FamousWhy.ro Forum: De Ce Ne Stresam? - FamousWhy.ro Forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

De Ce Ne Stresam?

#1 User is offline   Adi Barb Icon

  • Administrator
  • Icon
  • View blog
  • View gallery
  • Group: Admini
  • Posts: 2,445
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Craiova

Posted 17 September 2007 - 10:53 AM


Se spune ca stress-ul este boala mileniului. Eu sunt o fire agitata si ma stresez din orice astfel incat cu greu imi revin la normal :). Stiu ca stress-ul e daunator si ca poate fi controlat dar ... e greu.

De ce ne stresam si cum sa facem sa ne schimbam?
0

#2 User is offline   Dani Quinn Icon

  • breteluţă
  • Icon
  • Group: Gardieni
  • Posts: 988
  • Joined: 03-September 07
  • Gender:Female
  • Location:spitalu' 9 :D
  • Interests:multe :P
  • Idolul Meu:I. L. Caragiale

Posted 17 September 2007 - 10:59 AM

si eu ma consumam pentru absolut orice tampenie inainte. pana cand am realizat ca eram singura, in timp ce pe ceilalti ii durea undeva. :grin: asa ca am invatat treptat, treptat sa nu ma mai stresez pentru orice fleac...si e super ok.. ai nevoie doar de multa vointa, ca reusesti :)
0

#3 User is offline   Alexandru Ionescu Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 158
  • Joined: 08-September 07
  • Gender:Male
  • Location:Craiova
  • Interests:Internet
  • Idolul Meu:Octavian Paler

Posted 10 October 2007 - 01:25 AM

Ne stresam din orice mai ales din nimicuri...ne stresam in trafic ....ne stresam la scoala ...la serviciu ....e prea multa pana la urma plesnim...si pentru ce?!??! nu merita sa ne stresam trebuie sa ne gasim pacea si linistea... o avem...trebuie doar s-o gasim...sa facem cat mai multe lucruri care ne plac cu adevarat...si sa evitam certurile fara rost in care nu se ajunge la nici un punct comun.
0

#4 User is offline   Adi Barb Icon

  • Administrator
  • Icon
  • View blog
  • View gallery
  • Group: Admini
  • Posts: 2,445
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Craiova

Posted 10 October 2007 - 08:54 AM

E usor sa spunem ca nu e bine sa ne stresam pentru ca stress-ul are repercursiuni grave pentru sanatatea noastra... insa re retinut ca psihicul e doar primul factor care ne-ar putea ajuta sa eliminam acest stress; mai sunt si altii precum : regimul de alimentatie nesanatos, odihna precara, excesele de televizor, calculator si absolut orice fel de activitati solicitatante pentru cerebel.
0

#5 User is offline   Thrill Icon

  • Placida
  • Icon
  • View blog
  • View gallery
  • Group: Editor
  • Posts: 1,321
  • Joined: 07-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Departe, departe

Posted 10 October 2007 - 10:06 AM

Stresul si ingrijorarea....cata lume e stresata in ziua de azi....si de ce? pentru ca ne dorim tot mai mult, pentru ca nu stim sa ne organizam, nu stiam sa iertam, nu stim sa ne adaptam si sa acceptam anumite situatii....pentru ca la scoli ne-au invatat istoria si latina (materii care nu te ajuta cu aproape nimic) de exemplu, insa nu ne'au invatat sa ne adaptam vietii grele care ne asteapta. In ultima vreme ma gandesc tot mai serios la o alta materie pe care sa o invete la scoala elevii. Nu stiu cum s'ar numi, dar ar fi foarte utila in eradicarea premeditata a stresului si a grijilor. Nu e de glumit cu asa ceva, foarte multi oameni mor din aceste cauze.
0

#6 User is offline   Duplicité Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 294
  • Joined: 27-August 08
  • Gender:Female
  • Location:la mama dracu`
  • Idolul Meu:N-am

Posted 02 September 2008 - 07:17 PM

ma stresez cand am un examen greu, ma stresez cand ma apuc de 100 de lucruri deodata si vad ca nu am timp sa le termin sau nu reusesc, ma stresez cand vad ca nu ma pricep la ceva, etc. ma stresez cand dau peste un obstacol pe care trebuie sa il trec(sau nu)
0

#7 User is offline   Anca_stelista4ever Icon

  • JuventusGirl
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 463
  • Joined: 29-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Moinesti, jd. Bacau
  • Interests:fotbal, muzica, limbi straine, net etc.
  • Idolul Meu:Nu stiu exact

Posted 03 June 2009 - 03:56 PM

Din cauza scolii...mai ales in pragul tezelor [examenelor] siiii....de la meciuri biggrin.gif
0

#8 User is offline   Rhini Icon

  • Gone
  • PipPip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 138
  • Joined: 04-December 08
  • Gender:Not Telling

Posted 03 June 2009 - 04:05 PM


da da pe mine ma streseaza practica din vara asta ... ufffff ....... nici vacanta nu ne lasa astia bambole.gif
0

#9 User is offline   Vali Ilfoveanu Icon

  • Ghost Rider
  • Icon
  • View gallery
  • Group: Moderatori
  • Posts: 525
  • Joined: 22-October 07
  • Gender:Male
  • Location:Corbeanca, Ilfov (Bucuresti)
  • Idolul Meu:chiar eu :D

Posted 04 June 2009 - 07:28 AM

stress, ce bine ar fi fara el...
eram o fire calma, nu ma stresa si nu ma speria nimic...acum, cu cat inaintez in viata parca tot mai stresat sunt.
Stresat la servici, pentru ca trebuie sa rezolv prea multe in prea putin timp, stresat acasa, pentru ca am prea multe facturi de plata, stresat in oras, pentru ca incerc sa nu nimeresc intr-o terasa unde sa dau 10 ron pe o cafea....si lista poate continua...
ce e de facut? sincer chiar nu stiu, mi-am pus de multe ori intrebarea asta, astept cu nerabdare o solutie din partea oricui 71.gif
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users