FamousWhy.ro Forum: Peripetiile Copilariei - FamousWhy.ro Forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Peripetiile Copilariei

#1 User is offline   Dani Quinn Icon

  • breteluţă
  • Icon
  • Group: Gardieni
  • Posts: 988
  • Joined: 03-September 07
  • Gender:Female
  • Location:spitalu' 9 :D
  • Interests:multe :P
  • Idolul Meu:I. L. Caragiale

Posted 13 September 2007 - 07:10 PM


Nu cred ca voi ati fost sfintisori atunci cand erati copilasi, asa ca impartasiti-ne tampeniile pe care le faceati cand erati mici, ce prostioare spuneati :)
0

#2 User is offline   Profu' Icon

  • Dumnezeu
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 669
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Posted 13 September 2007 - 09:15 PM

mi s-a mai spus ca sunt previzibil....de ce nu incepi tu, daca tot ti-a venit ideea ?
0

#3 User is offline   Dani Quinn Icon

  • breteluţă
  • Icon
  • Group: Gardieni
  • Posts: 988
  • Joined: 03-September 07
  • Gender:Female
  • Location:spitalu' 9 :D
  • Interests:multe :P
  • Idolul Meu:I. L. Caragiale

Posted 13 September 2007 - 09:40 PM

pai..hai ca incep cu una dintre primele mele prostioare..cred ca aveam 1 anisor..poate mai mult, poate mai putin :D
maica-mea ma tinea sprijinita de umarul ei, cu privirea spre ce era in spatele ei...eram undeva sa vizitam.. si in spatele ei era un nene care avea mustata si tacalie :D la un moment dat, vede maica-mea ca rad toti in jurul ei, si nu stia de ce..cand se intoarce, eu il trageam de mare zor pe nenea ala de barba :grin:


tu urmezi :p
0

#4 User is offline   Profu' Icon

  • Dumnezeu
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 669
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Posted 13 September 2007 - 09:49 PM

eu cand aveam vreo 2 anisori, am mancat fasolica !
si ai mei terminasera de renovat casa si au chemat niste prieteni
si eu le-am dat un concert !

alta data, tot cand eram micut, mi-a schimbat o tanti asistenta scutecelul, si cand mi l-a dat jos am facut pisu pe ea !

si alta data (face parte tot din primul eveniment) cat lucrau nenii aia pe acolo, eu am descoperit o sticluta de jumate si-am baut din ea...si era tuica...si-am dormit doua zile :D

hihi

cine urmeaza ?
0

#5 User is offline   Dani Quinn Icon

  • breteluţă
  • Icon
  • Group: Gardieni
  • Posts: 988
  • Joined: 03-September 07
  • Gender:Female
  • Location:spitalu' 9 :D
  • Interests:multe :P
  • Idolul Meu:I. L. Caragiale

Posted 13 September 2007 - 09:53 PM

View PostProfu, on Sep 13 2007, 10:49 PM, said:

(...)si-am baut din ea...si era tuica...si-am dormit doua zile :D (...)

si ai tai nu s-au speriat? :rofl:
0

#6 User is offline   Profu' Icon

  • Dumnezeu
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 669
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Posted 13 September 2007 - 10:22 PM

din cate zic ei acum, nu !
dar cred ca atunci s-au speriat...
0

#7 User is offline   Adi Barb Icon

  • Administrator
  • Icon
  • View blog
  • View gallery
  • Group: Admini
  • Posts: 2,445
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Craiova

Posted 24 September 2007 - 11:14 PM


eu am un vecin care are in jur de 4 ani si care s-a indragostit de aspiratorul meu pe care l-a si poreclit "abis" pentru ca inca nu vorbeste cum trebuie.

seara il ia cu tot cu furtun care are 2 m cred... si doarme cu el in pat :)

daca nu e cu el in pat incepe sa planga :D
0

#8 User is offline   Dani Quinn Icon

  • breteluţă
  • Icon
  • Group: Gardieni
  • Posts: 988
  • Joined: 03-September 07
  • Gender:Female
  • Location:spitalu' 9 :D
  • Interests:multe :P
  • Idolul Meu:I. L. Caragiale

Posted 24 September 2007 - 11:16 PM

cum... doarme cu aspiratorul tau ?? pai ei n-au? :D
0

#9 User is offline   Profu' Icon

  • Dumnezeu
  • Icon
  • Group: Faimosi
  • Posts: 669
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Posted 25 September 2007 - 12:52 PM

View PostDani Quinn, on Sep 25 2007, 12:16 AM, said:

cum... doarme cu aspiratorul tau ?? pai ei n-au? :D

nu ! ce ti se pare asa anormal !
si si dac-ar avea, crezi ca toate aspiratoarele sunt la fel ?
0

#10 User is offline   Dani Quinn Icon

  • breteluţă
  • Icon
  • Group: Gardieni
  • Posts: 988
  • Joined: 03-September 07
  • Gender:Female
  • Location:spitalu' 9 :D
  • Interests:multe :P
  • Idolul Meu:I. L. Caragiale

Posted 25 September 2007 - 05:38 PM

pai si cand vrei sa aspiri te duci la vecinu' si-l rogi sa ti-l dea pt juma' de ora? :lol:
0

#11 User is offline   daimon Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 289
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Timişoara
  • Idolul Meu:nobody, for now.

Posted 25 September 2007 - 07:26 PM

View PostDani Quinn, on Sep 13 2007, 08:10 PM, said:

Nu cred ca voi ati fost sfintisori atunci cand erati copilasi, asa ca impartasiti-ne tampeniile pe care le faceati cand erati mici, ce prostioare spuneati :)

Eu chiar am fost cuminte, cel puţin în perioada conştientă. Că până la 3 ani .. :rolleyes:
0

#12 User is offline   Adi Barb Icon

  • Administrator
  • Icon
  • View blog
  • View gallery
  • Group: Admini
  • Posts: 2,445
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Craiova

Posted 08 October 2007 - 06:15 PM

Probleme mici toti am cauzat in perioada copilariei, iar numarul celor facute de mine e atat de mare incat nu stiu cu care sa incep.

Amdreas vecinul de care va povesteam mai sus tocmai a taiat cu foarfecat lenjeriile de pe toate paturile din apartament. Bunica lui a venit si mi-a povestit azi :D
0

#13 User is offline   addict Icon

  • Membru Avansat
  • Icon
  • Group: Moderatori
  • Posts: 1,174
  • Joined: 09-September 07
  • Gender:Female

Posted 08 October 2007 - 08:05 PM

Ehh, eu numai cuminte n-am fost pana pe la vreo 7ani... Si am doua povestioare:

- La 3ani in timpul somnului de dupa-amiaza aveam nevoie la buda dar, dupa ce facusem tam-tam ca n-am somn, nu mai aveam voie sa ies din camera inca o ora asa ca buda nema... Si uite-asa ma usurez frumusel sub covorasul de la intrare din camera de se intreba mama de ce era umed :lol:

- Copil sadic pe la 5ani, bagam furnici intr-un borcan fara gauri in capac si le lasam sa vad cat dureaza pana mor, dar mereu faceam asta noaptea si n-am apucat niciodata sa cronometrez ca lumea. Bine ca s-a evaporat demult demult sadismul ca acum mi-ar fi mila de pisoiul meu :D
0

#14 User is offline   Thrill Icon

  • Placida
  • Icon
  • View blog
  • View gallery
  • Group: Editor
  • Posts: 1,321
  • Joined: 07-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Departe, departe

Posted 08 October 2007 - 08:53 PM

Am inghitit o moneda...i'am spus vecinei mele ca are picioare de barza... am furat din tigarile mamei si m'am ascuns sub pat sa fumez (bineinteles ca nu am stiut cum)... ma bateam cu copiii... hehe ... ce vremuri dom'le... :crazy:
0

#15 User is offline   Dani Quinn Icon

  • breteluţă
  • Icon
  • Group: Gardieni
  • Posts: 988
  • Joined: 03-September 07
  • Gender:Female
  • Location:spitalu' 9 :D
  • Interests:multe :P
  • Idolul Meu:I. L. Caragiale

Posted 26 February 2008 - 06:51 PM

View PostThrill, on Oct 8 2007, 08:53 PM, said:

Am inghitit o moneda...i'am spus vecinei mele ca are picioare de barza... am furat din tigarile mamei si m'am ascuns sub pat sa fumez (bineinteles ca nu am stiut cum)... ma bateam cu copiii... hehe ... ce vremuri dom'le... :crazy:

i-ai zis ca are picioare de barza? :lol:
si ce ti-a raspuns? :grin:
0

#16 User is offline   Ionyssa Icon

  • Boboc
  • Pip
  • View gallery
  • Group: Membri
  • Posts: 65
  • Joined: 19-February 10
  • Gender:Female
  • Idolul Meu:Tata

Posted 26 February 2010 - 03:23 PM

Cand eram mica, pe la 4-5 ani, am iesit in curte sa hranesc bobocii de gasca ai bunicii. Bobocii, mandria fiecarui gospodar, erau niste adevarati vestitori ai bunastarii si spiritului de gospodar la noi in sat. Cine scotea primul boboci de gasca sau de rata era admirat si invidiat de toata ulita. Bunica fusese printre primii in acel an si se mandrea tare cu ei. M-a apropiat de cei 7 boboci care ciuguleau iarba si am inceput sa-i hranesc asa cum credeam eu ca se face. Am luat castronul cu malai si am inceput sa le bag pe cioc pana n-au mai putut sa inghita. Cand am vazut ca nu mai pot sa inghita, am luat un bat de pe jos si am inceput sa le indes malaiul mai abitir pe gat. Cand am observat ca nu mai misca, am inceput sa-mi fac griji. I-am luat pe fiecare si i-am indesat cu capul intr-un castron cu apa :)) Foarte sadic, ati putea spune. Dar eu eram asa nevinovata, nici prin cap nu-mi trecea ca i-am omorat. Cand a venit bunica si i-a vazut aliniati asa, in jurul castronului cu apa...a facut o criza de nervi. Noroc ca ne scapase cainele si a crezut ca el a dat iama in boboci.

Alta data, eu si sora mea am facut un lucru la fel de sadic ca cel prezentat mai sus. Tatal meu are o pasiune pentru animale si crestea iepuri. Ii placea sa aiba iepuri de rasa si mereu imperechea iepuroaicele cu iepuri cu pedigree. Avea la un moment dat 5 iepuroaice gestante. Se stie ca daca cineva strain pune mana pe puii abia nascuti iepuroaica ii paraseste sau chiar ii mananca. Numai tata avea voie sa umble acolo pentru ca iepuroaicele erau familiarizate cu mirosul lui. Intr-o zi, cand erau ambii parinti la munca si mamaia era prin gradina, am vazut ca una dintre iepuroaice a nascut 7 pui. I-am zis sor'mi sa ne jucam cu ei si i-am luat pe toti si ii aruncam de la una la alta pana au murit. :( Nu ne-am dat seama de asta decat prea tarziu. Era zi de salariu la fabrica si de fiecare data, mami si tati veneau incarcati cu dulciuri, hainute, etc. Cand s-a facut ora 4, eu si sor'mea ne-am dus afara sa-i asteptam. I-am vazut, veneau cu 4 sacose, nu mai puteam de fericire. Cand au ajuns acasa si au vazut ce am facut, am luat o bataieeee! M-am culcat plangand si tata a venit in camera si eu ma prefaceam ca dorm si suspinam...si m-a pupat pe obraz dupa ce ma caftise ca lumea :))

Nu stiu, frate, eu eram tare naiva cand eram copil. Noroc ca nu existau pedofili ca acum ca sigur le cadeam prada. Mereu credeam ca oamenii au intentii bune si odata, cand aveam vreo 11 ani, m-a trimis tata sa adun iarba pentru iepuri. M-am dus pe camp si am gasit o plantatie de trifoi si am inceput sa culeg. Dupa cateva minute, a venit un nene de vreo 45 de ani care mi-a zis ca n-am voie sa culeg ca e o plantatie privata dar ca stie el iarba buna pentru iepuri. Eu, foarte bucuroasa si increzatoare, l-am ascultat si m-am dus in locul indicat de el si am vazut acolo o "iarba" foarte aratoasa, mare si tocmai buna. Am cules doua sacose si am plecat acasa. Cand sa o arunc in cusca iepurilor l-am vazut pe tata cu o falca in cer si un in pamant, urland de mama focului. Omul de bine ma pusese sa culeg cucuta, planta extrem de toxica care nu facea decat sa omoare iepurii imediat. Atunci am scapat de bataie, i-am povestit tatei totul si nu mi-a dat cafteala.
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users