea pana ce le pleznesc organele interne si li se tumefiaza tot corpul !
glontul sau streangul e prea bland pentru ei !
0

#6 User is offline   daimon Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 289
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Timişoara
  • Idolul Meu:nobody, for now.

Posted 24 September 2007 - 12:40 AM

he he.
ce usor este sa condamni oamenii. din gura sunteti toti cowboys.
cei care au facut asta, merita sa fie trimisi la psiholog si izolati de societate, in timpul asta. atat.
0

#7 User is offline   addict Icon

  • Membru Avansat
  • Icon
  • Group: Moderatori
  • Posts: 1,174
  • Joined: 09-September 07
  • Gender:Female

Posted 24 September 2007 - 07:56 AM

Nup. Merita mult mai mult. Ce, animalul ala merita sa fie ucis in halul ala?

Dar faptul ca merita pedeapsa mare nu inseamna ca se va aplica vreodata tortura pe astfel de bestii, din pacate, ci se va ajunge doar la inchisoare cu un psiholog alaturi... Pacat...
0

#8 User is offline   Profu' Icon

  • Dumnezeu
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 669
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Posted 24 September 2007 - 11:33 AM

View Postdaimon, on Sep 24 2007, 01:40 AM, said:

he he.
ce usor este sa condamni oamenii. din gura sunteti toti cowboys.
cei care au facut asta, merita sa fie trimisi la psiholog si izolati de societate, in timpul asta. atat.

de ce spui asta ?
eu iubesc pisicile de cand m-am nascut, si in general niciun animal amarat nu merita asta sa moara in chinuri cumplite cu toate organele faramte, sangerand si chinuindu-se fara sa fi gresit cu nimic !
nu sunt cowboy din gura, eu chiar i-as farama mandibula (ca se reface) daca l-as vedea pe strada...si poate si ficatul, ca si ala se regenereaza...
0

#9 User is offline   Thrill Icon

  • Placida
  • Icon
  • View blog
  • View gallery
  • Group: Editor
  • Posts: 1,321
  • Joined: 07-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Departe, departe

Posted 23 October 2007 - 12:48 PM


View PostProfu, on Sep 24 2007, 12:33 PM, said:

eu chiar i-as farama mandibula (ca se reface) daca l-as vedea pe strada...si poate si ficatul, ca si ala se regenereaza...

go go!!! e bine de stiut ca animalele din preajma ta au bodyguard :D

Si eu stiu persoane care dau in animale si ma enerveaza si i'as bate da sunt prea mica si slaba :doh:
oricum, legal, nu cred ca au timp cei din guvern sa faca ceva...ei sunt prea preocupati cu legile care ii favorizeaza pe ei :angry:
0

#10 User is offline   Ydeea Icon

  • eu si ai mei :P
  • Icon
  • Group: Moderatori
  • Posts: 202
  • Joined: 09-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Printre persoane faimoase!
  • Interests:Viata reala, alaturi de cei dragi. Tot ceea ce omul creeaza cu dragoste si pricepere.
  • Idolul Meu:O persoana tare draga mie!

Posted 24 October 2007 - 09:07 AM

Am semnat petitia , astept o Politie a animalelor de tip occidental, sper ca, atunci cand se va infiinta, sa nu fie...corupta! Daca urmariti pe Animal Planet : Miami - Politia animalelor, veti vedea cum insisi stapanii fara inima ai animalutelor sunt arestati si inchisi sau amendati, in functie de modul in care isi trateaza animalele. Alta viata, alta lume. Deocamdata!
0

#11 User is offline   Darby Icon

  • dissolved girl
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 370
  • Joined: 25-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Posted 25 October 2007 - 11:06 PM

Ma bucur sa vad ca petitia a ajuns si aici. Sa ajunga cat mai departe si daca nu se va infiinta Politia Animalelor in urma miilor de semnaturi deja stranse inseamna ca traim clar intr-o lume de rahat in care animalele care ar trebui duse primele la tortura sunt cei care ne conduc !
Am semnat-o desigur ! Am semnat pe mai multe site-uri .. era una in romana, alta in engleza .. Sunt absolut de acord cu voi. Cei care au omorat pisica si cei care isi chinuie caii sau alte animale numai ca sa isi faca o placere sau distractie sunt niste jigodii ce merita torturate pana la moarte ! Nu imi place violenta, o urasc si nu cred ca exista ceva mai oribil pe lume decat asta, insa cu nenorocitii aia nu se poate face altceva.
0

#12 User is offline   Anca_stelista4ever Icon

  • JuventusGirl
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 463
  • Joined: 29-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Moinesti, jd. Bacau
  • Interests:fotbal, muzica, limbi straine, net etc.
  • Idolul Meu:Nu stiu exact

Posted 03 July 2008 - 09:08 PM

Doamne ce bine ar fi sa se infiinteze Politia Animalelor...nu suport sa vad cum un animal este maltratat, batut....ma uit aproape in fiecare seara la ASPCA pe animalplanet....si ma gandesc : ce bine ar fi sa fie asa si in Romania...
0

#13 User is offline   Bogdan. Icon

  • Boboc
  • Pip
  • Group: Membri
  • Posts: 14
  • Joined: 24-September 08
  • Gender:Male
  • Location:Bistrita

Posted 06 October 2008 - 07:45 AM

Ar fi o idee tare buna. Luati exemplu emisiunea dp Animal Planet cu politisti de animale si va veti convinge
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users