FamousWhy.ro Forum: Uniformele - FamousWhy.ro Forum

Jump to content

  • (3 Pages)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Uniformele

#61 User is offline   Think Pink Icon

  • Boboc
  • Pip
  • Group: Membri
  • Posts: 11
  • Joined: 14-December 08
  • Gender:Female

Posted 24 December 2008 - 01:08 PM

Luna trecuta s'au impus si la noi in scoala uniforme, dar sunt foarte nasoale, nu merita banii care i'am dat pe ele chiar daca au avut un pret prea mare...dar asta e...
0

#62 User is offline   memories19 Icon

  • Boboc
  • Pip
  • Group: Membri
  • Posts: 5
  • Joined: 08-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Constanta
  • Interests:Sunt multe lucruri pe care un om n-ar putea sa le faca intr-o viata...Fiecare om este diferit, cu personalitatea si trairile sale, si bineinteles, hobby'urile si pasiunile sale. Caci da, exista o mare diferenta intre hobby si pasiune...<br />Pot spune ca am o singura pasiune, ceva arzator ce ma roade...dorinta de aventura. I want more than this provincial life...<br />Hobby'uri...sunt multe. Imi place sa desenez, sa cant sa compun povesti si poezii, sa visez cu ochii deschisi...Sa imi creez o lume , un spatiu unde pot fi cine simt k sunt.<br />Imi place sa ma plimb, sa dansez prin ploaie, sa zbor...<br />
  • Idolul Meu:Steve Irwin

Posted 20 January 2009 - 08:23 PM

Bne...sunt cls a 10a la lic si ni s'au impus uniforme. Nu stiu care e pretextul, cert e k nu imi place. La inceput am fist total contra ideei. Cu timpul m'am obisnuit si chiar incepuse sa imi surada...Ma gandeam k imi pune un pic la incercare imaginatia, pentru k...nu prea imi place sa fac tottul k ceilalti oameni. Sunt un pic genul careia ii place sa iasa putin in evidentza. Ma gandeam k, cu putina creativitate, pot sa fac ceva k uniforma mea sa para mai placuta.
SI apoi a venit momentul: ne'au adus uniformele. A fost km aiurea, caci nu ne'au placut. Am km intzeles k uniformele prin definitia lor nu sunt ceva care sa fie placut elevilor. (Am purtat si in clasele primare, si le'am vazut si pe cele de la celelalte licee). Sunt facute k sa ingradeasca tot mai mult libertatea si individualitatea elevilor, si k scoala sa devine un loc cat mai neplacut (Spun asta exclusiv pt liceul la care invatz eu - o cunosc pe directa...e un tiran!).
Asha, deci asta a fost parerea mea, iar uniforma nu o port. Port camasha vreo 2 zile pe saptamana..in rest...libertate de exprimare.
0

#63 User is offline   Amellie Icon

  • Boboc
  • Pip
  • Group: Membri
  • Posts: 6
  • Joined: 26-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Chisinau
  • Interests:Dansul<br />Arta<br />Limbile straine

Posted 04 July 2009 - 12:15 PM

am purtat uniforma,.insa mai leger .directoarea nu a specificat o anumita imbracaminte pentru toti,important era sa fie bluza de o culoare si pantaloni sau fusta,rochie neagra.Dupa parerea mea era o prostie ,era vizibil cine respecta formalitatea imbracamintei,si cine se imbraca dupa pofta sa..fusta mini si o bluza cu decolteu,insa nimeni nui putea face observatie caci..era oricum alb-negru.deci se considera uniforma..educatia conteaza si se observa.
0

#64 User is offline   ioana d'arc Icon

  • Membru Activ
  • PipPip
  • Group: Membri Activi
  • Posts: 353
  • Joined: 07-March 09
  • Gender:Female
  • Location:iasi
  • Interests:desenul.fotbalul,biliardul!

Posted 21 August 2009 - 05:32 PM

nu,nu as purta uniforma,astfel ar sti lumea unde invat si m-ar baga in randul rockeri drogati,manelisti ingamfati,pitipoance "cool","artisti" nebuni etc si asta fara sa ma cunoasca!
0

  • (3 Pages)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users