FamousWhy.ro Forum: Urari De Sarbatori - FamousWhy.ro Forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Urari De Sarbatori Transmite urari partenerilor de dialog!

#1 User is offline   cioanas Icon

  • Membru Activ
  • Icon
  • Group: Moderatori
  • Posts: 253
  • Joined: 02-October 07
  • Gender:Male
  • Location:Portland, USA

Posted 21 December 2007 - 02:18 AM


Va doresc un Craciun fericit si sa faca Domnul ca la sarbatoarea Intruparii si Nasterii Domnului, Domnul Isus sa fie in centrul acestei sarbatori.
Pentru multi este important ambalajul la aceasta sarbatoare, adica darurile, luminile, impodobitul ectc.
Eu va doresc ca darul vostru sa fie Darul Tatalui pentru Mantuirea noastra, luminia voastra sa fie Lumina lumii, Isus Hristos, iar podoaba voastra sa fie Hristos Domnul, cu care sa va si impodobiti!
GAL 2: 20 Am fost rastignit impreuna cu Hristos, si traiesc... dar nu mai traiesc eu, ci Hristos traieste in mine. Si viata, pe care o traiesc acum in trup, o traiesc in credinta in Fiul lui Dumnezeu, care m'a iubit si S'a dat pe Sine insus pentru mine.
GAL 3: 27 Toti cari ati fost botezati pentru Hristos, v'ati imbracat cu Hristos.

In seara de Ajun de Craciun obisnuiesc sa citesc impreuna cu familia mea, cu copiii, textele din Sfanta Scriptura care ne prezinta Nasterea Mantuitorului si pe urma avem cateva momente de rugaciune impreuna.

Deasemenea asteptam colindatori si cantam colinzi impreuna.
Sarmalele sunt nelipsite la craciun si mai nou aici in State curcanul afumat!

Craciun Fericit tuturor si un An Nou Fericit!
LA MULTI ANI!

Posted Image
0

#2 User is offline   cioanas Icon

  • Membru Activ
  • Icon
  • Group: Moderatori
  • Posts: 253
  • Joined: 02-October 07
  • Gender:Male
  • Location:Portland, USA

Posted 17 March 2008 - 05:55 AM

Tuturor crestinilor de pe acest forum va doresc un Pasti Fericit! Va doresc ca saptamana patimilor sa fie o saptamana a cercetarii care sa trumfe intr-o zi a invierii plina de bucurie!
Un Pasti Fericit tuturor si Cristos a inviat!
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users