FamousWhy.ro Forum: De Ce Ne Grabim... De Ce Alergam... Daca Nu Suntem Pe Drumul Cel Bun? - FamousWhy.ro Forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

De Ce Ne Grabim... De Ce Alergam... Daca Nu Suntem Pe Drumul Cel Bun?

#1 User is offline   Adi Barb Icon

  • Administrator
  • Icon
  • View blog
  • View gallery
  • Group: Admini
  • Posts: 2,445
  • Joined: 31-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Craiova

Posted 20 October 2007 - 11:48 AM


Alergam sa acaparam... de la informatii, la lucruri materiale si multe altele. Aceasta ne caracterizeaza pe noi toti... oamenii. Toti cadem in cursa grabei si a dorintei de a realiza un numar mare de activitati deodata iar afirmatiile urmatoare sunt populare :

"Când îl voi avea...?" "Nu puteţi să mi-l terminaţi mai devreme...?" "Nu cred că am timp..."

"Nu-ţi dai seama câte mai am de făcut!" "Trebuie să-l termin chiar astăzi!"

"Mi-au mai rămas doar douăzeci de minute..." "Scuzaţi, îmi pare rău, dar nu mai pot aştepta."

Pretinsa necesitate de a face multe lucruri impune urgenţa de a le realiza de fiecare dată cu o şi mai mare iuţeală.

Cei mai mulţi oameni mănâncă în grabă, vorbesc în grabă, se mişcă iute dintr-o parte în alta, călătoresc cu toată repeziciunea mii şi mii de kilometri anual, îşi schimbă frecvent slujbele, casa şi automobilul...

La ce ne ajută să alergăm, dacă nu suntem pe drumul bun?
0

#2 User is offline   Thrill Icon

  • Placida
  • Icon
  • View blog
  • View gallery
  • Group: Editor
  • Posts: 1,321
  • Joined: 07-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Departe, departe

Posted 23 October 2007 - 12:24 PM

Pai...eu zic ca ne grabim si alergam numai in perioada in care suntem convinsi ca suntem pe drumul bun. Cand ne dam seama ca am ales un drum gresit, il schimbam si alergam pe noul drum :p
De alergat, tot alergam, pt ca stim ca viata este scurta si asa e firea omului. Nu avem rabdare, uitam sa organizam lucrurile...si totusi, nu cred ca era asa si in trecut. Ne'a transformat societatea actuala in niste vitezomani :D
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users